Kizim acikmiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mondschein2 tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

17 Kasım 2007
    Konu Sahibi : mondschein2
  1. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bir kac hafta once bu siteyi gordum ve baktimki herkes birbirlerine oyl e yardim ediyorki,paylasiyorlarki anlatamam bu beni gercekten cok etkiledi ,acaba banada yardim eden cikarmi diye,vede hos vakit gecirim diye bende uye oldum,evet arkadaslar benim kizim 22aylik ve iki ayindan beri yemek yemiyor,kusuyor,ve en onemlisi acikmiyor hep zorladim zorlamasaydim inanin cok kotu olurdu gunlerce bekledim yine acikmadi doktrlara goturdum bekle dediler,anladimki allahimdan baska bana yardim edecek yok,simdi bebek mamalari vermekten biktim istiyorumki normal yemek yesin aciksin,kendisi bi kere bile olsun anne acim desin,inanirmisin bu sozlere hasretim,ama en onemlisi saglikli simdi onu zorlamak istemiyorum,ne yapmaliyim,lutfen bilgisi olanlar soylesin yardim etsin,hepinizden bekliyorum,simdiden tesekkurler,:1no2:

2. 17 Kasım 2007
  3. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    yeni oldugum icin bi göz attim ,yanliz degilmisim benim sorunuma benzer cok dertli anne varmis ben elimden geleni yapip bilgilerimi size soylecem ama ne olur benim sorunumla yasayipta cözüm bulan varsa sizde bana yardim edin acikmasi icin ne yapabilirim,

4. 17 Kasım 2007
  5. ngs2007

ngs2007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1 ve 5 yaşlar arasında çocukların iştahında azalma olması normaldir.Bu dönemde çocuğunuz yeterince yemiyor,hiç acıkmıyor gibi gelebilir.Çocuklar
    büyüme ve enerji gereksinimleri ölçüsünde yemek yerler.Zorla beslsmsk iştahını azaltır.Bu tutum da doğru değildir.Ne kadar yemek yiyeceğini kendisi belirlesin.Tüm çocuklar ihtiyaçları ölçüsünde yerler.İstemediği yemekleri vermeyin.Israrcı olmayın.
    Eğer kilo kaybediyorsa,6 ay boyunca kilo almadıysa,ishal,kusma,ateş gibi hastalık belirtileri devamlı varsa.O zaman doktordan yardım alın derim.
    Sevgiler..

6. 17 Kasım 2007
  7. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    teskurler nergis inan herseyi denedim kac gundur hic vermeyeyim diyorum kendisi ne isterse inanirmisin hic birsey yemiyor,ve ben vermeyince kiloda kaybediyor bugune kadar zorladim simdide doktorla karar verdik kendisi ne isterse ama bi acikmiyoreki,cok kotu haldeyim,neden acikmiyor bi bilsem,dunyalar benim olacak yinede cvp yazdigin icin cok sagol

8. 17 Kasım 2007
  9. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    anneler nerdesiniz size guvenip anlattim derdimi yardim eden yokmu?

10. 17 Kasım 2007
  11. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bence üzerine gitme aynı şey benim başımda da var çünkü ben zorladıkça oda inat eder gibi yemiyor.Su içiyorsa problem yok tamam mı.Önce rahat ol.benim kızım saat 14 e kadar hiiç bir şey yemez bazen süt içer.Ek besinlere başladığımızdan beri öyle geç yer dr birşey olmaz dedi gerçekten 4 yaşında brişey olmuyor.Çünkü zorlayınca oda kusuyor.hatta yemekten diksiniyor.ben fazla beslenmeyi sevmediği için büyüme sütü veriyorum yemiyor madem kilo kaybetmesin diye düşünüyorum.Bu süt kilo aldırıyor.Öğlen çorbasını ben içiririm doydum dediği an bırakmak lazım bazen bende çok zorlayıcı oluyorum ama rahat bırakan annelerin çocuğu ilerde daha iştahlı oluyor bunu unutma.Birşey daha Vimin C al bu çok güzel iştah açıyor ben genelde gece süt verdikten 1 saat sonra içiriyorum ve üzerine su içmesine izin veriyorum sadece ve uyuyor sabah biraz daha iştahlı oluyor ozaman.Daha çok küçük bebişin zorlama sonra dahada iştahsızlaşır süt içse yeter ona.Eskiden annelerimiz 2 -3 yaşına kadar anne sütü verirmiş arada hiçbirşey vermezmiş.rahat ol...

12. 17 Kasım 2007
  13. eceda2003

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bu arada bende senin gibi zorladım zorladım şimdi çocuk yemek lafı duysa midesini bulantırıyor hatta kusuyor.gastroentereloga götürdüm hiç birşey çıkmadı.Şimdi bu pazartesi psikiatriste gideceğiz.Hasarın sebebi benim bunu biliyorum.Keşke zamanında zorlamasaydım ve rahat olsaydım.

14. 17 Kasım 2007
  15. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canim cok sagol ozgurdu,benim bebegim 2aylikken basladi kusmaya ictahsizliga ve ben annesutunu pompalip veriyordum kasikla ,biberun emzik hic birsey almadi,halende almiyor benimde gecen gun doktr randevum vardi yeter dedim biktim benim kiz niye acikmiyor dedim,halen bebek mamalri veriyordum,artik biz buyukler gibi yesin istiyorum ama hic istemyior sutu sevmiyor,doktrla konustuk artik bn vermeyecem kendisi ne isterse iki gundur deniyorum icim icimi yiyor,inan hic ama hic birsey yemedi,sadece sabah bi bardak cayokadr yemin ediyorum sana ve bugun hic birsey daha,ne yapacam bilmiyorum,evet haklisin zorlamakla olmuyor nereye kadar kendisinin ogrenmesi lazim ama nasil.kiloda kaybediyo bn vermeyince zaten ben verincede artik hic istemiyor eskiden isterdi,ama simdi hic,senin cocuk kac yasinda canim tekrar tesekkurler benmle paylastigin icin azda olsa icim rahatladi biraz yaz tekrar olurmu canim,kendine ve bebegine iyi bak,allaha emanet olun byeee

16. 18 Kasım 2007
  17. kumsalll

kumsalll Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bir doktora götürsen daha faydalı olur size.kulaktan duyma fikirlerle pek yardımcı olamazsın bence.

18. 18 Kasım 2007
  19. eceda2003

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim kızım şuan 4 yaşında ama senin kızın kadarken bana daha bir kan kustururdu resmen sinirlerimi bozardı.Allahtan ozamanlar haftaiçi annem bakardı hafta sonları ben bakardım bende sakinleştirici şurup içerdim yemek saatlerinde.Şimdi halime gülüyorum düşününce yemesse yemesin.Aslında insanın psikolojisini bozan etraftaki kendini bilmez insanlar.Aa çocuğun nekadar zayıf dedikleri zaman çocuğa yükleniyordum yesin kilo alsın diye.Şimdi anlıyorum annede olsa insanlar böyle zamanlarda aşırı duyarsız oluyorlar.ben şuan zayıf bir çocuk görsem hayatta zayıf demem annelerin psikolojisini biliyorum çünkü.Senin çocuğun gibiydi benim kide biberon almadı kaşık kaşık besledik.Emzik almadı.Biberon almayınca bende şu alıştırma bardakları var yaa üzerinde küçük küçük delikleri olan onlardan alırdım deliklerin iki tanesini ısıtılmış bıçakla erite erite kapatırdım.oda çekiştire çekiştire tek delikten sütü suyu içerdi.Annelik zor iş gerçekten.Bence sen kendine uğraşacak birşey bul kursa yazıl çocuğun yemeğini daha az düşün bak nasıl düzeliyor.ben öyle yapmıştım o dönemler yoksa kafayı yiycektim.Şimdi daha rahatız ama ozamandan kalan bir yemek fobisi var kızımda.Ama artık acıktığında söylüyor.annem herzaman derdi onun yemek zamanı gelince kendi söyleyecek diye.Düşünsene eskiler 10 tane çocuk bakarmış.Hepsine tektek yemekmi yediriyorlardı.tabiki hayır.Çocuk ek besine başladımı kendi haline bırakıyorlardı.Çocuk kendi başının çaresine bakmayıda öğreniyor ozaman işte.kendini üzme.Ona bir lokma yetiyorsa bırak bir lokma yesin.Bir ay iki ay sürsede sonuçta baskıdan kurtulduğu an yemeye başlar. Kızımla bir anımı anlatım bu uzun yazıma son vereyim.Şimdi yemek yesin diye ağzına ekmek yemeği depe depe yedirmeye çalıştığım bir dönem.baktım koca bir ekmeği kapmış geldi anne ye diye diye ağzıma depiştirmeye çalışıyor.Öyle bir midem bulandı ki o an onu anladım.Severek yiyeceğin varsada yaklaşımdan dolayı diksinti geliyor insana.Sen rahat ol oda rahatlar.Doydum dediği an bırak zorlama.Görüşürüz.Allah kolaylık versin tüm annelere....