Kızım 4.ayını bitirdi bir türlü emzik almıyor. Ne önerirsiniz ?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mersinli tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

11 Ocak 2011
    Konu Sahibi : mersinli
  1. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızım 4.ayını bitirdi bir türlü emzik almıyor.bu aydan sonra yine de ısrar etsem alırmı acaba.?herkes boşver almasın diyor ama bende biraz rahat etmek istiyorum mememde yatıyor,yatırdığım yerde durmuyor.emzik kullanan bebeklere bakıyorum hem rahat yatıyorlar,bir yere gidince emzik ağızlarında ağlamadan yatıyorlar.benim kızım asla durmuyor.benim gibi olanlar varmı?hangi emzikleri tavsiye edersiniz.ben nukun ve cikkonun aldım beyaz uçlu silikon galiba ama almadı.bide cikkonun kahverengi uçlusundan aldım kauçukmu oluyor onu biraz emiyor hemen atıyor.ne olur yardım kızlar.

2. 12 Ocak 2011
  3. Harpy

Harpy Şampiyon geliyoooor :D Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    ben ucuna biraz sütümden damlatıyordum onu yarım saat idare ediyordu öyle öyle biraz işimigörüyordum ama şimdi hiç almıyor, benimki de 4 aylık oldu.. zaten doktorum da 5. ayda emzikten soğurlar demişti. sanırım biraz geç kalmışsın.. ben emzik yerine yanımda renkli bir oyuncak bulunduruyorum.. huysuzlanınca onu veriyorum eline.. ama yine de çok uzun idare etmiyor.. mukadderat canım dayanacağız ne yapalım... :KK37:

4. 12 Ocak 2011
  5. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok canım ya oyuncaklada oyanladığı yok.fisher price ın salıncağını aldım ilgilenmiyor,dönence aldım ilgilenmiyor,müzik kutuları aldım fayda yok.dün gece oyun halısı sipariş ettim bakalım ne olacak.sadece ben ve babasını istiyor kucağımızda oynamak istiyor.ama hayatta devam ediyor sonuçta.temizlik,yemek ,ütü vs.. işlerde beni bekliyor.çok yoruluyorum:KK59:

6. 12 Ocak 2011
  7. utkumuz

utkumuz oğluşum abi olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlum da 4.ayın içinde,1 haftadır emzik vermeye başladım,ilk başlarda verdim bir türlü almamıştı,vazgeçmiştim.sürekli göğsümü emmek istiyodu uyurken vs.beni emzik yerine kullanıyordu:)son 2 haftadır baktım parmağını emmeye başladı uykusunda.ben de emzik vermeye başladım.uyurken parmağını ağzına aldığında hemen takip edip emziği veriyorum çok zor tutuyor emziği midesi bulanıyor felan.1-2dk cebelleştikten sonra alıyor bir süre sonra atıyor ama.şimdi uykuya dalmadan önce de veriyorum bazen zorla alıyor.yine de pek gönüllü değil emzik almaya.hem üzülüyorum da bir bakıma.göğsümü artık eski sıklıkla emmiyor emzik aldığı için.ama gerçekten rahat oluyor.önceden uyku arasında bile emzirmek zorunda kalıyordum.

8. 12 Ocak 2011
  9. mulberry8092

mulberry8092 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    benm kızım hiç almadı emzik.başlarda babaannesi zorladı alsın diye ama kızım hep attı memeyi.ben zaten almasını istemiyordum emziği.istediğim gibi de oldu.
    biraz kendinizi düşünüyorsunuz bence.rahat etmek istiyorsunuz ama sonra onu bıraktırmak zor oluyo.
    bırakın almasınlar emzik.zorlamayın bence gerek yok

10. 12 Ocak 2011
  11. nevgul61

nevgul61 Hayat öpüçüklerimmm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    valla avatarda gördüğünüz paşammm da baştan hiç almadı 2 bucuk 3 aylık olunca artık alsın dedik en azından geceleri.damaklı olanı almadı yuvarlık uçlu olanı almaya başladı ama yine bazen çıkartıp başparmağını emiyo.çok uğraştık bizde.hatta ben azcık reçel bile sürdüm yani.:KK53:

12. 12 Ocak 2011
  13. irmako77

irmako77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimki ilk zamanlar emziği attı verdim. Attı, tekrar verdim derken alıştı. Çok müptela olmadı ama uyurken aradı. Şimdi 9 ayı doluyor. Bıktı emzikten almıyor. Ben de artık ısrar etmiyorum. Mazallah sonra bıraktırmak için uğraşırım:96::96:

14. 13 Ocak 2011
  15. Nyazyagmuru

Nyazyagmuru Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım da 4 aylık, uğraştım emzik vermek için ama almıyor. şimdi parmağını emmeye başladı. emzik vermeyi tekrar deneyeceğim, parmağını emmesi daha kötü gibi geliyor.

16. 13 Ocak 2011
  17. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani baştan almayan birdaha almıyor desenize.şimdiki bebekler bi acayip eskiden tüm bebekler emzikliydi.evet biraz kendimi düşünüyorum sonuçta çocuğuma verimli olmam için biraz da dinlenmem gerekir dimi?sonuçta zehir vermiyorum altı üstü emzik.1 yaşındada bırakırdım.ama almıyor.

18. 14 Ocak 2011
  19. sofika

sofika Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benim kizim nukun rose modelini emiyor,gerci bilmiyorum diger nuk modelleriyle bir farki var mi ama fikir olsun diye yazayim dedim.Seni emzik yerine kullanmasindansa emzige alissa cok daha iyi olur,sonucta onlarin emme ihtiyaci var ve bu ihtiyac sadece meme ile karsilanmaya calisilirsa sende helak oluyorsun.Belli br zamana kadar emzik almayan hic almaz mi bilemem ama emzigin ucuna kendi sutunu yada azcik sekerli su damlat(asla bal,recel vs degil) belki ilk basta alinca geri cikarmaz.