Kızım bir anda değişti

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve TaKinTi tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : TaKinTi
  1. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hergun akşam 9da uyuyan gunduzleri de yatagına yatırdıgımda parmagını emip kendi kendine uyuyan kızım 2 gun once değişti ne gece dogru duzgun uyuyor ne de gunduz... hep uykusu var ama yatırdıgımda ağlıyor uyuyamıyor bir türlü uyusa da yarım saat içinde uyanııyor. asla alıştırmayacagım dediğim emziği babası gitti nobetci eczaneden aldı geldi onu da agzında atıp duruyor. biz maşallah hiç gaz sorunu da yaşamamıştık bu gaz mı değil mi anlayamıyorum. bi derdi olsa hep aglardı ama sadece yatırdıgımızda aglıyor. sizin bebişlerde de oldu mu ani değişiklikler düzeldi mi sonra?? 40ından sonra bebek değişir derler ya inşallah bu değişiklik o değişiklik deildir eyvahedigeldismile

2. 11 Şubat 2010
  3. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizimda 10 da yatip sabah 5 e kadar uyuyordu ama 2 gundur huyu degisti gece bir bucukta kalkiyor sonrada yarim saatte bir huysuzlanip uyaniyor ben de nedenini anlamadim artik besigi kucukmu geliyor nedendir dusunup duruyorum

4. 11 Şubat 2010
  5. papatyalim

papatyalim uğur böceğim kollarımda Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aç olmasin bu cocuk ?

6. 11 Şubat 2010
  7. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla cocuklar sürekli degisiyor. ama bu kısa bir süre de olabilir. benimkide bu aralar uykusunda cok aglıyor rüya göreüp uyaniyor.

emzik vermek istemiyorsun ama parmak emek sonra cok büyük problem oluyor. suan cok sirin geliyordur ama sonra elleri kırlencek ve onu sürekli emdigi icin sürekli hasta oluyor. ben büyük kızımda bu problemi yasıyorum ve parmakdan sonra zaten emzik istemez. valla emzige alistirsan cok iyi olur bence.Mirayda istemiyordu emzik oda parmagi sokuyordu ama ben zorla alistirdim. ögürüyordu ama ben zorladım valla.

sonra emzigi atabilirsin bisey dersin ama parmak pek yanında cok zor bırakması.

8. 11 Şubat 2010
  9. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    iyi geceler ,
    öncelikle yavrularınızı Allah bağışlasın... şu tatlı cadılar zaman zaman böyle dönemler yaşıyorlar. bir bakıyorsunuz çok güzel bir düzen tutmuş her şey çok güzel gidiyor sonra birden o uysal düzenli bebek gitmiş yerine insanın sabır sınırlarını zorlayan huysuz bir bebek karşınızda(bazen saatlerce emmiyor, bazen saatlerce uyumuyor ) bir süre sonra tekrar her şey normale dönmüş. yani dönem dönem huysuzlukları çok anormal bir durum değil. benim de 21 aylık kızım var halen bir ayımız diğerini tutmuyor. yine de içiniz daha da rahat etsin istiyorsanız bir doktora gösterin.
    bebeklerinizle uzun hayırlı ömürler dilerim....

10. 11 Şubat 2010
  11. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aynennnnnnnnnnnnnnnnnn
    bende bu durumdayım nerdeyse 4-5 gün oldu benimkide aynı..
    Açmı diyorum emziriyorum,yok bırakdıkdan sonrada sütüm foşur foşur akıyo,aç olsa emer yani süt var..
    Gazımı var diyorum,çıkarıyo mide gazını,gaz damlası veriyorum,alttan da salıyo cort cort oda deil..
    Gündüzleri yarım saat kestirip uyanıyo..Sürekli oyun oynasak istiyo..
    Ee gece uyur güzel diyorum..Ama gecede yokkk..Sürekli mızıldanıyo ne tam ağlıyo ne tam duruyo..
    Bizde senin dediğin gibi pek gaz sancısı çekmedik..çözemedim bende..Her gece 3-4 den önce yatmıyo..
    O kdar düzenliydik ki,şimdi şaşınca bizim sinirlerde şaştı..bilmiyorumkismile

12. 12 Şubat 2010
  13. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benımde kızım gündüzleri çok iyi uyumasada geceleri bikez kalkmaya baslamıstı suan 2 ,2:30 saate kalkıyo.ben iki sebep düşünebiliorum anca ya artık doymuyo yada dişleri kasınıyo .Cünkü doktor artık dişleri kaşınır diş için erken ama kasıntısı olur artık dedi

14. 12 Şubat 2010
  15. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    inanın ben bu gece sinir krizi geçirdim artık.her gece en geç 2-3 gibi uyuyodu.bu gece 5'de uyudu.birde ben çalışıyorum 2-3 saatlik uykuyla işe geliyorum.çok bunaldım.eşimin maaşı iyi olsa hemen işten çıkıcam ama malasef:sm_confused: vücudum iflas etti artık.birde benim kızım uyumayınca beslenmiyo.uyutup emziriyorum yoksa mümkünatı yok emmiyo ben işe başladıktan sonra böyle oldu.gerçi ben bebeğimi 1,5 aylıkken bırakmak zorunda kaldım.çok zor günler geçiriyorum 4 yıllık bir hasretlikten sonra bebeğime kavuştum.ama çalıştığım için hala hasret gidiyorum.bebeğime kayınvalidem bakıyo hiç istediğim hayal ettiğim gibi bakamıyorum.

16. 12 Şubat 2010
  17. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dün gece kalktık 12de yıkadık 1bucukta uyudu emziği zorla da olsa tutturdum agzına az emip sonra atıyor yada hiç almıyor. oyun oynarken yada kucaktayken susuyor ama yatırdıgım anda kıyamet kopuyor anlamadım gitti :KK43:(( gözleri kapalı gene aglıyor... sizinkilerde de bu sorun oluyorsa belki gelişim özelliğidir ama böle de nasıl olucak ki ben rahata cok alışmışım şimdi cok zor geliyor. dogru duzgun agladıgını gormemiştim 40ı cıktıgından bu yana içim eriyor şimdi... ınşallah bi an evvel gecer bebişlerimizin bu hali...

18. 12 Şubat 2010
  19. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    papatyalım , yok ac deil beyazın dediği gibi maşallah bıraktıgında tabiri caizse fışkırıyor. zten oncekinden sık emzirmeye başladım bu ara agrısı varsa kessin die. ama gazdan şüpheleniyorum karnını ovaladım az once sonra dizlerini karnına dogru ittim rahatladı sakinledi biraz da gaz cıkrdı alttan. şimdi gittim baktım uyumuş. boshayallersmile