Kızım bitlendi

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve DESPO tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DESPO
  1. DESPO

DESPO HATALIYSAM editöre bildir Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ah lepiska saçlı saçları beline kadar gelen kızmda bugün sirke farkettim:KK43:((ilk defa:KK43:((adeta şok geçirdim.aradım diplere baktım baktıkça bir sürü sirke gördüm.kızım 2-3 gündür kafasını ara ara kaşıyordu.bende yeni aldığım ve ilk kez kullandığım şampuanın yapmış olabileceğini düşündüm.bugün cuma olduğu için yıkayayım dedim.hiç ihtimal vermeden kafasını kontrol ettim ve sirkelerrr...hemen eczanemi aradım bit ilacı rica ettim.sağolsunlar 10 dakika sonra getirdiler.hemen uyguladım.%80 sirkelerin gittiğini gördüm.derken saçını kuruturken kafasında sersemlemiş bitide bulup öldürdüm.(iğrençtiiii)kalan sirkeleri tarakla taradım kimini elimle çektim.offffffff çok iğrençti ya.hemen nevresim ve çarşaflarını değiştirdim.ufak kızımdada çok az sirke gördüm.onuda ilaçladım taradım.
    kızlar sizce muhtemelen sirke kalmıştır ve bu sirkeler hemen bit olurmu acaba?sabah tekrar kontrol edip varsa,ayıklayıp ilaçlamayı(bit şampuanı)düşünüyorum.ayy hala bit varmıdır diye düşünüyorum.ya kalan tektük sirkeler hemen bitleşirmiki?çok moralim bozuk kızlar ya.kızım sınıftaki önünde oturan sınıfa yeni gelen bi arkadaşının kafasını çok kaşıdığını söyledi.en yakın arkadaşının annesini arayıp uyardım kontrol etsin diye.yarın okulda veli toplantısı var öğretmenindede söyleyip bütün velilere söylemesini rica edicem.
    ya kızlar çok iğrewnçtiiiii bögggg.
    TEK TÜK KALAN SİRKELERE ÇAREEEE:KK43:(((mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

2. 10 Ekim 2009
  3. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kalan sirkleride tek tek ayıkla canım başka onlar dökülmez ki bit şapuanı aldığın iyi olmuş kısa zamanda kurtulursun

4. 10 Ekim 2009
  5. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    yarın tekrar şampuanla yıka ve sirkeleri mutlaka temizle.yoksa zaman içinde canlıları tekrar bit olur

6. 10 Ekim 2009
  7. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eskiden gazmı ?birşey döküyorlardı saçlara temizliyordu hepsini diye hatırlıyorum ama emin değilim belki burda bilenler vardır. üzülme okul çağındaki çoğu kızda görülüyor. bazı anneler çocuklarıyla ilgilenmediği için kızında bitmi var ne var farkında bile olmuyor ondan sonra başkalarınada geçiyor böylee....

8. 10 Ekim 2009
  9. akasya1612

akasya1612 Sincaplarım cennette.. Pro Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    113
    Canım yüzünü havluyla kapatıp sinek ilacı sık saçlarına, ardından saçlarını da havluyla sar ve biraz beklet. Çok sıkmadan diplere biraz fıs fıs.. Sinek ilacı çok etkili hemen hepsini öldürüyor..

10. 10 Ekim 2009
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sormayın ya benimde bir öğrencimin kafası sirke kaynıyor. ilk defa gördüm başka bir öğretmen soylemese bilmezdim kepek zannederdim... kızı geçen yıl temizlemişler ama evde olduğu için bi türlü kurtulamamış. annesi özen göstermiyormuş çok nadir yıkanıyormuş. Onunda ailesinden yana çözümü malesef yok galiba, kaç defa konuşmuşlar ailesiyle ama sonuç yok. hatta öğretmenin biri kızı yıkamış geçen yıl tertemiz yapmışlar ama tekrar oluşmuş.
    diğer arkadaşlarıda kıza bitli diyip yaklaşmıyorlar bi kerede ağlatmışlar dalga geçerek.

12. 10 Ekim 2009
  13. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148

Ay evet gazyağı dökülüyormuş saça. Kesin çareymiş. Ama çok fena yakmaz mı gaz saç diplerini..
    :sinifsinif:

14. 10 Ekim 2009
  15. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Bir de şey geldi aklıma. Bit temiz saça gelirmiş.Kanın kokusunu alırmış. Yani sık sık saç yıkamak çare değil, sorun yaparmış, öyle duymuştum...

16. 10 Ekim 2009
  17. KelebekAfyon

KelebekAfyon ALLAH'IM BİR MUCİZE .... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ayyyyyy.bılırım bu bit derdıni.ögrencilerimde özelıkle köyden gelenlerde cok olurdu.valla sınıfta konsantırasyonumu toplayamazdım.egıtımci arkadaslarım ıyı anlar beniyerimseniben tenefus arasında bayan arkadaslarla bırbırımızın sacını kontrol edrdıkkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3.en son veli toplantısı yaptık.bıt sampuanı almalaını söyledık.verdıklerı cvp para yokkıakannehirakannehirsonra kendı armızda paratoplamıstık almıstı sampuanları.canım sampuan cok ıyı gelıyo.bıtırıyo.bırde bı velım söylemıstı.sanırım dete dıye bır ılac varmıs.onun cocugunda dah cabuk bıtmısti o hıc koymazmıs.bır arastır ıstersen.ama ılac cok etlıymıs dıkkat et aman.kas yapalım derken gözden olmayalım.

18. 10 Ekim 2009
  19. YareNaz

YareNaz Bir Melek diledim verdin Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    evet gaz yağını bende duymuştum birde bit tarağı var diye biliyorum eczaneden bir araştır canım.