kızım 2 yaşında hala biberon emiyo

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve julyan tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : julyan
  1. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    seloşum bu ay 2 yaşına girecek ve hala biberon emiyo bunun bebege alışkanlık yapmasından korkuyorum diger çocuklarım anasınıfına giğderken bıraktı biberonu bununda aynı olmasını istemiyorum biberonu nasıl unuturabilirim uyurken ilaki biberonla uyumak istiyor yokmu bunun bi çaresi

2. 15 Aralık 2009
  3. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bırakın emsin,benim kızım 2,5 yaşında hala suyunu sütünü biberondan içer,çocuklarımıza sürekli birşeyleri bıraktırmaya çalışıp ne diye üzelim ki,canı isteyince bırakır.

4. 15 Aralık 2009
  5. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benim kuzenımde anakoluna başlarken bırakmıştı...

6. 15 Aralık 2009
  7. ......Elmas......

......Elmas...... bebeğim küçük kuzum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu kadar sıkıntı yapma bence biberon konusunda benim kızımda 2.5 yaşında biberonla süt içiyor..emziği bıraktırmak için üzüyoruz tuvelet için çocuklarımızı sıkarak üzüyoruz aslında fazlada üstüne düşmemek lazım..bırakır elbet birgün...

8. 16 Aralık 2009
  9. julyan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    iyide uzmanlar biberonu tavsiye etmiyor çocugu yemek yeme alışkanlıgını yok etigini söliyorlar hep mama istiyor yemek yemek istemiyor artı dişleride egri oluyormuş bunu etrafım söylüyor artık ne yapacagımı şaşırdım bıraksam biberonu yemek yemicek buna acil bi çare bulmam lazım 2 yaşında ve 9 kilo çok zayıf

10. 17 Aralık 2009
  11. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biberonda mama mı yiyor hala,anlayamadım onu?biz sadece süt ve su tüketiyoruz birberonlar,onun dışında yemeğini falan mama sandalyesine oturup kendisi yer.Bu alışkanlığı kreşte kazandı,tek kötü yanı çorbayı ve sulu yemekleri de kendim yicem diye inat ederken ortalığı batırması.

12. 17 Aralık 2009
  13. julyan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    mama derken sadece cicibebe ve süt yemek alışkanlıgı ise sofraya oturup herşeyi birbirinin içine katmak ama yemeden dün haberlerde biberonla ilgili bi haber vardı baktınızmı bu beni dahada çok korkuttu ila cam şişe biberon kulanın diyolar oda yürüyen bebek için çok tehlikeli yürürken üstüne düşse cam heryerine girer allah korusun ne yapalım ne kulanalım şaşırdık

14. 16 Ocak 2010
  15. Ecem24

Ecem24 Amaaaaaannnn.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim oglum 3 yasinda ve hala aksam uyurken SÜT icer biberondan ve sabah kalktigindada SÜT icer biberondan... Ondan 1 saat sonra kahvaltisini yapar yanindada BARDAKTAN meyve suyu icer...
    Gün icindede suyu bardaktan icer...
    Bencede sorun yapma bunu ben kendiliginden birakmasindan yanayim..

16. 17 Ocak 2010
  17. Asu

Asu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 3.5 4 yaşına kadar geceleri yatmadan önce sütünü biberonla içerdi.hatta bazen geceleridde uyanıp içerdi.bıraktırmak için hiç uğraşmadım.ona üzerinde sevdiği çizgifilm karakterleri olan bardaklardan aldım birden biberonun pabucu dama atıldı.bence sizde deneyin..yeni süslü biberonlar almak yerine hoşuna gidecek ya da kendi seçtiği ona özel bir bardak alın.umarım işe yarar..

18. 20 Ocak 2010
  19. beatrise

beatrise annesinin bir tanesi o... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canim herkez sorun yapma demis ama ben sana geçen gun sahit oldugum seyi anlatayim.bir akrabamin evinde kaldim bir gece.bi baktim 11 yasindaki oglunun elinde biberon yatmaya gidiyor. yenge oglun hala biberon mu içiyor dedim, birsey olmaz sadece yatarken meyve suyu dolduruyor içine dedi.agzim açik kaldi.kizida 4 yasinda ve biberonu elinden dusmuyor.sen bilirsin ama bence sonradan biraktirmak daha zor oluyor herhalde yavas yavas biraktirmaya çalis.