kızım ayaklarının üzerinde duramıyor yardım lütfen!!!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve zulalkumsal tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zulalkumsal
  1. zulalkumsal

zulalkumsal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kızım üç aylık.ayaklarının üzerinde dik bir şekilde duramıyor.yere basmaya çalıştırdığımda hemen dizlerinin üzerine çöküyor.beni endişeye sürekleyen annemin sözleri.onun söylediğine göre ben ve kardeşlerim daha kırkımızın içinde ayaklarımızın üzerinde dururmuşuz.bir eğitimci olarak her çocuğun gelişim özellikleri farklı olabilir biliyorum ama iş anneliğe gelince bildikleriniz bir kenarda kalıyor.sizin bebişler ne durumda?ne zaman ayakları basmaya ve dik durmaya başladılar?

2. 4 Kasım 2008
  3. elifinannesi

elifinannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lütfen paniklemeyin en kısa zamanda bir doktora danışın ama bence şu sıralar yavaş yavaş ayaklarını basmaya başlayabilir güçlenmeye başlamış olmalı geç değil bence.

4. 4 Kasım 2008
  5. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım bizim bebeğimiz 6,5 aylık
    daha yeni yeni güçlü bir şekilde basıyor yere

6. 4 Kasım 2008
  7. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    yani hemen panik yapma benim yigenim 6 aylik daha yeni oturuyo her cocuk bir degildir ki...

8. 4 Kasım 2008
  9. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 4 aylıkken hal dizlerini kırıyordu duramıyordu. ama şimdi emekliyor, koltuklara tutunup kalkıyor hem de elinden tutunca yürüyor. hepsi 2 hafta içinde oldu.

yanlız ben bir teyzemizin tavsiyesiyle 4 aydan sonra ayaklarını kucağıma bastırmaya başlamıştım. tesadüf de olabilir fakat ondan sonra kendi basmaya başlamıştı.

10. 4 Kasım 2008
  11. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 5 aylıkken ayaklarının üstüne bastı kafasını dik tuttu.ve hepside 1 hafta içinde oldu.kucağınıza alınca bacaklarını dik yapıp yere bastırın faydası oluyor.

12. 4 Kasım 2008
  13. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    cnm daha çok küçük 3 aylık ne kii üzülme yürür annesi

14. 4 Kasım 2008
  15. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım kafana takma daha erkenki benim kızımda 3 ayı geçti 3 buçuk aylıkken felan tam dik basmaya başlamaıştı ondan önce basıyor kırıyordu ayaklarını

16. 4 Kasım 2008
  17. canım her bebek bir değil çok farklılıklar gösterebiliyor am için rahat etsin doktorunla konus. benim bebeğim dogudugu ilk haftadan sonra dimdik duruyodu ayakta.ve 3.5ayına girdik maşallah tutuyoruz elelrinden yuruyor basbayağı sağlam basıuyor yere maşallah şimdi 4aylık ve daha kuvvetli basıyor.komsumuzun oğlu var bizden 15 gun buyuk boynunu bile tuttamıyor daha doktoru yavas yavas kendine gelir ve guclenir yardımcı olun bebeğinize demişti

18. 4 Kasım 2008
  19. ThankfulNovember

ThankfulNovember Oğlum,canımdan canımm Üye

Beğenildi:
    3.375
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba =) ben hemşirelik öğrenciyim konuyu okuyunca yzmak istedim.Bebekler yeni doğduğunda onlarda birtakım refleksler vardır bunlar siz doğum yaptıktan sonra bebeğinizde incelenmiştir.Bu reflekslerden bir tanesi de yürüme refleksidir.Yenidoğan sürecinden 3. aya kadar devam eder.ayağa kaldırdığınızda sanki yürür gibi yapar daha sonra 3. aya doğru bu refleks biter Yani şu anda bebeğinizin dizlerini bükmesi normal.Daha sonra gerçek yürüme hareketlerini gerçekleştirecek merak etmeyin ama yine de içim rahat etsin derseniz bir hekime başvurun isterseniz