kızım benı delırtecek lutfen yARDIM EDIN

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve YAREM tarafından 18 Aralık 2007 başlatılmıştır.

18 Aralık 2007
    Konu Sahibi : YAREM
  1. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar nolur yardımcı olun bana sınırden ellerım tıtrıyor. kızım bır ay once 3 yasına gırdı ve sankı hersey degıstı. gayet soz dınleyen aklıllı bır cocuktu. ne oldu bılmıyorum sadece ınat ve gozum gore gore yapıyor. sureklı bırsey bahane edıp aglıyor. bana vuruyor ceket yelek gıydırırken. altını alırken tekmelıyor. kose bucak kacıyor benden altını alcagım zaman. az once kı krızden sonra zarar verecegımden korktum ve alt komsuma verdım bıraz. delırcem yyaaa. sureklı sınır edıyor benı. hep ılımlı yaklasıyorum ensonunda patlıyorum. bogazım dugumlenıp kaldı. avazı cıktıgı kadar bagırıyor bırsey varmıs gıbı. hep munakasa halındeyız. mutlaka kendıne ve eve zarar verecek seyler pesınde dun kavanoz aldı ve bılerek yere attı bırsey demedeen aldım onları nıye yaptın kızım bak kırıldı uzuldum bende falan dedım. supurdum orayı hep kalır ya bır parca kalmıs, onu alıp geldı benım gozume bakarak agzına goturdu. ozellıklre yapıyor. elınden alıncaya kadar oldum. bastı yaygarayı. su verıyorum ıcsın dıye bana bakarak bır yudum alıyor gerısını ustune ve yere dokuyor yaa böyle vs vs... ne yapmalıyım yardım edın lutfen bbana cok sınırlıyım. ne yapsam anlamıyor. sabrımı zorluyor benım. sızde boyle seyler yasadınızmı????senağlamasenağlama

2. 18 Aralık 2007
  3. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilgi azalması düşüncesi çocukları böle yapabiliyo ben başkasıyla azcık ilgilensem böle yapıyo ama kalıcıysa sabır en büyük çözüm c<nım sende inat edrsen daha çok yapar benimki öle şahsen güzel söylersem yapıyo ben yapcan etcen dersem oda yapmıyo

4. 18 Aralık 2007
  5. pinark1

pinark1 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canim benim allah sabir versin. benimde kizim alti aylik simdiden inatcinin teki. buyuyunce nasil olcak bilmiyorum

6. 18 Aralık 2007
  7. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sagolun ama ıyı bır sekılde soyluyorum her zaman odullendırmenın ıyı olmadıgını bılıyorum yanı uyursan parka gıcez cıkolata vercem falan gıbı ama valla onuda denedım. benı hıc bırsekılde dınlemıyor yaa. benım cocugum boyle degıldı. bırde yanlızız bız kımsemız yok burda hava da cok soguk son zamanlarda cok dısarı cıkamıyoruz sıkıldı burda babası da bu ara cok yogun calısıyor ama kocam yıne ona zaman ayırıyor. bılmıyrum:1no2::1no2:CADIARZU

8. 18 Aralık 2007
  9. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yaremcim senin biraz daha sakin davranman lazım canım. O daha küçücük, sadece ilgi çekmeye çalışıyor bence, beraber oyun oynuyormusunuz?Oynadığınız zaman davranışları nasıl? Sürekli inatçılık yapıyorsa en çok iş sana düşüyor çok sabırlı olman lazım, eğer başa çıkamıyorsan bir pedagoga götür istersen. Belli ki senin sinirlerini oldukça bozmuş. Allah sabır versin canım.

10. 18 Aralık 2007
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bence sinirlarini deniyor simdi o, 3 - 4 yaslarinda bunu cok yapiyor cocuklar, yapamsini istedigin ve istemedigin seyi özelikle yapmiyor tepkini ölcüyor nereye kadar gidebilirim sinirlarim nerde diye.

Cok sakin olman lazim yoksa ahanda böyle tatlicadiarzu olursun iste, fazla üstüne gidersin büsbütün inadlasir kendi haline birakmamk lazim bu dönemlerinde, yasitlarinla bol bol bir arada olmasini sagla, baktin gördün iyce simariyor at odasina veya birak tepinip aglasin ne kadar dikkatini ilgini ona verirsen o kadar ona firsat vermis olursun.

Allah kolaylik versin canim gecicek ama üzülme yerimsenibenyerimseniben

12. 18 Aralık 2007
  13. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hıc oynamazmıyız nete uyudugu zaman gırıyorum. mutfakta yemegımı ısımı o uyurken yapıyorum. uyandıgında hemen onunla ılgılenıyorum. resım yapıyor beraber kapıları sılıyoruz ınanın dun gece baharat takımlarımı bıle sıldırdım ona. ama yıne onlarıda fırlattı. legolarla oynuyoruz renklerı ogrenıyoruz. taze fasulye bıle temızledık beraber. herseyı paylasıyorum onunla. oynuyoruz hemen oyuncaklarını etrafa atıyor. once boyle degıldı. oynar sıkılınca da toplayıp bana getırır, baskasını ısterdı. senağlama:uhm: sagol canım yanlız bırakmadınız benı sımdı ıyıyz bıraz cık nazecem optum senıŞeniz

14. 18 Aralık 2007
  15. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gulsumcum ınan kı ekmek alma bahanesıyle bıle yarım saatlıgıne de olsa dısarı cıkıyoruz hıc olmadı babasını beklemeye cıkıyoruz balkona oyalanıyor. yasıt olayına gelınce memleketımde oturmuyorum malesef hıc kımsemız yok.:1no2::1no2: yasıtı da yok. dunku cam kavanoz olayında agladı ve odaya bıraktım kapısı acık halde burda agla cezlısın yanıma gelme dedım bıraz agladı. sonra geldı yıne. off of. esım bu aksam goreve gıtmıstı benı ordan arayıp yaren yasıyormu dıyor cocuga bısey yapmadın demı dıyor. delı yaparmıyım hıc ıste boyle gulsumcum ılgıne tesekur edrım.Şeniz

16. 19 Aralık 2007
  17. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senağlamasenağlamasenağlamaAyy canım ya inan çok üzüldüm ve bir an kendimi senin yerine koydum,bende büyük oğlum 3,5 yaşında bir dönem bizde aynı bahsettiğin sıkıntıları yaşamıştık,Aynen anlattığın gibi beni sinir edecek ne varsa yapıyordu inadına,inadına:çok üzgünüm:bende çok zor günler geçirdim,bide 1,5 yaşında küçüğüm var inan Sabır sabır sana başka diyecek hiç birşey diyemiycem,Dönem ,dönem bu tip davranışlar olabiliyor çok şükür biz şimdilik atlattık :nazar::hooray:darısı size.

18. 19 Aralık 2007
  19. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım cok tsk edrım benımle hep ılgılenıyorsun.:teselli: bır 3,5 bırı 1,5 yasında mı cocuklarının. nasıl gecınıyorlar mı. ben bu halde nasıl bır kardes dusunebılırım kı. zor olmadımı yas aralıkları cok az. ben ne zaman yapsam kı hep onu dusunuyorum. en uygun zamanı boyle gıderse nasıl basa cıkabılırım ben onlarla yaaa. sabredıyorum sabredıcem. guzel dıleklerın ıcın coook sagol gulsemcım. ŞenizAllah bebeklerını bagıslasın. hepımızın