Kızım az konuşuyor

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve aslisu tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

12 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aslisu
  1. aslisu

aslisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, benim kizim 2,5 yasinda ve halen cok az konusuyor anne baba yani ufak tefek seyleri söylüyor cümle kuramiyor , sizce normalmi yoksa doktora gittmem gerekirmi

2. 12 Kasım 2008
  3. aslisu

aslisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanirim bu kaonda cimse yardimci olamicak bana

4. 14 Kasım 2008
  5. EU2

EU2 Guest

tatlim meraba
    eger bi kac kelime bile konusuyorsa korkma :))
    benim oglumda cok gec konusmaya basladi suanda 3 yasini bitirdi ve inan 3 aydir falan cümle kuruyor
    kizinla otur konus , konusuyormus gibi yapiyordur muhakkak sende onunla konusur gibi cevap ver
    sende ona biseyler anlat ,konusmasina izin ver bisey gördügünde sor bu ne diye
    gerci ben eminim sen bunlarin hepsini yapiyorsundur :))
    krese gitmiyorsa gönder hem almancasi icin gerekli hemde orda daha cok cocukla bir arada oldugu icin daha cabuk konusmayi kavrar beim oglumda 1 bucuk yasini geciyordu krese basladi ondan sonra iyice konusmaya derdini anlatmaya basladi
    merak etme cnm bir kac kelime bile konusuyorsa birden basliyacaktir konusmaya :))

6. 14 Kasım 2008
  7. EU2

EU2 Guest

ben cocuk doktoruna gidip sormustum konusur korkmayin dedi doktorumuz cnm
    sonucta bir kac kelime konusabiliyordu :))

8. 16 Kasım 2008
  9. aslisu

aslisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilerin icin cok sagol canim

10. 17 Kasım 2008
  11. esraalkan

esraalkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım bir uzmana danışman çok iyi olur sorun psikolojikte olabilir benimde 2 yaşında bir kızım var be 18 aylıkken cümle kurabiliyordu

12. 17 Kasım 2008
  13. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba Bu konuda pedagog lara davruşabilirsin ve onların kesin ve kesin uyarıları
    çocuklarınıza hiç bir şekilde tv seyrettirmemiz gerektiğini söylüyorlar tv çocuklarda kendilerini eğlendirme
    yeteneğini kaybettiriyor...sürekli konuşmak gerekiyor eğer birşey istiyip eliyle bu bu diyorsa onu istediği şeyi direk vermek yerine.teşvik edip onun adını söyleyerek bu oyuncağımı istiyorsun bunumu almak
    istiyorsun diye yardımcı
    olmak lazım 1-4 yaş arası çocuklarla ilgili bir kitap okuyorum şuan sanada tavsiye ederim bu konuda
    yardımcı yazılar var ismi "başarılı bir çocuk yetiştirmenin yolları" .
    Sevgiler..

14. 17 Kasım 2008
  15. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    henüz çok geç değil cnm telaşa kapılma

16. 17 Kasım 2008
  17. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 2 yaşında
    bir çok kelime söylüyor tabiki bazıları çok net anlaşılmıyor ama ben anlayabiliyorum.
    benim söylediklerimi de anlayabiliyor.ama cümle kuramıyor.ben normal olduğunu düşünüyorum
    hiç pedagog a getirmeyi düşünmedim.buna gerek görmüyorum.konuşur canım üzülme bir kaç kelime söylüyor ise ve senin dediklerini de anlıyor ise korkacağın bir durum yok.onunla bol bol konuşmayı dene

18. 17 Kasım 2008
  19. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    geçenlerde kuzenimin 1,5 yaşındaki kızı geldi, o da hiç konuşmuyor.daha doğrusu çok a şey söylüyormuş.mesela babasına çok kızınca baba diye bağırıyormuş ya da gel diyormuş, ya da çok acıktıysa ancak mama diyormuş...bizde kaldıkları 5-6 saat boyunca sadece 1 kez gel dedi o kadar.
    ben de bu durumu bir psikolog arkadaşıma sordum- kendisi çocuklarla ilgileniyor- dedi ki eğer her istediğini verirlerse ya da acıkmışsındır,susamışsındır diye daha o istemeden herşeyi yaparlarsa çocuk konuşmaya hiç ihtiyaç duymaz dedi...
    o yüzden ne istediğini anlasan da anlamamış gibi yapman gerekiyormuş,o söyleyinceye kadar vermemek ya da biraz geç vermek gerekiyormuş..tabi verirken de birkaç kez kelimeyi tekrar edip bir sonraki sefer onun söylemesi için daha uzun bir süre anlamazdan gelmen gerekiyormuş.
    kuzenim çocuğunu doktora götürmüş ve bir sorunu yokmuş..
    ama sen hiç bu konuyla ilgili doktora götürmediysen öncelikle bir doktora gidin bence..