kızım beni sevmiyor mu?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve xoxzi16 tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : xoxzi16
  1. xoxzi16

xoxzi16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nerden nasıl anlatsam bilemiyorum ama burdaki annelerin bana yardım edeceğine inanıyorum ?
    3 yaşında bir kız annesiyim ama çok asi bir kızım var ben seni sevmiyorum seni istemiyorum babaanneme gidicem seninle kalmak istemiyorum diyo bir anne olarak duyabileceğim en ağır sözleri duydum sabredeyim diyorum ama edemedim bi yerde dayanamıyıp bende ona bağırıyor git nereye gidersen git diyordum.
    bu dönemi çok inanılmaz kötü geçirdim ruh sağlığım tamamen bozulmuştu herkes aldırma diyordu ama çalışa bir anneyim akşam eve gideyim kızımla vakit geçireyim diye can atarken kızım benimle birlikte olmak istemiyor bundan acı ne olabilr
    bu durum sürüyormu eskisi kadar değil belki ama halka aynı şekilde
    korkusu hiç yok yapmak istediğini muhakak yapıcak babası yada ben kızayım bie bizden daha çok bağırıyor karı koca kavgası halt etmiş yanında inanın çok aşırı derecede bağırıyor ama genede dediğini yapıyor
    paylaşmayı bilmiyor güzel oynamayı bilmiyor birinin elinde ne varsa onu istiyor aynısından kendi elinde de olsa ille onun elindeki olucak bu huyu değişsin diye okula yazdırayım dedim iyimi etim kötümü bilemiyorum haftanın 3 günü vereyim belki bişeyler öğrenir paylaşmayı bilr dedim bu hafta gitti ama içeri girmek istemiyor babaannesi götürüyor babaannesini asla bırakmak istemiyormuş beni de götür diyormuş içeri girdikten sonra sorun yok ama
    çok üzülüyorum arkadslar bildiğiniz gibi değil ruh halim bozuk kızımla çok iyi geçinmek isterken o beni istemiyor seni sevmiyorum diyor olsun annecim ben seni çok seviyorum diyorum ben senin kızın değilim olmak istemiyorum diyo
    nasıl canım yanıyor şu yüreğim nasıl acıyor bi bilseniz anlatamam yazan elim değil yüreği olsa kan damlacıkları ile dolardı su sayfalar heralde
    büyütüyorsun demeyin ne olur sadece anneyim kızımla olmak istiyorum :KK5:

2. 11 Kasım 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ne zamandır çalışıyosunuz, çocuğunuza kim bakıyor. Her zamanmı böyleydi yoksa yenimi oldu.

bazen çocuklar ebeveynlerini cezalandırmak adına can damarlarına basarlar, "seni sevmiyorum giiiiiiit" gibi. "Önemli değil ben seni seviyorum" diyin öyle dediğinde.
    Vicdan azabı duyup da her istediğini yapmayın, kurallarınız olsun. Unutmayın siz anne babasınız o ise çocuk, rolleri değişmeyin. Onun sizi yönetmesine izin vermeyin. Yanında asla vicdan azabından dolayı ağlamayın, eline koz vermiş olursunuz.

Minikler ama çok zekiler.
    Eğerki düşünürseniz yarım gün kreşe verebilirsiniz. yeme düzeni, alışkanlıkları, uyku düzeni hepsi değişiyor düzene giriyor kreşte. Tavsiye ederim.
    sağlıcakla kalın.

4. 11 Kasım 2010
  5. xoxzi16

xoxzi16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 6 aylık olduğundan beri çalışıyorum ama benim işe gitmeme hiç alışmadı
    eğer sabahları erken kalkarsa beni bırakma benide götür diye ağlar her zaman onu kandırarak evden çıkıyorum
    babaannesi bakıyor seni sevmiyorum kelimeleri fela yoktu hep benimle olmak isterdi bulaşık yıkayayım yanımda dururdu yıkama derdi ama şimdi istemiyorum seni diyor ,
    bu hafta itibariyle haftannın 3 günü yarım günü başlattım kreşe ilk gün ben götürdüm hiç ağlamadı ama ikinci gün ve 3 gün babaannesi götürdü içeri girmek istemiyormuş kıyamet koparıyormuş ama içeri alındıktan sonra susuyor hiç huzursuzluk yapmıyormuş yemeği düzene girer demişsiniz ya hiç sanmıyorum o kadar zayıfki zaten yemiyor orda da yemicek sanırım
    kızım ne beni nede babasını dinlemiyor akşam babasını çok kızdırdı ama geçekten çok kızdırdı baba haliyle bağırmak durumunda kaldı ama inanın babasında çok sesi çıkıyor babası oturcaksın buraya kalkmıcaksın yapmıcaksın diyo o zorla aşağıya iniyo inadın yapmaya çalışıyo bir bağıryo o ses ondan nasıl çıkıyor bilmiyorum

6. 11 Kasım 2010
  7. defne44

defne44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm sakın yanlış anlama ama bakan kişinin yani babannenin etkisi olabilrmi yani babanneyle anlaşıp size böyle yapması tuhaf geldi asi bir çocuk olsa babanneyede size yaptıklarını yapardı. burda bir çelişki var. iznin fln yokmu 5-10 gün izin alsan daha çok huyuna gitsen parklara vs. götürsen sadece ikiniz başbaşa gezseniz belki anlaşırsınız sen işe gittiğin için sana çok kızgın belliki. evlat yetiştirmek çok zor benimde 6 aylık bir oglum var korkusu sarıyor şimdiden

8. 11 Kasım 2010
  9. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kız çocukları biraz şımarık oluyo galiba... bu tepkide onun istediğini yaptırma taktiği sanırım... üzülmeyin ama her istediğini yapmayın... babaanne herşeyine evet diyorsa onunda işine geliyordur orada kalmak...

biraz daha büyüyünce iletişiminiz dahada artacaktır diye düşünüyorum..kreşe devam ederse paylaşmayıda öğrenecektir...

10. 11 Kasım 2010
  11. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    bana babaanne minicik kizin aklina girmis gibi geldi.
    kiziniza dese ki yavrum bak annen sana ciciler oyuncaklar alabilmek icin calisiyor.
    hem calisirsa sana cikolata da alabilir, mamalar sekerler alabilir.
    o calistigi icin de sana ben bakiyorum kizim annen seni cok seviyor, hatta benim seni sevdigimden daha cok seviyor dese...
    kizinizin aklina surekli bunlari asilasa kiziniz sizi anlar bence.
    kucukler ama akillilar.
    bence kayinvalidenizle konusun.
    siz yokken cocuga ne diyor?
    cocugunuz babaannesine ''babaanne annem beni niye birakip gidiyor?'' diye sordugunda cevabi ne oluyor?
    belki minicik cocuga sacma sapan seyler soyluyor kim bilebilir ki... :KK19:

hatta kayinvalidenizle konusmadan once kiziniza bu soylediklerimi soyleyin kizim sana mama almak icin, oyuncaklar almak icin para kazanmaya gidiyorum seni birakip gittigim icin ben de uzuluyorum deyin.
    babaannen ben yokkken sana ne diyor falan diye bir sorun bakalim ne diyecek minik?

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  12. 11 Kasım 2010
  13. xoxzi16

xoxzi16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biz babaanne ile altlı üstlü oturuyoruz beraber olmam bişey değiştirmicekki hafta sonları inanın hep ona ayırıyorum onun istediği yerlere gidiyorum istediğini yapıyorum o zman sorun yok beni cezalandırıyor diyorum çoğu zman ama bi insan bu kadar yılda annesinin çalışmasına alışmazmı babaanneye çok düşkün bu sene aşırı derece benim annemi sevmiyor mesela anneannemi sevmiyorum diyo yazık kadın ona herşey alır o kadar huyuna gider ama kabullenmiyor annemi :KK5:
    umarım aynı sıkıntıları yaşamazsınız hayatımda yaşıyabileceğim en büyük acıları yaşıyorum inanın abartmıyorum belki çok duygusal bakıyorum ama ne yapabilirm

her istediğini yapmamaya özen gösteriyorum bişey isyteyince paramız yok diyorum tamam anne diyo bazen çok uslu çok akıllı allahım diyorum ama saniyede bambaşka bi çocuk olabiliyo
    kreş konusunda biraz tereddütte kalıyorum açıkcası çok mu küçük verdim diye
    benden ayrılırken sabah ağlatıyorum bide babaanneden ayrılıyo diye ağlatırum bunu düşündükçe kendimden nefret ediyorum sanki kızıma ceza veriyormuşum gibi geliyor ana öyle değil evde bu kadar asi olan çocuk dışarda çocukların yanıan gidemiyor anne sende gel yada baba baanne kim varsa asla tek birinin yanıan gitmez bu durumları aşsın birileriyle bişey baylaşsın istiyorum

14. 11 Kasım 2010
  15. ameliepoulain

ameliepoulain Küçük Kara Balık Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    153
    aslında sizinle zaman geçirmek istiyor ve sizi çok seviyordur fakat çalışıp ona daha az vakit ayırdığınız için kendince sizi cezalandırıyor olabilir..
    Uludağ üniv. hastanesi çocuk psikiyatrisi bölümü var,götürmenizi tavsiye ederim .çok faydalı çocukların psikiyatr gözetiminde olması..

16. 11 Kasım 2010
  17. xoxzi16

xoxzi16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

kızım hiç birşey anlatmıyor malesef sorduklarınıza cevap vermez bazende uydurma şeyler anlatabiliyor ,kayınvalideme kaza ile bu çocuğa ne diyorsun diyeyim abartmıyorum ama boşanmaya kadar giderim heralde eşimle siz düşünün artık ben eve telefon edemiyorum korkumdan kızımla konusmak istiyorum mesela ararken tedirginlik yaşarım küçükken arıyordum arkamdan ben çocuğa bakamıyormuyum beni kontrol mu ediyor diyomuş :KK5::KK5:
    ben kızımın annesi değilim sanki diyelim bi yerden düşüyo benden önce kucağına alıyo bağrına basıyo ben karşıdan bakan oluyorum hep bişey giydirilcek değilmi ben annecim gel giydireyim diyorum o hayır derse ç.çok fazla üstüne gitmiyorum bi bakıyorum almış eline kazağı çocuğa giydirmeye çalışıyo kızımı benden çok sahipleniyo ama hiç bişey diyemiyorum dersem kötü oluyorum ben çocuğumun sevgi ile büyümesini istemiyormuşum o zman bana öyle söylüyor yada al çocuğu git annen baksın diyor hemen bana kalsa götürürüm ama eşim işte :KK5: annemlere mesela bıraktığım zmanlarda inanaın işten eve gidince kucağıma atlıyor annem annem diyor ama babaannesindeyken asla demiyor
    çok dertliyim çok bu kızın annesi kim bilmiyorum bazen

18. 11 Kasım 2010
  19. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    banada babanne doldurmuş gibi geldi biraz..bu kadar tepkli olması imkansız bir yerde dayanamaz yelkenleri suya indirir anne baba sonuçta oda muhtaç onlara..bu kadar kin asilik babannenin herşeye he demesinden de kaynaklanabilir..
    ele emanet etmek istemiyoruz anneanne babanne daha iyi bakar diye ama onlarda şımartıyor işte
    bence yavaş yavaş kreşe alıştırın..haftada 3 ken 5 e çıkarın yarım gün..sonra tam gün yapın..ama çocuğun adapte olmasını bekleyin.babanne karşı çıkarsada sosyal olması lazım arkadaş ortamına girmesi paylaşmayı öğrenmesi lazım psikolog tavsiye etti falan deyin..