Kızım daha konuşmuyor

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve SARGIN tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : SARGIN
  1. SARGIN

SARGIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar kızım 10,5 aylık ama daha ne anne ne baba diyo kendi kendine sesler çıkarıyor ama henüz belirgin bişey dediği yok arkadaşımın çocuğu 7 aylıkkken dede falan demeye başlamış sizinkiler nasıl konuşuyor. Acaba bizim meleğimiz biraz geçmi konuşacak. sizce normal mi bu ayda anne baba dememesi.

2. 3 Aralık 2008
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım benim kızım da anne babayı net olarak söylemiyor sürekli bişeyler söylüyor ağzının içinde bence gayet normal bu durum zamanla gör bak nasıl konuşacaklar o zaman da sussunlar diyeceğiz:))
    ben özellikle şuna dikkat ettim biz bişeyler söylettirmeye çalışıyoruz pek oralı olmuyor ama komşumun ikinci sınıfa giden bir kızı var onun söylediklerini resmen tekrarlamaya çalışıyor bebekleriizi sık sık çocuklarla biraraya getirmek gerekiyor aslında

4. 4 Aralık 2008
  5. SARGIN

SARGIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    haklısın şüko benim kızıma annem bakıyor evde kimse yok yalnızlar ama kayınvalideme gittiğimde orası kreş gibi olduğundan çocuklar birlikte acayip sesler çıkarıyor kalabalık bir evde büyüyen çocuk daha farklı oluyor. Benim kuzucuğum sadece anneannesi ve dedesiyle birikte onlarda çok fazla ilgileniyorlar ama olmuyor işte . Neyse dediğin gibi konuştukları zamanda sussunlar diye bakacağız hele bide meraklanıp herşey bu ne bu ne diye başladıklarında vay halimize :)

6. 4 Aralık 2008
  7. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım yaa senin bebiş yine şanslı bizim burada kimsemiz yok annaannnesi babaannesi hepsi izmirde maalesef:KK43:(

8. 5 Aralık 2008
  9. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım takma kafana bu çok normal kalabalık ailede yaşasaydı çok fark olurdu benim oğlum da tam konuşmuyor bağırıyor çağırıyor ama konuşması kesildi eskiden baba dede derdi şimdi yürümeyede başlayınca konuşması daha geçirkir diye duymuştum benim ağbimin kızı oğlumdan 28 gün büyük ve acaip konuşuyor al,ver,ah baba, telefonu açınca ba demesi bunlar kalabalık ortamdan kaynaklanıyor ve 6 yaşında ablası var onun sayesinde bukadar çabuk öğrendi ve bana oturmaya geldiklerinde benim oğlumda ondan bişiler kapıyor huyu değişiyor.

10. 5 Aralık 2008
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim yegenlerim annemlerin ev kalabalık oldugundan 8 dokuz aylıkken başlarlar konuşmaya
    ama benim kızım 10 bucuk aylık sadece belli sesler cıkarıyo biz yorumluyoruz işte
    babba memme ..
    biz de burda yalnızız ve fazla gelen giden de yok
    dolayısıyle gec konusacak olması normal
    şu anda bilincli söylediğini bildiğim tek şey meme cünkü memeye saldırırken söylüyo:)

12. 5 Aralık 2008
  13. SARGIN

SARGIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    sağolun arkadaşlar içimi rahatlattınız inanın. aslında daha konuşmamasının normal olduğunu bilyorum ama bazı arkadaşlardan duyuyorum benimki 7aylık konuştu benim 9 aylıkken konuştu gibi şeyler duyunca üzülmüştüm. acaba bişeymi var çocukta diye ama dediğmiz gibi yanlız büyüyen çocuğun bu tür aktiviteleri daha geç gelişiyor. Ama sağlıklı olsunda geç konuşsun razıyım. Tekrar. tşk.ler bacılarım.

14. 5 Aralık 2008
  15. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ne üzülüyorsun daha erken ya ... bak ben 3 yaşına kadar hebere hebre konuşmuşum şimdide susturamıyorlar.... hihoyyyt
    Sürekli kızınla konuş kucağına al hece hece söyle seni dinlesin zamanla bülbül gibi olur cnm

sevgiyle kal

16. 5 Aralık 2008
  17. SARGIN

SARGIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    haklısın şükocum o konuda çok şanslıyım. Bizim babaannemiz yanımızda diyebilirim çok yakın anneannemizde benim çalştığım ilçede ama babaanneye pek güvenemiyorum ona bırakmadım bırakamamda. Annem babam yalnız onlar bende çok daha iyi bakıyorlar kızıma aşıklar kızıma , kızımda onlara görsen onların yanında beni hiç tanımıyor :) bazen üzülüyorum ama onların bende çok emeği var kızımın üzerinde bu durum normal yani :) senin prensese kim bakıyor ?

18. 5 Aralık 2008
  19. SARGIN

SARGIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88