kizim her yeri cok karistiriyor ve dagitiyor bu normal mi_

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve helinim08 tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : helinim08
  1. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba
    benim 22 aylik bir kizim var ve cok merakli her yeri karistiriyor ve darmadagin yapiyor calisan bir bayanim okuldan gelir gelmez once evi topluyorum sonra kizimi alip eve geliyorum ama yarim saat icinde evin ici resmen bomba dusmus gibi... kizmamaya calisiyorum ama bir yerden sonra gercekten dayanamiyorum hele haftasonlari evi toplamak tam bir eziyet ben bir odayi toplayip diger bir odaya geciyorum 5 dk sonra az once topladigim oda dagitilmis tekrar sil bastan yapiyorum bu sefer baska bir odaya gecmis kucuk cadi. sonuc yorgun bir anne ve halen daginik bir ev :sinifsinif: evdeki butun alt cekmeceleri bosaltip ust cekmecelere sikistirdim, mutfakta cekmeceleri basamak olarak kullanip tezgahin uzerine tirmaninca biz de cekmeceleri civiledik simdi ust cekmeceden kasiklari toplamaya basladi kaydirigubbakcemile Allahtan burada gelen gidenimiz pek yok....
    kendi evimizden gectim hic kimseye gidemiyorum nereye gitsem sikinti hemen basliyor karistirmaya mudahale ediyorum anlatiyorum yapma diyorum ama gozumun icine baka baka karistirmaya devam ediyor. bir keresinde bir arkadasim evde kizmadigim icin disarida da yaptigini soyledi, aslinda evde gercekten artik son noktaya gelmedikce kizmiyorum her seyine yapma etme diye bagiran bir anne olmak bana pek dogru gelmiyor hos zaten dedigimde de gozumun icine baka baka bir de pis pis siritarak :jeyyar: yapmiyor mu kizayim mi guleyim mi ne yapacagimi sasirdim....
    evet kizlar ne yapayim yardim edin....
    bu arada yazarken Turkce karakterleri kabul etmedi yazimda sorun olursa kusura bakmayin

2. 27 Şubat 2010
  3. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    kadinlarinda geninde meraklilik oldugu icin dogal ogrenmeye calisiyor baskasinin evinde yapmasinin kotu oldugunu anlat zaten daha kucuk oldugu icin kimsede kizmaz ona biraz daha buyunce birakir bu huyunu tatli sekeri op benim yerime

4. 27 Şubat 2010
  5. sarp

sarp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda 25 aylık ...aynı sizinki gibi hiç durmak yok ...sizin kızmanız veye kızmaamnızla ilgisi yok arkadaşınız haksızlık etmiş yaramaz çocuk kızsanız da yapar ...ne yaparsanız yapın eğer yapmaya niyetliyse vazgeçiremezsiniz bana da söyleniyorlar bazen ...hemde kendi teyzem vur bir iki defa bak birdaha yapmaz dedmişti ... gücüme gitmişti ama bu çocukta böyle işte ...afacan ,meraklı dokunarak anlamaya çalışıyor işte ...bende hiç kimseye gitmiyorum zaten gitsemde hep ayaktayım peşinde gezmekten yoruluyorum ... e iyisi otur evinde diyorum bende ...kendinize ait bir topiğiniz yoksa ocak anneleri tanışalım paylaşalım ...toiğini okuyun bizim çocuklarımızın yaramazlıklarını okuyun...cocuğunuzun çok nrmal olduğunu anlarsınız ...

6. 27 Şubat 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.326
    Ödül Puanları:
    463
    tabii ki normal bundan doğal ne var ki, çocuklar bu şekilde öğreniyor hayatı, kendi evindede rahat edemicekse nerde edecek bu çocuk, yani koltukta bi yetişkin gibi oturması beklenemez ya, asıl öyle çocuktan şüphe etmek lazım bi anormallik mi var diye, mesleğinde eğitimci yazıyor sen bizden iyi bilirsin aslında bunları:hulya:
    ama dağıttıktan sonra toplamasını öğret bence oyun gibi, bi dolabı boşattı, oynadı etti diyelim, sonra de ki şimdi de bunları toplama oyunu oynayalım diyebilirsin, sayarak geri koyarsın ondanda aynı şeyi beklersin falan, böylece saymayıda öğrenmiş olur

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  8. 28 Şubat 2010
  9. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim
    genelde gittiğim yerde hoşgörüyorlar ama bir arkadaşımın söylediği bir söz aklıma takıldı acaba evde fazla mı serbest bırakıyorum diye düşünmeye başladım.aslında bir iki yerde etrafı dağıtan çocukların zeki olduğunu okumuştum oyüzden mümkün olduğuca karışmıyorum ama sonuçta bir yerden sonra darmadağınık bir ev canımı sıkıyor.
    dermancım ben de bir gün bu alışkanlığını bırakacağı günü dört gözle bekliyorum :))
    sarpçım ben de sonrasında çok vicdan azabı duydum ama bir keresinde ellerine vurdum (ki öğrencilerime el kaldırmam kendi kızıma bunu yaptım) baktım 5 dk sonra yine aynısını yapıyor bu yüzden vurmanın hiç devamını getirmedim.bu arada ben de mayıs annesiyim 2008 mayıs anneleri topiğindeyim canım...
    chessçim, dediklerin doğru hele bir eğitimci olarak zaten biliyorum ama insan olarak bazen bunalıyorum tek tesellim bunun da bir süreç olduğunu ve biraz daha sabırlı olmam gerektiği... yukarıda belirtmedim ama oyuncaklarını yine onunla oynayarak beraber topluyoruz, odasına götürüyoruz, alkışlıyorum,aferin diyorum önce gülüyor sonra muzipçe suratıma bakıp :jeyyar: kutuyu salona götürüp ortaya tekrar döküyor :bbo: sırf onu alkışayıp tekrar aferin demem için.
    eskiden oturma odası ve salonun ayrı olmasına çok kızardım ama burdan gidince ilk işim 3+1 ev tutmak :)) enazından salonun kapısını kapatır misafirim gelince onları direkt salona alırım... bu arada ben bir zamanlar salonun kapısını kitleyenlere de çok kızardım :)
    hepinize tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

10. 28 Şubat 2010
  11. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 2 çocuğumda tam bir kaşif edası ile kurcalıyorlardı. Baktım olacak gibi değil ben de onlarla ortak olup kurcaladıkları şeyleri bir bir anlatmaya başladım. (Çekmece ise tektek çatalları, kaşıkları ne varsa sürekli tekrarlaya tekrarlaya anlatıp diğer çekmeceye geçiyordum) Ama bu arada karıştırdığımız çekmeceleri toplayıp da yenisine geçiyorduk. Bir süre sonra sıkılıyorlar.:lepi: Etrafın dağıldığına çok takılmamak lazım. Çocuk olan evin kusuruna bakmasınlar bir zahmet:eek:klava: Çocuk uyuyunca toplarsınız. Boşverin hiç üzmeyin kendinizi bence.

12. 5 Mart 2010
  13. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım gayet normal bir bebeğin var.benim oğlum 21 aylık aynı seninki gibi.beyin gelişimi 3 yaşında sona eriyor.dolayısıyla ne kadar çok oyun oynayıp ne kadar çok şey keşvederse o kadar zeki olurlar.
    eskiden insanlar çocuklarını sürekli yapma etme diye kontrol altına almaya çalışıyorlardı ama artık günümüzde anneler daha bilinçlendi.o yüzden bu zamane çocukları çok zeki diyoruz
    .bence çocuklar serbest bırakılmalı kendine zarar vereceği bir durum dışında kısıtlama getirilmemeli.
    zaten biraz daha büyüyünce çeşitli aktivitelerle oyuncaklarını toplamasını öğretiriz.
    biraz daha sabretmemiz lazım.
    enerjisini atması için dışarı çıkarıp gezdirmek de çok önemli.çünkü o hayatı yeni öğreniyor dolayısıyla herşeyi merak ediyor.onun açısından bakmak lazım dünyaya.

14. 6 Mart 2010
  15. aylin66

aylin66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrh canım sanki benim 14 aylık oğlumu anlatmışın üstelik eksiği bile var bazen tahhammül edemiyorum bağırsam da çağırsamda bazen bırakıyorum ne yapacak diye evi temizliğinden kendime vakit ayıramıyorum delikafaduldendelikafadulden ev temizlemekten böyle oldum sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

16. 28 Mart 2010
  17. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle normal..ben oğlumu ayakkabılıktan çekerdim anında karşısında gördüğü başka bir dolap yada çekmeye koşardı ama anında.ben yatak odasını toplarken oda çekmeceyi boşaltırdı bi daha toplardım.zamanla geçiyor bu .ben hep bulunduğum yerde tutar önüne ilgisini çekecek nesneler koyardım mesela tahta kaşık vs çekmecesini önüne dökerdim onlarla oynar karıştırmaya fırsat bulamazdı.misafirlikte vs ilgisini çekecek şeylerle meşgul etmeye çalışın mesela unuttuğu oyuncakları vb tekrar önüne koyun.....:KK46:

18. 13 Nisan 2010
  19. nurcankocak

nurcankocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sabiha paktunaya göre normal çocuklar o yaşlarda karıştırırmış