kızım çok kusuyor :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sebepsiz fxixrtxixna tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sebepsiz fxixrtxixna
  1. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar son bir haftadır kızım çok kusuyorsenağlama.adeta karşıya püskürtüyor.doktor bebelac ar kullanmamızı önerdi.şu an onu kullanıyoruz.kusması kesildi gibi.ama mama çok kabarcıklı.biraz da koyuca.bebeğime çok gaz yapıyor.ayrıca kabızlık da:çok üzgünüm:.ne yapacağımı şaşırdım.sanırım bebeğim reflü oldu.bu hafta tekrar gideceğiz doktora.kilo alma durumuna göre değerlendirip teşhis koyacak.bu arada kızım pek kilo almamış bu ay.sadece 5550 gr:çok üzgünüm:çok üzülüyorum.bebelac ar kullanan var mı?bebeklerinizin kilo alımı nasıl?

2. 22 Şubat 2009
  3. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende bebelac kullanıyorum şuana kadar bir sıkıntımız yok ayrıca kızının kilosuda öyle az değil benim kızımda ortalama şuanda o kadardır heralde.haftaya doktor kontrolumuz var net o zaman görücem nekadar olduğunu. bizde de arada bir kusma oluyor ama öle ağız dolusunca değil fazlasını çıkartıyor
    ama bebekten bebeğe mamanın etkisi değişiklik gösterebilir bence en kısa zamanda doktorunu arayıp kusma problemini sormalısın derim.

4. 22 Şubat 2009
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bi ara benim kzıımda böyle olmuştu baya korkum ben de.
    reflü mü başlıyor diye.
    Emzirirken başı ayaklarından yukarıda olacak şekilde olsun canım.
    Gazını çıkarırkende mümkünse ayağa kaldır.ben öyle yapmıştım.

belkide geçici bir süreçtir.Bizimki öyleydi geçti.

bi kaç gündür yine başladı kusmaları.İnşallah çabuk geçer.Belkide üşütüyoruzdur.

6. 22 Şubat 2009
  7. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım benim bebeğim hiç kusmadı şimdiye kadar.ama bi akrabamızın kızı kusuyodu sürekli.doktoru bi damla vermiş geçmiş.sizinkiside geçer merak etme.

8. 22 Şubat 2009
  9. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizde aynı sorunu yaşadık.idrar kültürü yaptırdık ateşi yoktu ama enfeksiyon çıktı.antibiyotik kullanınca geçti.hala kusuyor ama eskisi kadar fazla değil.aklında olsun arkadaşım.

10. 23 Şubat 2009
  11. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tam idrar tahlilini bizden de istedi doktor.enfeksiyon çıkmadı allaha şükür.ama bi teşhis de koyulmadı.kilo alımına bakılacağı söylendi.bebelac ar iyi geldi.kusmasını önlüyor.bittiğinde bebelac verdim yine kustu.hatta mamadan mı acaba diye düşünüp sma gold u da denedim ama nafile.bundan sonra bebelac ar kullanmak zorunda kalacağız galibabenneyaptımki

12. 23 Şubat 2009
  13. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimki sürekli kusuyor. çok zor:KK43:(

14. 23 Şubat 2009
  15. EU3

EU3 Guest

geçmiş olsun canım bizde bebelac 1 kullanıyoruz, benim oğlumda son zamanlarda kusmaya başladı ama ağız dolusu değil, geçen hafta doktora gittiğimizde sordum diş çıkarma hazırlıkları nedeniyle kusabileceğini ve artabileceğini bile söyledi, ne yapabiliriz diye sordum kilo alımı iyi olduğu için birşey yapmaya gerek yok dedi

16. 23 Şubat 2009
  17. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimde çok kusuyordu hemde ağız dolusu kokmuyordu tahlil oldu bişey çıkmadı doktoru humana ar kullanmamı diğer mamayı hemen kesmemi söyledi ben yeni almıştım mamayı kesmedim ama oğlum kusmaya devam etti sonra kesip doktorun verdiği mamayı verdim kusmadı
    AR olan mamalartıbbı amaçlı özel mamalar bence kesme mamasını doktorun bildiği üzere o mamayı verdi bebeğine

18. 28 Kasım 2009
  19. gxuxzellik

gxuxzellik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çok acil yardımmafoldumben bebeğime aptamil mama veriyorum arada ama içi çıkıyor bebeğiminbenneyaptımki yardım edin bana hangi mamayı vermeliyim :KK43:(