Kızım 10 yaşında ergenliğe giriyor!

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve sidoxsx tarafından 12 Mart 2008 başlatılmıştır.

12 Mart 2008
    Konu Sahibi : sidoxsx
  1. sidoxsx

sidoxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızım 10 yaşında göğüsleri nerdeyse benden büyük tüylenme hat boyutta.kısa kalmasındanda korkuyorum.benimle aynı problemi olanlar ne yapmalıyım.:sm_confused:

2. 23 Mart 2008
  3. aycanozcan

aycanozcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    neden kısa kalsın ki?
    bence kim ne derse desin bu yanlış bende 12 yaşında adet gördüm boyumda uzadı.
    benim kızım şu an 11 yaşında adet olalı 6 ay oldu boyuda uzadı merak etme senin yapacağın tek şey kızınla konuşup onu ergenliğe hazırlamak
    ben kızımda, bu belirtileri görünce konuştum adet olduğu zaman sanki hep oluyomuş gibi bir davranış sergiledi
    merak etme şimdiki çocuklar herşeyin üstesinden geliyor :)

4. 29 Mart 2008
  5. primrose

primrose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ne kadar erken ergenliğe girilirse, menapoza da o kadar erken giriliyor benim bildiğim. Kemik erimesi vs gibi problemler de daha erken başlıyor.
    Siz en iyisi kızınızı bir endokrinologa gösterin, belki hormonlarının dengelenmesi vb gerekiyordur.

6. 29 Mart 2008
  7. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bende ilkokul 5 e gidekren adet gördüm boyum o zaman 1.48 di simdi 1.65 fena sayilmaz..
    ama erken adet görenlerde gögüs kanseri riski artiyormus.ama gecen bir tv programinda bayan bir doktor vardi 10 yasindan sonraki olan adetler normal dedi ama yinde sen primose nin deidgi gibi bir uzmana göster bakalim kolay gelsin

8. 29 Mart 2008
  9. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    HEMEN telaş etme türkiye ortalaması 10-14 yaş aralığı ama yine de boy uzaması ergenlikte birden atıp sonra duruyor ama boy artışında genetikte önemli faktör tabii
    içinrahat etsin istiyorsan bir doktorla görüş bir kaç hormon testi seni rahatlatır

10. 30 Mart 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bendde ılk okul 5 sınıfa gıderken adet olmustum bunda panıklıycek bısey yok boyumda su anda 1,70 o zamanlar 141 fılandı korkma yanı canım adet olduktan sonra couklar daha cabuk serpılıyor emın ol :kahve:

12. 2 Haziran 2008
  13. mavi_gece

mavi_gece Guest

bence boşuna endişeleniyorsun canım üzülme bende 11 yaşımda adet gördüm ama 170 boyundayım. benim yiğenimde 10 yaşında gördü ilk adetini şuan 18 yaşında ve 167 boyunda ..adet görmesi gelişimini durdurmaz hiç merak etme içini rahat tut.

14. 4 Haziran 2008
  15. oykumruyam

oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ben kendim minyon yapıdayım 15 yaşında adet gördüm boyum ise 157:KK43:

kızım ise 9 yaşında ve nerdeyse benim kadar ben de erken ergenliğe girip boy uzamasının durmasından korkuyorum tabii başka şeylerden de:KK43:

bunu engelleyemeyiz sanırım ama en azından hormonlu godalardan ve fast food tarzı beslenmeden uzak tutmaya çalışabiliriz
    gerçi zor ama:KK43:(

16. 12 Haziran 2008
  17. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence çocuk endokrinoloğuna ya da tıp fakültesi çocuk endokrinolojisine gitmenizde fayda var geçmiş olsun

18. 27 Haziran 2008
  19. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 15 yaşinda adet gördüm... boyum 1.68 şuanda.. yaa artık hormonlu yiyeceklerdende çocuklarımız erken ergenlige giriyo.. yabancı ülkelerdeki gibi aynı.. ordakiler 13 15 yaşlarında ki çocuklara bakıyoruz burda ki 18 20 yaşindaki gençlere benziyodu bizlerde git gide onlara dönüyoruz artık...