Kızım beni sevmiyor.

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve annenursel tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

30 Haziran 2010
    Konu Sahibi : annenursel
  1. annenursel

annenursel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    3 yaşında kız çocuk annesiyim.İşten eve gittiğimde kızım bana .seni sevmiyorum,seni istemiyorum sen git diyor.Son zamanlarda oldukça fazla söylemeye başladı.Acaba bu bilinçli bir davranış şeklimidir? Çok üzülüyorum ve çok ağlıyorum ah yazık annem ağlıyor diyor ama babası anneden özür dile git onu öp dediğinde hayır diyor. Sinirlerim çok bozuk bu durumda profosyonel bir yardım almalımıyım.

2. 30 Haziran 2010
  3. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kızınız gündüz evde olmayışınızın acısını çıkarıyor bence sizden. Onunla daha fazla ilgilenmeniz için naz yapıyor. Sizi çok sevdiği ve ayrı kalmak istemediği için yapıyor.

4. 30 Haziran 2010
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Küçük hanım aklı sıra cezalandırıyor sizi :ecrin_bebek:

Onun yanında üzüldüğünüzü belli ederek çok büyük yanlış yapıyorsunuz. neden karşısında ağlıyorsunuz ki. Onun yaptığı bilinçli bir davranış değil.

Çocuk annesini sevmez olurmu hiç, neden böyle düşünüyorsunuz. Bakmayın siz onun öyle demesine, dedimya cezanızı bu şekilde kesiyor sizin.

Tamam tatlım sen beni sevmeyebilirsin ama ben seni çok seviyorum, birtanem deyip sarılın yavrunuza. Hiçbirşey yokmuş gibi davranın. Zamanla vazgeçer zaten bu davranışından.

3 yaşındaki kızınız canevinizden vurmuş sizi, çok akıllı sıpa yav:hulya:

6. 30 Haziran 2010
  7. tria

tria mucize meleklerim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ayy buu çocuklar bazen bende senin hissettiğin gibi hissediyorum canım ama arkadaşlar haklı aklınca cezalandırıyor olabilir . farklı bi paylaşım bekliyor olabilir oyun şekillerini falan değiştirsen etkili olur belki . arkadaşımın kızıda anne sen işe git evde olmana gerek yok falan derdi hafta içi şans kaza evde olduğunda ama hafta sonları canım annem sen ne kadar iyi bi annesin derdi . buda bi cezalandırma işte tepki veriyor aklı sıra

8. 29 Ocak 2011
  9. lutya

lutya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede cezalandırıyor siz.. bence ona çalışmanızın neden gerekli olduğunu, siz çalışında sahip olduğunuz şeyleri, çalışmazsanız nelerin olmayacağını onun anlayacağı dilde anlatmaya çalışın. 3 yaşında bir çocuğun çalışan kişinin sadece evde olmaması olarak gördüğünü düşünürsek verdiği tepki çok doğal bence. size bol kahkahalı sevgi dolu bi ömür diliyorum ....

10. 6 Şubat 2011
  11. cellan

cellan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Cok dogru bir tespit, katiliyorum. Uzulmeyiniz o sisin cocugunuz elbette ki sikintilarinizi o buyurken asacakisiniz ona deger verdiginiz surece.

12. 1 Mart 2011
  13. ozland

ozland Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    43
    sevmez mi seviyordur sadece cevreden yabancilamistir

14. 1 Mart 2011
  15. emvacilbihar

emvacilbihar asklar1m ile mutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Seviyor tabiki. çocuklar anne ve babaları onlarla yeterince vakit geçiremediklerinde ya da istedikleri olmadığında bunu kullanırlar. önce seni sevmiyorum der, sonra beni sevme der. daha ileriki yaşlarda sen öl der, ben öleyim der.... bu gibi durumları her çocuk yapmaz ama bazı uyanıklar denerler. siz tüm sevecenliğinizle sevginizle ona karşılık verin her zaman. Seni üzmeye çalışmıyor. ama üzüldüğünü görünce yine yapıyor. bir arkadaşımın oğlu bu yöntemleri deneyerek büyümüş oradan biliyorum. şu an 12 yaşında mutlu annesini seven anlayışlı bir çocuk. ama küçükken ahhhh ahhh. yine bir arkadaşımın 5 yaşındaki kızı siz beni hiç sevmiyorsunuz öleyim de kurtulayım bu dünyadan diyoır. benim 2 yaşındaki oğlum 2 ay önce anne bıktım senden dedi:) tabi gülümseyip geçiyoruz. sen de öyle yap ve bu şekilde tepki vermesine sebep lan şeyi bulmaya çalış....

16. 7 Mart 2011
  17. angal_19

angal_19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bir gün tamam gidiyorum o zaman deyip geri dönsende 5-10 dk saklansan mı acaba

18. 26 Mart 2011
  19. cemileozbay

cemileozbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sakın öyle saklanma falan yapmayın arkadaş şaka yapıyor olmalıı,anne sevilmezmi hiçç..sizden ayrı olmak zorunda kaldığı için biraz agresif olabilir size karşı ve en çok nazda sitemde anneye edilir zaten..ben çarşamba akşamları oğlumu bakıcısına götürüyorum bir kursa katıldığım için almaya gittiğimde bakıcısının boynuna öyle bir sarılıyor ve ağlıyor ki o annesi ben bakıcısıyım gibi uzaktan birisi gözlese öyle sanır,geçen sene de evimizden giderken ardından ağlıyordu bakıcısının hala da bazen yapar benim ardımdan çat diye kapıyı kapatır,bunlar normal tepkiler ne mutlu ki tepkisini gösterebiliyor ya bunu kendi içinde yaşamaya kalksaydı,arkadaşın dediği gibi gözyaşlarınız onu daha çok kamçılar ve size dahada tepki gösterebilir,ve sakın ona beni seviyormusun gibi sorular sormayın,siz onu ne kadar çok sevdiğinizi,özlediğini sözel değil ama oyunla onunla kaliteli zamanlar geçirmeye çalışarak hissettirin eminim değişecektir..