kızım çok değişti kucağımdan inmek istemiyor.

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve er_ca tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

12 Eylül 2009
    Konu Sahibi : er_ca
  1. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    7 yaşında dişi bir rottum var. son günlerde çok farklı tepkiler veriyor. sürekli yanımda sev beni diye kafasını elimin altına sokuyor. hemen burnuyla kolumu kafasına attırıyor. bunu önceden de yapardı ama artık arttırdı. ben evden çıkarken mıykıldıyo.. ben uyurken başucumda pc de otururken gelip beni yalıyor. pati ver komutunu biliyor ama bu hareketi bize derdini anlatmak için kullanır. sürekli patisi dizimde en sonunda az önce yere oturdum dizime yattı. bir elim onu seviyor. öyle sakinledi. ama kucağıma iyice yerleşmeye çalışıyo. ufak tefek bişiy de değil ki... 40 kilo. hera yapma dediğimde kalkıp karşıma geçip oturuyor. ofluyor mıyklıyor.
    ama kucağımda da sürekli patisi omzumda habire kokluyorr. sanki yeni dışardan gelmişim gibi davranıyor.şuan tuşlara bile zar zor basıyorum. bazen azıcık gidip uyuyor da dinleniyoz. ama patisi hep elimde olsun istiyor. çok garip davranıyor ne yapıcağımı şaşırdım.
    eskiden yağmurda gezmeyi severdi artık yağmurda dışarı çıktığımızda arabaların altına saklanmak istiyor. çok ürkek ve çok bağımlı oldu...
    ne yapsam..odadan çıkınca peşimde wc nin kapısında bile bekler oldu

sanırım yaşlılık sendromu....
    :nazar:

2. 16 Eylül 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    yaşlı köpüş sahipleri hiçbir fikriniz yok mu?

4. 19 Eylül 2009
  5. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Canım, büyük ihtimalle bir sağlık sorunu var sana anlatmaya çalışıyor, ağrısı olduğu zaman daha fazla şefkat isterler...şu anda durum nedir, veterinerinize danıştınız mı? Benim kedi oğlumda hastalandığında böyle olmuştu, özellikle anlattığın şekilde davranıyordu...

6. 21 Eylül 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    veteriner baktı. hiçbişiyi yok gibi..

yani ağrısı olsa sürekli o bölgeyi yalar yada kaşır yada mıykıldılar. bu sadece kıakançlık ve aşırı bağlılık başladı.yatıyoruz. uykuda arada konuştuğumuzda kim konuşuyorrsa onun tarafına atlıyor kendini sevdirmeye çalışıyor. 24 saat kesintisiz ilgi istiyor.

8. 21 Eylül 2009
  9. muhammedimingamzesiyim

muhammedimingamzesiyim bittim gözün aydın Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    off işiniz var desene ...walla benimki şuanda yatağın öbür ucunda horul horul uyuyorrr..top atsan duymaz yanee..allah kolaylık versin sorununuz bian evvel çözülsün

10. 21 Eylül 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    dibimizden ayrılıp uyuyamıyor. biz yatınca. şimdi pc deyim o da ayağımın dibinde.
    eskiden hiç umurunda olmazdı koridorda yatardı. kendini elletmeyi çok sevmezdi..
    ama artık çarşıya çıkarken onu bırakıp gidiym. arkamdan inliyo kısa bir süre. wc ye girince bile kapıyı tırmalıyor.
    sürekli yanımda olmak istiyor. yere oturduğum an gelip yatar kucağıma. eskiden hiç böyle değildi. 1 aydır falan abartrtı iyice.
    kıskançlıkta var. hem diğer köpüşü kıskanıyor hem eşimle beni. birbirimize sarıldığımızda hemen üzerimize geliyor. halbuki eskiden biz birbirimize sarılınca odadan giderdi. :1no2:

çok değişti kızım çok... garip bir hırlama ve havlama oluyor kimi zaman birden bire.. ya bişiylerden korkuyor. yada yaşlılık...

12. 21 Eylül 2009
  13. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Eğer sağlık sorunu yoksa o zaman dediğin gibi kıskançlık ve yaşlılık...belki diğer köpekten dolayı onu atacaksınız sanıyordur olur olur...Canım hakan boyar olarak araştır internette, kendisi hayvan piskolojisi ile ilgileniyor, bloguna üye olup soru sorabilirsin, yardımcı olacaktır sana...öptüm :)

14. 21 Eylül 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    haklısın iyi fikir bir araştırıym bakalım. iyi olur benim içinde...

evlenince herayı yanımda götürdüm. diğeri fıstık annemde kaldı. ama anneme gelip giderken herayı getiriyorum pek yalnız aklmıyor evde.. ama garip davranmaya başladı işte.

16. 6 Ekim 2009
  17. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ah benimde kedim oğluşum böle hep böyleydi ama suanda kucağımda
    sürekli gölgemiz gibi yatakta hop koşup aramıza atlıo orda uyuyo göğsümüze cıkıo fena anam bunlar :nazar:

18. 10 Ekim 2009
  19. april01

april01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım şimdi benim anlamadığım bir konu var.başka bir köpüşten daha bahsetmişsin.diğer köpüşle beraber mi büyüdü yoksa yeni yeni mi siz de kalıyor.biliyorsun bu konularda çok kıskanç oluyorlar.benim ki de mesela arkadaşımın bebeğini kıskanmıştı bu şekilde.sürekli kucağımdaydı.sevdirmedi bile bebeği bana hep mıyk mıyk.diğer köpüşü kıskandığı içindir büyük ihtimalle.ama sen yine de bi araştır canım.inş. durumu düzelir.kıyamam ben ona...