Kızım 15 aylık ama çalışamıyorum!! Akıl lütfen! :(

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve Larosw tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Larosw
  1. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar..
    15 aylık kızım var artık maddi - manevi çalışma gereği duyuyorum. fakat! kızım öz babasında bile durmuyor :çok üzgünüm: en basitinden geçen babasına bırakıp markete gidip geldiğimde kızımın apartmanda yankılanan sesini duydum soluksuz şekilde ağlıyordu.. babamız ''arkandan odaları gezdi anne diye bağırdı bulamnayınca apartmana serildik'' dedi :) bakıcı abla istiyorum ama babamızda ve çook sevdiğimiz anneannemizde bile durmayan çocuk ablada nasıl durur?
    birde gündüz gece uykuya memesiz dalmıyor :KK43:
    lütfen bana akıl verin ne yapmalıyım?
    bakıcı ablalarla duran çocuklar nasıl duruyor? :a015:

2. 22 Nisan 2010
  3. zsb

zsb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kreşe başlatmayı düşünür müsün?? Çocuklar genelde kreşte bambaşka oluyormuş belki düzelebilir.. Haftanın bir kaç günü götürüp bir deneyebilirsin belki... Zor bir durum gerçekten ama bir yerde durdurulması gerek yoksa giderek artar düşkünlüğü... Kolay gelsin..

4. 22 Nisan 2010
  5. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kreşede kıyamıyorum :KK43: bebek kreşi bulmuştum fakat cesaret edemedim. daha çok küçük olduğunu düşünüyorum.
    oradaki çalışana en az 5-6 çocuk veriliyor hangi biriyle ilgilenebilirki ki hepsi bebekler..
    ilgisiz kalacağından tereddütlüyüm :KK43:
    teşekkür ederim cevabınız için

6. 22 Nisan 2010
  7. zsb

zsb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebişim daha da küçük 5.5 aylık.. Bakıcı bulamıyorum istediğim gibi.. Bakıcıyla evde başbaşa kalacağına kreş daha güvenliymiş gibi geliyor. Ben bir yuva buldum seninki gibi 1 yaşını dolduran bebişlerin bakımında 2 bebeğe 1 kişi düşüyor. Oldukça güvenilir göründü bana.. Orada bebeği olan velilerle de konuştum çok memnunlar.. Biraz daha büyüsün ben oraya vereceğim.. ilgileniyorsan adını verebilirim bi görüşebilirsin belki... Uyku olayını da düzene sokuyorlarmış..

8. 22 Nisan 2010
  9. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmmm benim kuzenimdeee hem maddi hem manevi açıdna açlışmayı çok istiyorduuu çocuguna komşusu bakcaktıı inan bi hafta anca gidebildi işeee çatladı resmen bebegi bıraktıı işi...
    bence sen bi bakıcı bulunca o bakıcıyla iki hafta aynı evde dur hem bakıcıyı iyi tanırsın hem bebeginde bakıcıya alışmış olur..direk bakıcıya vermee ozmannn duramaz gibi bebegin anlattıgına göre..

10. 22 Nisan 2010
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sağolun kızlar..
    ZSB canım sana zahmet oranın ismi yada ulaşım bilgilerini verirmisin senin bebişide Allah bağışlasın en güzel günleri kıymetini bil derim :))

12. 25 Nisan 2010
  13. nehir333

nehir333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yavaş yavaş alışacaktır sana tavsiyem işe başlamadan 2 ay kadar önce birlikte bakmanız eğer bakıcı bulursan

14. 25 Nisan 2010
  15. ozlemankara

ozlemankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim kızım 1 yaşında bende kreşe vermek istiyorum ama güvenemiyorum.tereddüt içerisindeyim ne yapacağımı şaşırdım .sizin bahsettiğiniz kreş nerde bana adını ve adresini verebilirmisiniz.web adresleri varmı ?

16. 25 Nisan 2010
  17. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..
    aynı dert bizde de var ama ben 13.aydan itibaren ayda 24 saat oyun grubuna götürüorum ,en azından biraz biraz alışıo bensizliğe..belki sen de bööle başlayabilirsin.bi de ben kıyamıorumu çok anlamıorum asıl bakıcıyla ne olduğunu bilemioruz ki??
    kolay gelsin canım..:)

18. 25 Nisan 2010
  19. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bu anlattığınız durum hiç normal değil.
    kızınız nasıl babasında bile durmazbilmiyorumkismile
    babası bu başka biri değil ki...
    kendinize bu kadar alıştırmakla hiç iyi etmediniz.
    acil çözüm bulmanız, çalışmasanız dahi kreşe veya oyun gruplarına verek bu sorunu aşmanız gerekiyor.
    ilerde ciddi kişilik problemleri yaşayabilir.
    kıyamamakla falan ilgisi yok bu işin.
    bir çocuk nasıl babasında bile durmaz...