Kızım için soruyorum.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve yeni ruh tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 1. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba Meltem Hanım;
  Birkaç internet sitesinde de yardımcı oluyorsunuz,kendi işiniz ve haliyle sosyal bir yaşamınız var.Nasıl yetişiyorsunuz bilmiyorum ama Allah size de kolaylık versin.

  Ben kızım 2 aylıkken eşimle ayrıldım.Şu an kızım 10 aylık ve babası hiç gelmedi.Beni görmek istemediği için kızını da göremediğini ve ancak ilkokulda tenefüs arası göreceğini söylemiş bir arkadaşa ki kızımı en çok o istemişti ve geç baba olduğu için çok kıymet verirdi ayrıldığımız 2.aya kadar.Kendi psikolojisi bozuktu,benimkini bozdu evladınınkinide bozacak herhalde.Kesinlikle iletişim kuramadığımdan ne düşünüyor ne yapacak bilmiyorum.Annesi ve kardeşiyle de 1.5 ve 2 sene süren küslükler yaşamış kesinlikle vicdan yapmamış ve kesinlikle görüşmemiş biri.Hep o haklı hep iyi herkes hatalı.Buna da kendini öyle bir inandırıyor ki hiç vicdan yapmıyor dediğim gibi.Sonra diyalog düzelincede(insanların yalvar yakar olması kapısında yatması lazım bunun içinde...) artık suyunu çıkaran nerdeyse tutmasan orada yatıp kalkacak duruma geliyor.Ben ikinci eşiyim ilk eşi içinde benim çok rahatsız olacağım,bir bayana veya eskiden hayatını paylaştığı insana söylenmeyecek şekilde ağır hakaretler ederdi.ınsanın gözünü çok korkutur,şiddete eğilimlidir ama dünyanın da en zavalı insanıdır.Kendimle ilgili bu öfkeyi bekliyordum ama evladına da böyle davranacağını düşünememiştim herşeye rağmen çok şaşkınım.

  Böyle ne yapacağı belli olmayan birinden kızımın psikolojisini nasıl korurum.Senelerce görmeyip birden karşısına çıkarsa kızım nasıl etkilenir?Benim o zamana kadar ne demem gerekiyor kızıma?Aileside çok cahildir görüşmeye başladıklarında kesin bu çocuktur,etkilenir vs demeden benimle ilgili korkunç hikayeler anlatacaklarına ve ne desem çürüteceklerinden de eminim.Büyü muska işlerine düşkündürler ve dedikoduyu inanılmaz severler.O derece gereksiz insanlardır.Aslında hiç tanımasa daha iyi...

  ışin özeti bu gelirse birden bire ne yapmalıyım..gelmezse ne yapmalıyım ki benim günahımı bu masum çocuk çekmesin yada az hasar görsün?Çocukçu değilsiniz ama siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?Yani en azından mantıklı birinden mantıklı bir yorum almam gerekiyor.Aile içi yorumlar çok duygusal ve yetersiz...

  Uzun oldu özür dilerim cevabınız içinde çok teşekkürederim şimdiden...a.s.
   
  Son düzenleme: 21 Nisan 2009
 2. 26 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Teşekkür ediyorum. ışte böyle bazen gecikiyorum cevap vermekte.
  Evet, söylediğiniz üzre çocukçu değilim. Bu konuda mutlak çocuk konusunda uzman bir meslektaşıma danışmalısınız. Bu çok önemli bir konu.
  Eski eşinizin bu tarz zorluklarının olması ciddi bir psikolojik problemi olduğunu düşündürtüyor. Bu da başvuracağınız meslektaşımın aile terapisti de olması gerektiğini gösteriyor.
  ıstediğiniz cevabı vermediğim için üzgünüm.
  Sağlıkla,
  Dr. Meltem
   
 4. 26 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 5. yeni ruh

  yeni ruh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  327
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Hiç olur mu en azından yardım alacağım kişinin iki özellikli olması gerektiğini öğrendim.Çok teşekkür ederim.
   
 6. 26 Nisan 2009
  Konu Sahibi : yeni ruh
 7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Rica ederim.
  ıyiliklerle
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.