Kızım çooookkk ağlıyor çıldırmak üzereyim :(((

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Paspal tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

30 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Paspal
  1. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğim çok ağlıyor denemediğim yapmadığım şey kalmadı sürekli ağlıyor geceleri uyumuyor yemek iş yaptırmıyor görmelisiniz
    hasta değil, gazı he rbebekte ki gibi var ama çıkarıyoruz, rezene kimyon papatya neler içiyorum hatta kendisine de humana çayı veriyorummmm ama ıhhhh uyku yok...ne yapıcam ben yaaaaa çok yoruldum artık

2. 30 Haziran 2008
  3. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    canım kolik olmuş olabilir anladığım kadarıyla..bu nun belli bi süresi yok..tek çözümü dayanmak..çarşafa koyup sallamayı dene bi istersen işe yarayabilir....

4. 30 Haziran 2008
  5. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm aynen bnm oğlumda oyleydı delırmistım kolık vardır gazı yani nurse hurveys diye bi surup var al ınu içir internettede var gır inceleuyku içinde bay bay diye bir sey var oda olur internette ikiside aynı sayfada oku al. 15ytl biri gaz için biri uyku için al derım ama 3aylık olana kadar sabret o zaman rahat edersın

6. 30 Haziran 2008
  7. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kolik; sağlıklı büyüyen ve genellikle küçük bebeklerin belirgin bir sebep olmaksızın aşırı ağlamalarıdır. Ağlama, günde 3 saati geçtiğinde kolik özelliği olarak kabul edilir.

Doktoru tarafından bebeğin ağlama nedeni kolik olarak gösterilmişse, bu durumun bebek için hiçbir tehlikesi yoktur. Koliğin büyük ölçüde etkisi, o bebeğe bakan yetişkinleredir. Yorgunluk, uykusuzluk, stres, endişe, kaygı, kendini suçlama gibi belirtilere neden olabilmektedir.

Pek çok bilimadamı yenidoğan bebeği sakinleştiren üç nokta üzerinde hem fikirdir: Beyaz gürültü, müzik ve tabiat sesi. Beyaz gürültü monoton bir ses olmasından dolayı bebeği sakinleştirici bir özellik taşır.

....................
    "Yapılan çalışmalar sonucunda, KOLİK albümünün bebekleri olumlu yönde etkilediği, bebeklerin sakinleşmesinde etkin ve kullanılabilir bir araç olduğu saptanmıştır."
    Prof. Dr. Hatice Pek

senin derdinin dermanı orhan osman'ın (buzuki orhan) çocuğu için yaptığı KOLİK albümü olabilir arkadaşımsengözlerimebaksanab

8. 30 Haziran 2008
  9. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede senin bebişde benim kızım gibi kolikli.bizde son 3 haftaya kadar akşam 9 dan gece 1 e kadar durmadan ağlardı.ne yapsam fada etmezdi.şimdi azaldı ama yinede arada oluyor ve kolik cd sini dinletince rahatlıyor.internetten indirebilirsin.işe yarıyor.

10. 30 Haziran 2008
  11. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım evet bu cd cok ıse yarıyor benım kızım sesını duydugu an herseyı bırakıp dınlemeye baslıyordu tavsıye ederım

12. 1 Temmuz 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sorma biz az önce attlatık aynı sorunu kızım morardı yoruldu aglamktan kuzum maf oldu ama bende çook korktum agrısı var die hemen paranox fitil verdim sonra kucagımda sallarken yoruldu ve uyuyup kaldı
    paranox çook etkili ve güzel bir fitil böyle aglamalarda hemen işe yarıyo aşırıya kaçılmadıgı sürece çook ii tavsiye ederim yarım saate bebegimin agrısı geçtii :teytey:

14. 1 Temmuz 2008
  15. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bi ark. bebegide öleydii devamlı aglardıı devamlıı ... ama şimdii 11 aylık düzeldii... 3 4 atlıkken düseldii.... endişelenme..

16. 1 Temmuz 2008
  17. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım sadece yapman gereken sabretmek.. benim oglumda öyleydi hayatım kararmış gibi hisediyordum akşam 10 da pestilim cıkmıs hemen yatmak istiyordum ama bana herkes diyodu düzelir 2 bucuk ayını gecince.. ama bana o günler mucize gibi geliyodu biraz sabret geçiyo.. hele bi etrafını iyice görmeye başlasın rahatlarsın

18. 1 Temmuz 2008
  19. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    komşumun kızı da aynı şekilde sabahlara kadar susmuyor.emzik vermeye başladı ve biraz rahatladı.dene istersen.