kızım hala bezine çiş yapıyor!!!

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve gxuxlçin06 tarafından 9 Ekim 2008 başlatılmıştır.

9 Ekim 2008
    Konu Sahibi : gxuxlçin06
  1. gxuxlçin06

gxuxlçin06 YERİNE SEVEMEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar sizler bebeklerinizi nasıl çişe alıştırdınız???benneyaptımki
    kızım 2,5 yaşında.neler yaptınız?lütfen benimle paylaşın.....a.s.

2. 9 Ekim 2008
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim ki 33 aylık tüm yaz ugraştım, denemediğim kalmadı,şarkılı türkülü danslı banyoya oyuncak bile koyup süsledim yok! :KK43: inatla ben bezime yapıcam diyor o kadar... çaresiz rahatsız olup kendi söylemesini bekliyorum ve sık sık ona artık wc ye gitmeliyiz büyüdün ü empoze ediyorum... :KK43:

4. 9 Ekim 2008
  5. hatize

hatize Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide ayni2,5yasinda ve hala söylemiyor.Tuvaletini yapacagi zaman banyo,baska oda gidip saklaniyor.Yanina gidip gel tuvalete gidelimdiyorum cik diye bagiriyor ve kapiyi kapatiyor.Anlayacagin yalniz degilsin :)

6. 9 Ekim 2008
  7. gxuxlçin06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kıızm hadi bezi çıkaralım tuvalete yap diyorum.tamam anne diyor,gidiyoruz oturuyor kandırdım diyor.gün boyu 8-9 kereyi buluyor.sonunda bezini bağlıyorum 1-2 dk içinde yapıyor senağlamasenağlama ne zaman kendi kendine söyleyecek bekliyoruz bakalımm...CADIARZU

8. 9 Ekim 2008
  9. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim il oğlum kendiliğinden 1.5 yaşında tuvalete gitmeyi öğrendi ama bu mutluluğumuz uzun sürmedi,,,ikinci oğlum dünyaya gelince diğer oğlum 3 yaşındaydıki geri altını ıslatmaya başladı hem gece hemde gündüz,,,şimdi 6 yaşında çok şükür kıskançlık dönemini atlattık gündüzleri ıslatmayı bıraktık geceleride 10 güne kadar ıslatıyordu babası ve ben geceleri sıkça kaldırıp onu terketmesine çalışıyoruz,,,,Ama bizi bu yaz küçük oğlum çok uğraştırdı oda bezine aşık bir çocuk tuvalete bir kaç kez yaptı oda büyük abdestini asla yapmayı reddediyor küçüğü yaptı,,,bir kaç kez çişini yaptıktan sonra tuvalletteki suyla oynadığı için azarlayınca bana kızdı artık tuvalete falan gitmez oldu,,,,çaresiz beze devam ediyoruz bir süre ara vermeyi düşünüyorum bende üstüne çok gidersem inat etmesinden korkuyorum çünkü,,,biraz uzun yazdım galiba,,,,,:))

10. 9 Ekim 2008
  11. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.192
    Ödül Puanları:
    438
    Ya ben ilkokula kadar geceleri yapardım .Ruhsal olabilir.Oadar bırakmışım kardeş gelince yeniden başlamışım geceleri.

12. 9 Ekim 2008
  13. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ogluma birgün sabah kalktım oglumu çişe alıştıracam dedim kreşe verecektim çünkü. 23 aylıktı oglum. hiç bez baglamadım her 15dakikada bir çişe tuttum gecede baglamadım babası ve ben dönüşümlü olarak 2-3kez kalktık yaptırdık çişini. oglum 3.gün adapte olmuştu kendisi söylüyordu. zor olmuyor sadece biraz sabır gerekiyor. geceleride hiç kaçırmadı bende baglamadım.

14. 10 Ekim 2008
  15. KubraBetul

KubraBetul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 2 yaşını doldurunca bezini çıkardım bi daha ne gece,ne gündüz bağlamadım.1 hafta hiç biyere gitmedim sürekli onun peşinde gezdim altına kaçırmadan yakalayayım diye.baştan tuvalete gitmek istemiyolar altına da kaçırıyolar ama çok sabır gerekiyo. kayınvalidemin terasında(yaz günlerinde tabii)tuvaletini öğrettim.
    kolay gelsin canım,zor iş çok sabır gerektiriyo.

16. 10 Ekim 2008
  17. gxuxlçin06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet çok zor bir durum.bakalım sabredeceğim.inşallah öğrenir...:Saruboceq::Saruboceq:

18. 10 Ekim 2008
  19. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizimd 2. yasinda ben kizimi gecen kis alistirdim yani iki yasindaysi zorla tuvaletine alistirdim ama benimde ömrüm bitti
    bir gün banyo yapiyodu su sicakmis korktu dedim altina kakani yaparsan poponu yakarim dedim birkackere dedim birakti korku basa belaymis
    yoksa hic kakasini yapmiyodu kücügünü iyi yapiyodu büyügünü yapiyodu birde baybay edelim dedim (ablamin teknigi ondan caldim :KK66: )
    kaka gidiyo bye bye dedimmi dahad cok sevinyodu alisti öyle iste ama neler cektim nele trden alistirma bezleri getirttirdim onlar iyi oldu disina cikarmiyodu :lepi: :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar: