kızım emmeyi bırakmak üzere diyen anneler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ceren_78 tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

5 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ceren_78
  1. ceren_78

ceren_78 Guest

Arkadaşlar kızım biberona alışmak zorunda kaldı.Çünkü sütüm yetmiyor.Emerken savaşıyor resmen.Sinirleniyor,kan ter içinde kalıyor...Bende kıyamıyorum biberonla besliyorum.Sütümün çoğalması için ne yapmam lazımm?Çok üzgünüm çoook

2. 6 Kasım 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    süt arttırmakla ilgili bir çok konu açılmıştı bol sıvı tüketimi... sütün artacak diye bol kalorili tatlılara falan yönelme sonra kiloları veremiyosun..

ama en başta bebeğin biberonla içmeye ve mamanın tadına alışırsa sütün artsada emmeyi bırakabilir. emerken sinirlenmesi gazdn da a olabilir doktordan habersiz mamaya başlama bence...

4. 6 Kasım 2008
  5. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar canım, benimde sütüm :1shok: az lduğu için bebeğim beni emerken çok zorlanıyordu doktora gittim ve acilen ek olarak mamaya başlamamız gerektiğini söyledi kaşıkla verme fikrime ise kesinlikle karşı çıktı hatta ve hatta gitti biberona mamayı kendisi hazırladı ve verdi bebeğimin ağzına, bir süre bebeğim hem beni hemde biberonu almasına rağmen daha sonraları beni itmeye başladı çünkü biberon kadar hızlı gelmiyor göğüsten, o da bunu anlayınca benden vazgeçti eee haliyle beni emmeye emmeye sütüm tamamen gitti, şimdi maalesef ki doktor kontrolünde ama sadece mama ile besliyorum 3. aydan sonra ise ek gıdalara başlayacağım inşallah benim yaşadığımı yaşamazsın canım ama en istediğim şeyi emzirmeyi ben :1no2: başaramadım, sana ise bol şanslar..........:Saruboceq:

6. 6 Kasım 2008
  7. hafsaa

hafsaa Guest

bende aynı sorunu yasıyorum ustelık benım sutumde var ama sıpam almıyo uyurken alıyo bende sagıyorum

naz bıse sagmayı dene belkı gelır

8. 6 Kasım 2008
  9. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    bende elektrikli pompayla sağıyorum, kızım bir göğsümü alamıyor, sinirleniyor.
    Sütümün çoğalması için çok uğraştım, bulgur yedim bol soğanlı, vitamalt içtim, hala arada azalınca mesela geçen gün azaldı, vitamalt içtim, steel tee içtim kendine geldi.Benim üzülür üzülmez sütüm gidiyor.sağmasaydım eğer çoktan gitmişti sütüm. En azından 6 ay emzirebilsem çok mutlu olucam.
    Birde bana fıstıklı helva da iyi geldi.

Son düzenleme: 6 Kasım 2008
  10. 6 Kasım 2008
  11. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    denedim canım denemezmiyim ama emmek ile gelen süt sağmak ile gelmiyor emerken bebişlerimiz sütümüzün çoğalmasını sağlıyor ama sağarken aynı şey olmuyor dolayısıyla sağarken yavaş yavaş bitti sütüm şuan ise neredeyse gelmiyor canım....:1no2::1no2::1no2:

12. 6 Kasım 2008
  13. clopin

clopin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ara ara bende de oluyor emzirmeye devam

14. 6 Kasım 2008
  15. ceren_78

ceren_78 Guest

sütüm olsa bebişim çok seviyo emmeyii.ama o da biberonu tercih edecek gibi gözüküyorrr..tek istediğim sütümün çoğalması ama olmuyorr:KK43:

16. 6 Kasım 2008
  17. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yulafli biskuviyi dene istersen..ama bol suda ic kafana fazla takma oda etkiliyo..
    ilk aylarda süt bir ara azalir gibi oluyor ama sabredin..biberonla beslenen bebekler annenin gögsünden emsede süt cikaramiyor ve birakiyor..bende cok mücadele ettim ve kazandik..bol sivi konusunda arkadaslara katiliyorum yanliz beslenmeye dikkat edilmesse süt kaliteli olmuyor sütün kaliteside önemli ben hala hamilelikteki gibi beslenmeme dikkate ediyorum ,eti sütü vs..

18. 6 Kasım 2008
  19. ceren_78

ceren_78 Guest

arkadaşlar bu vitamalt dediğiniz şey neki?ne kadar etkili?stell tea yi içtim ama çokta olmadı yanii