kızım çok yemek seçiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve belissimo tarafından 19 Mart 2007 başlatılmıştır.

19 Mart 2007
    Konu Sahibi : belissimo
  1. belissimo

belissimo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biliyorum benim kızım gibi bi çok çocuk var.baş edemediğim bu konu beni çok üzüyor.kızım sebze asla yemiyor.zorlarsam iki kaşık alıp çıkarıyor.yediği şeyler belli gıdalar.kahvaltıda bile peyniri zeytini benim isteğimle yiyor.kendi haline bırakıyorum hiç yemiyor.sağlıklı bi çocuk allaha şükür.7.5 yaşında,1.24 cm,24 kilo.yani boyu fena değil orta boylu.ama epey zayıf.arada vitamin takviye ediyorum.balık yağı veriyorum.çeşitli şekillerde yiyecekler sunuyorum.daha tadını bilmediği yeşillikler var.ben yemek seçmem.eşimde onun yanında sevmediği yiyecekleri bile yer.tam büyüme çağında yaşadığımız bu durum beni gerçekten çok üzüyor.bi çok kitap okudum bu konuyla ilgili.ama bence her çocuk bi kitap.yine de deneyimli annelerin fikirlerini bekliyorum

2. 25 Mart 2007
  3. angelsem

angelsem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    beli simocum üzülme desemde bilivorum boş çünkü seni gerçekten ii anlıvorum. nedenmi? çünkü benim kızımda çok seçicidir . çok zor yemek yiyor.herkez sıkma bırak diyor ama anne yüreği işte olduğu gibi bırakamıyoruz.üzüldüğümüzle sıkıldığımızla kalıyoruz seni anlıyor ve hak veriyorum.umarım senin kızında herşeyi severek yer.demekki tüüm çocukların genel sorunu yemek seçme neyse allah başka dert vermesinde tek sorun bu olsun demi arkadaşım:uhm:

4. 31 Mart 2007
  5. belissimo

belissimo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eskiden yemek seçme mi varmış galiba bolluktan:)

6. 31 Mart 2007
  7. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Böyle bi konuya öncede yazmıştım...Oğlum 6 yaşında offf varsa yoksa makarna yiyorne bir kuruyemiş ne de elma dışında meyve yedirebildim.Hatta yazın bile karpuz yediremediğim için suyunu sıktım.En büyük sorunumuz ise tavuk balık yememesi gerekçe olarak ''anne onlar yenmez onlarında ağzı var gözleri var sizde yemeyin ''diyor.Allahtan kırmızı etin kaynağının inek falan olduğunu bilmiyor.Neler denedim ama nafile ben ona tutupta karnıbahar pırasa falan ye demiyorum ya bi ceviz,fındık yediğini görsem...

8. 9 Mart 2015
  9. dimple2015

dimple2015 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    çözümü cok basit aslında aç bırakın yeemk yoksa abur cubur yada sevdıgın seylerde yok deyın yemesın acıkana kadar, acıkınca öyle bır yerkı sız bıle sasırırsınız..