kızım bebek arabasında durmuyorr

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nilep24 tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nilep24
  1. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim 5 aylık bir kızım var.ailemden uzakta yaşadığımız için yalnızız doğal olarak ve evde çok canım sıkılıyor.kızımıda alıp dışarıya çıkmak dolaşmak istiyorum ama kızım sürekli kucağımda olmak istiyor.arabasına koyduğum zaman çok az duruyor sonra çok kötü ağlamaya başlıyor.bu yüzden dışarıya çıkamaz oldum kucağımdayken alışverişte yapamıyorum çok zor oluyor.nasıl alıştıracağımıda bilmiyorum.sizin ufaklıklarda aynı sorunu yaratıyormu?bir çözüm önerisi olan varmı?mafoldumben

2. 11 Ekim 2009
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    arabaya ilgisini çekecek bikaç oyuncak asabilirsin.ya da sevdii bi oyuncağı eline verebilirsin.bide arabayı devamlı hareket ettir.markette durup bakınırken bile ileri-geri ittir ki canı sıkılmasın.yarı oturur pozisyona izin verdiyse doktorunuz o pozisyonda dursun.o zaman etrafı da seyretmiş olur.

4. 11 Ekim 2009
  5. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    vay yaramas vaaayyy :)

bebeğim olsa yardım etmek isterdim ama yok malesef :KK43:

6. 11 Ekim 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim cadıda aynı durumda canım...arkdaşında dediği gibi yarı oturur pozisyona getir bebek arabasını..etrafı görsün emzik diş kaşıyıcı çıngırak yada bi oyuncağını ver..ve bebek arabasını sana doğru çevir seni görsün giderken...ama bunlara rağmen durmıuyosa senin bebişte benimki gibi edepsizdir o zaman :roflol:
    anobis hadi ne duruyosun sıra sende tatlım....:asigim:

8. 11 Ekim 2009
  9. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    oyuncakta asıyorum sürekli konuşuyorum hareket ettiriyorum ama hiç fayda etmiyor basıyor çığlığı sanırım seninde dediğin gibi edepsiz:) benim ufaklık altunhan

10. 12 Ekim 2009
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    benimki de eskiden öyleydi,hiçbir yere gidemezdik,oğlum kucağımda,bebek arabası eşimde olurdu,10.aydan sonra oturmaya başladı,seviniyorduk,1 yaşından sonra da yürüdüğü için arabada ayağa kalkmak istiyordu,şimdi de yürüyüp koşmayı sevdiği için pek binmiyor,anlıcan bir rahat edemedik

12. 12 Ekim 2009
  13. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    büün herşeyiyle tam çıkar bebişi tatlım.karnı tok,altı temiz,gazı çıkmış olsun.arada mızmızlanınca al kucağına sakinleşince tekrar bırak arabasına.:KK46:

14. 13 Ekim 2009
  15. ruel

ruel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda o aylarda durmak istemiyordu arabada.ne yapsan nafile seni çok iyi anlıyorum.biraz büyüyüp etrafı algılamay başlayınca duruyolar merak etme.şimdi arabasında giderken etrafı izlemeye bayılıyor.en az iki saat gezer arbasında

16. 13 Ekim 2009
  17. isil_ufuk

isil_ufuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynı benim bebeğimde arabada durmuyor ilk başta biraz duruo sonra başlıo ağlamaya bende o yüzden biyere çıkamıyorum hep araba hem kucakta bebk taşımak çok zor oluyor

18. 13 Ekim 2009
  19. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda aynıydı
    1-2 ayllıken arabaya koyardım biraz durudu sonar ağlar ağlar kuca alana kadarda susmazdı
    ben kızımı kucağıma alırdım annemde bebek arabasını sürerdi boş boş çok tuhaf bi görüntümüz oluyordu
    ama geçti sonradan allah'a şükür
    şuan öyle yapsa taşıyamam zaten ozamanki kiloysunlan şimdiki bir değilki nasil taşim onu dışardayken saatlerce
    oturtmayı denedinmi canım yani belkli yatmaktan hoşlanmiyordur, arabanın farklı pozisyonuları oluyor ya biraz oturutur gibi yapsan belki hoşuan gider?