kızım HAYIR lafını dinlemiyor

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve Sadegul84 tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Sadegul84
  1. Sadegul84

Sadegul84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam benim 3 yaşında (ocakta) bi kızım var
    bu yaz temmuzdan ekimin sonuna kadar kendisi benden uzakta durdu (ben italyada oda türkiyede ve geri geldiğinde benim yanımdan hiç ayrılmak istmiyor, ben nerde oda orda.
    Fakat benim sorunum bu değil, ona nezaman hayır desem kıyamet kopuyor, o ağlıyor bende üzülüyorum çünkü beni dinlemiyor ve kendi istediğini yapıyor.
    Benden ayrılmadan once böyle diğildi, ayrılık onun karakterini denistirdi.
    Bu durumu nasıl deniştirebilirim? :uhm:

2. 13 Aralık 2008
  3. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    ağladığı zmn istediğini yapmayın, sizden ayrı kaldığı için intikam alıyor ve naz yapıyor...
    üzüldüğünüzü fark ediyor, onun sizi üzdüğünüz gibi o da sizi üzmeye çalışıyor... onun için hayır demek istiyorsanız hayır diyin ağlarsa ağlasın... üzüldüğünüzü belli etmeyin... bikaç kez daha deneyeecektir ondan sonra bu davranış sönecek...

4. 13 Aralık 2008
  5. sadem22

sadem22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kizimi 3 hafta önce türkiyeye annemin yanina biraktim.benm kizimda cok söz dinler.simdi korkum valla benim kizim da degisirmi acep senağlama temmuza kadar orda kalacK

Son düzenleme: 14 Aralık 2008
  6. 15 Ocak 2009
  7. xsxehla

xsxehla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadalar çocuklarınızdan neden ayrı kaldıgınızı bilmiyorumama bi anne nasıl dayanır evladından 1 gün bile ayrı kalmaya:1shok:bir çocugun yeri annesinin yanıdır sebep ne olursa olsun.:1no2:söz dinlememeye gelince benimde kızım 3 yaşında ve beni dinlemiyo ama hallediyoz yavaş yavaş:jeyyar:annemde benim kızı istiyo yanıma bırak diye ama ben dayanamam aslakafamçokkarıştıyavrularınızı annenizde olsa kimseye bırakmayın bunu evladınıza yapmayın arkadşlar ALLAH göstermesin başına çocuklarınızın bi kaza gelir keşke demeyin sonra keşke yanımda olsaydı demeyin sevgiyle kalına.s.

8. 27 Ocak 2009
  9. BenDilara

BenDilara Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ;
    benim 1,5 yaşında kızım var eşimle ayrılalı 1 yıl oldu hafta sonları düzenli olarak babasıyla görüşüyor .ben çalıştığım için bakıcımız var fakat söz dinletmekte zorluk çekiyoruz. ne yapmalıyız?

10. 30 Ocak 2009
  11. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Benimde bir oğlum var 8 yaşında oda hayırı asla kabuletmiyor. Sizinkiler daha küçük arkadaşlar bence bu normal daha akılları bişeye yetmiyor. Dua edinde ilerki yaşlarda bunu huy edinmesinler. Benim oğlana ben hayır diyince kıyemet kopuyor evde surat asıyor. Ev halkını huzursuz edecek herşeyi yapıyor bende artık dayanamıyorum evet diyorum. Umarım aklı yettikce düzelir. Yoksa işim zor...

12. 30 Ocak 2009
  13. BenDilara

BenDilara Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba;
    bizler bekar anneler olarak sanırım ayrılmamış olmamızdan dolayı çocuklarımıza karşı kendimizi net ifade edemediğimizden tam adını koyamadığım suçlulukmu duygusuyla çocuklarımızın yaşı gereği yaptığı olumsuz şeyleri çok büyük bir mesele haline getiriyoruz. bu sorunu sizlerle paylaştığımdan beri üzerinde düşünüyorum ve vardığım nokta bizim iç huzurumuz ne kadar yerinde olursa çocuklarımızda yaşı ne olursa olsun bundan etkileniyor. sevgiyle yaklaştığımızda inatta etseler neden hayır dediğimizi anlattığımızda ve sevgiyle ilgisini başka tarafa çektiğimizde çözümlendiğini gördüm.nacizane tavsiyem deneyin ben başarılı oldum siz neden olmayasınız.
    Sevgiyle, Huzurla, Aşkla
    ve
    Hoşçakalın kaydirigubbakcemile5