kızım geceleri uyumak istemiyor:(

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve prize tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : prize
  1. prize

prize Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kızımı geceleri ağlamadan uyuttuğumuz nadir olmuştur...uyması için beşiğine koyduğumuzda başlıyor ağlamaya.ağlamakta ne ağlamak anlatamam..duyanda sanki çocuğa işkence yapıyorlar sanacak..öyle üzülüyorum ki bende onla beraber ağlamaya başlıyorum .ne yapacağımızı şaşırdık...uyku gözlerinden akıyor..gözleri küçücük kalmış ama ne yaptıysak uyumak istemiyor basıyor çığlığı..okuyoruz bildiğimiz duaları ama bi türlü rahatlıyamıor..çok üzülüyoruz...haliyle geriliyoruz..gece3 e 4 kadar uyutamadığım oluyor..miniminnacık nasıl dayanıyor yavrum anlamıyorum ...ayağımda sallıyorum onada yaygarayı koparıyor..sizin bebişlerinizdede varmı böyle uyku sorunu merak ediyorum..acaba tüm bebekler böyle mi...her gece böyleyiz biz..alışknlık mı yaptı acaba ..çok ümitsizim artık:1no2:

2. 9 Şubat 2009
  3. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    olmaz olurmu canım yaşadım tabi ilk 3 ay şimdi 4 aylık oldu daha iyi geçicek sadece sninki değil bozma moralini

4. 9 Şubat 2009
  5. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da ağlıyor. ben yeniden emziriyorum ya memede uyuyor, ya da kucağımda burnunu koltuk altıma dooğru sokup pışpışlayarak.

6. 9 Şubat 2009
  7. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizdede öyle zor uyutuyoruz.ben ellerini ince bir battaniyeye sıkıştırıp öyle ayağımda sallıyorum.çünkü ağlamak için kollarından acayip güç alıyor.kollarını hareket ettiremeyince bir süre sonra susup uyuyor

8. 10 Şubat 2009
  9. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aynen valla benimkisi de hır çıkartıyo geceleri, salak oldum artık, ama ben şöyle bişiy keşfettim, kucağıma alıyorum ağzına emziği veriyorum,k afasını da göğsüme doğru bastırıyorum, hafif koltuk altına doğru kaydırıyorum kafasını, nefes alabilsin diye, kucağmda gezdiriyorum, o bi yandan emziğini emiyo bi yandan uyuklamaya başlıyo, baktım iyice sarhoşladı hemen yatağına atıp sallamaya başlıyorum öyle uyutuyorum, bence bi dene işe yarayabilir, ayakta sallamayı ilk zamanlar biz de yapıyoduk ama çocuk isyan çıkartıyo, bende artık bu şekilde yapıyorum

10. 10 Şubat 2009
  11. prize

prize Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    walla şu an 4,5 aylık nerdeyse..eskiden çok iyi uyurdu ama 3,5 aydan sonra uyku düzeni değişti...rezene yada anason deneyeceğim birde bakalım faydasını göreilecek miyiz..olmadı bende kucağımda gezdireyim bide onu deneriz..ayakta sallamayıda denedimm onda hiç susturamıyorum hiç hoşlanmıyor..arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.allah hepimizin yardımcısı olsun..ne zormuş..uzaktan kolay görünüyormuş..inanın huzurumuz kalmadı bu yüzden..
    i

12. 10 Şubat 2009
  13. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    yavrum öyle deme, hepimizin başında, annelik mucitlik demekmiş ben onu anladım, hergün yeni bişey keşfediyorum bebeğimle, mesela dünden beri karnına kafamı koyup sallayınca bayılıyo, kahkahalar atıyo, boynunu öpünce kahkahalar atıyo, ama dediğin gibi bazen çok zorladığı anlar da oluyo, zamanla düzelecek inşallah, dün de ben isyan etmiştim dayanamıyorum artık diye, bugün yine gücümü topladım görevimin başındayım, az relax ol hayatım,annelik sabrı öğretiyo insana Şeniz

14. 10 Şubat 2009
  15. leyla21

leyla21 yine yeni baştan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canim acaba karni acta ondan mi uyuyamiyo mutlaka bi sorunu vardir yoksa uyumasi gerek sadece anne sutumu aliyo sutun yetmiyo olabilirmi hani buyuduler doymuyomu acaba gunduz uykusu nasil peki geceyi gunduzumu karistirdi yoksa

16. 10 Şubat 2009
  17. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    baaa diyosan doyiy canım, göüslerimde süt oliyo her zaman, sütüm yetiyo yane, benimki yeni yeni huy ediniiyo sanırsam

18. 11 Şubat 2009
  19. efren

efren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebekler zamanla gece ve gündüzü karıştırabilirler.ben gündüzleri yatağına hiç koymuyorum.sadece geceleri yatağında yatırıyorum ki yatak onun için geceyi simgeleyen birşey olsun diye.