kızım için ne yapabilirim

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pıratik tarafından 1 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1 Haziran 2008
    Konu Sahibi : pıratik
  1. pıratik

pıratik Guest

merhaba arkadaşlar kızım kilo almıyor 4 ay 12 güünlük ve şuan 6 kg

boyu 66cm

boyuna göre kilosu azmış

3 haftadır mama da veriyorum ama iştahsız. çok ağladım eşim kızıma bakamıyorsun işin ne senin ilgilensen böyle olmazdı dedi yıkıldım inanın üzerine titriyorum yavrumun sinirde ağlaya ağlaya uyudum.

iştah nasıl açılır istemediğinde zorla mama versem kusuyor ne yapacağımı bilmiyorum.

boyu iyi dedi ama kilo az mış...

bana akıl verin ek ne verebilirim arkadaşlar :KK46:

2. 1 Haziran 2008
  3. pıratik

pıratik Guest

sütüm az geliyor yeterli değil. ben nasıl bir anneyim .çocuğuma yeterli olamamak içimi acıtıyor bana akıl verin ne olur...eşim beni suçluyor çocuğa bakan sensin kime kızayım ben diyor.

4. ayı yeni bitti ne versem acaba benim kızım anormal mi kızlar bana birşeyler söyleyin 66cm 6 kg

ve 4 ay 12 günlük kızım

4. 1 Haziran 2008
  5. gammzee

gammzee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Benim Seni O Kdar Iyi Anliyorum Ki Bende Ayni Dertten Mustaribim Benimde Kizim 3 Ayini Geçiyor 4700 Gr 56 Cm Eşimde Beni Suçluyor Gelenim Gidenim Hiç Bitmiyor çok Bunaldim Benim Kizimda çok Iştahsiz Sadece Anne Sütü Veriyorum Aradada Mama Sen Yavaş Yavaş Ek Gidalara Başlayabilirsin Tabii Doktorun Tavsiyesiyle

6. 1 Haziran 2008
  7. gammzee

gammzee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Buarada Benim Babamda Mersinli..yani Bende

8. 1 Haziran 2008
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    yaa çok biliyorsa eşine ver o baksın..alla allaaa sanki biz üvey anneyizde çocugumuza bakmıyoruz...
    herşeyden önce sağlıklımı? evet ozaman sadece şükretmeyi bilsin eşiniz..neler varyaaa...
    şişmanlığı iyi birşey sanıyorlar...
    allah akıl fikir versin diyorum hiç moralinizi bozmayın..varsın kilolu olmasın sağlıklı ya yeter...

10. 1 Haziran 2008
  11. EflaNazLina

EflaNazLina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin kaç kilo doğmuştu ki?bebeğin şişmesi önemli değil vitamin alıyor mu sağlık durumu iyi mi yeter..çok tombiş bebekler illa daha sağlıklı olacak diye bir şey yok..gittiğin sağlık ocağında ki hemşiren bilgi alabilirsin canım kan değerleri nasıl falan diye baktır istersen..eşin de ayıp etmiş hiç duymadım böyle birşey çok tuhaf geldi gerçekten :sm_confused:

12. 1 Haziran 2008
  13. pıratik

pıratik Guest

bebeğim 3 kilo 400 gr doğdu boyu 51 cm di

şimdi 4 ay 12 günlük 66 cm 6 kg

ama iştahı yok. eşimin lafıda ağrıma gitti.

zaten. yarın tekrar dr a gideceğiz bakalım idrar testi için enfeksiyon olabilir dediler...

14. 1 Haziran 2008
  15. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    yavaş yavaş doktoruna sorarak ek gıdalara başla benim kızım da mamadan nefret ediyor
    ama meyve sularını tattırdım sevdi
    sen kendin yapacagın corbalar hazır şeker ilavesiz muhallebiler ve kaşık mamalarıyla başla bence
    mamayı sevmeiyor bazı cocuklar kızım hiçbir markanın mamasını almamıştı
    ama kaşık mamalarını muhallebileri sevebiliyorlar

16. 1 Haziran 2008
  17. KubraBetul

KubraBetul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni çok iyi anlıyorum.benim kızım 3 yaşını doldurdu hala 12 kilo.
    bebekliğinden beri kilo almıyo.iştahıda yok.doktora götürdüm kilo alması için özel toz mama verdi,kan şurubu,vitamin verdi.tahliller yapıldı bi şey de çıkmadı.en sonunda doktor sizin gibi zayıf olcak dedi.
    çok kafaya takıyodum zayıf diye artık takmıyorum.çok şükür sağlığı yerinde sık hastalanan bir çocuk değil.
    eşininde söylediğide laf değil yani,sen istermisin öyle olmasını anneler daha çok üzülüyo ama olmayınca olmuyo işte.
    canım kafana takma hasta olmasınlarda bazen düşünüyorum obez olcaklarına zayıf ama sağlıklı olsunlar.Şeniz

18. 2 Haziran 2008
  19. pıratik

pıratik Guest

mamayı değiştirdim sma gold du
    şimdi nestleyi verdim bugün maşallah yedi inşallah kilo alır.

bu arada kaşıkla az yiyor biberonla daha fazla yiyor ne dersiniz. biberonlada anneyi emmeyi bırakır diyorlar ne dersiniz