kizim iletisime gecti artik bebeklikten cikiyor mu ne?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nnurayy tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : nnurayy
  1. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar gecen hafta benim kizin algilama,beceri,refleks kontrolleri vardi ..........dr goturdum cok begendi akilli, uyumlu sinirin uzerinde seyrediyor dedi sevindim peki aktivitelere haftada kac kez gidiyor demez mi? ne aktivitesi ben sirf ona bakabilmek icin isimi eve tasidim ne yani krese mi vericem 9,5aylik cocugu dedim dr bahsettigi oyun gruplariymis dusunun en gec 7. ayda baslatmak gerekiyormus haftada 2veya 3 oyun grubu veya 2gun oyun 1gun havuz aktivitesi esimle sasirdik neyse bize giris kartimizi hazirlatti verdi gecen hafta baslattik evimin tum cevresindeki yerleri havuzlari oyun gunlerini aldik...... 1 haftadir katiliyoruz ama ne eglence bizim kiz oyun alaninda kendini kaybetti top havuzlari ,sarki gruplari, bebek masaji ,boya grubuna bile soktum daha cok boyayi yemeye calisti ama eglendi bugunde havuza goturdum burnumun dibinde ne yerleri farketmemisim bile ama kizlar inanin 1haftada kizimda ilginc degisiklikler var konusmaya sesler cikarmaya calisiyor eskiden cikardiklarindan cok farkli ,diger bebeklerle iletisim cabasinda ve hergun salya sumuk ayriliyoruz oradan artik daha cok yiyor ve saat 8de yatip sabah 7de uyaniyor hircinliklari azaldi artik bebek aglamalari,huzursuzlugu kalmadi ,birseyi isteme sekli degisti eskiden erken yasta krese karsiydim ama simdi kendim elimle goturuyorum tek farki kendi gozetimimde 3 -4saat oynatip geri getiriyorum benim gibi onlarca anne var sohbet alanlari pedagog,cocuk dr ne ararsaniz var soru ve sorunlarinizi sorabiliyorsunuz neler kacirmisim kac aydir cocugu eve kapadikca daha cok hasta ,daha hircin oldu, neyseki 1haftada bile degisti 9,5aylik diyince inanamiyorlar buyuk cocuk gibi siz siz olun ona zaman ayirin, ev isi ,yemek, utu bekler tek derdimiz boyu yemesi kilosu hasta olmamasi disi derken en onemli yeri beynini atliyoruz en azindan kendim bunca zaman oyle yapmisim cocugum simdi daha mutlu iletisimi ogrenmeye basladi yanima yiyeceklerini goturuyorum tabak tabak yiyor uyku sorununuda astik artik bebekligi geciyor sanirim ...............sevgilerimle

2. 9 Şubat 2009
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla sevindim ne güzel.
    burda öyle bir imkanımız yok malesef,karşı komşunun oğluyla biraraya getirmeye çalışıyorum,oyuncaklarını o alınca kzıyor acayip tepkiler veriyor.

4. 9 Şubat 2009
  5. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar şanslısın sen de kızında
    burdan bizimde yapabileceğimiz etkinlikleri paylaşırsan seviniriz walla
    bir de doktor ne gibi becerilerini kontrol etti canım, biz de ona göre bir gözlemlesek bebişleri
    cts günü kontrolümüz var ama o kadar ayrıntılı bakmazlar özel de olsa

6. 9 Şubat 2009
  7. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar özendim sana anlatamam
    çok şanslı bebeğin
    burada öyle birşey oldugunu sanmıyorum
    bir araştırcam ama

8. 9 Şubat 2009
  9. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    1)dr yere iki parca pacete parcasi atti minik top yapip parmaklariyla agzina goturebiliyormu parmak becerisi testi bu sart ikinci olarak o iki parcayi avcuna koyup ona uzatti iki parmagiyla kavriyabilecek mi diye2)eline minik iki kup aldi dr once bu iki tahta kupu kendi birbirine vurdu sonra ona uzatti taklit edecekmi diye birbirine vurmasada bir yere vurmasi yeterli3)kucuk renkli bir ayinin uzerini orttu sonra kizimdan ayinin uzerinden ortuyu almasin bekledi4)kirmizi renkli bir topu odanin uzak bir kosesine firlatti lastik olunca sekenlerden asyanin onu takip etmesini kontrol etti 5)yere birbirinin ayni iki kurmali top koydu birinin muzik sistemini calistirdi ve asyanin hangisine ilgi gosterecegine bakti 6)tutunarak kalkmasini kontrol etti 7)kalin sayfalari olan bir kitap verdi cocuk kitabi icinde sekillieri aynalari olan asyanin sayfalara olan ilgisine hangi renge dikkaini verdigine bakti daha birkac aktivite yapti kendi ozel oyuncaklari var bunlar o olcumu saglayan aletler onda oynatti ayni saydiklarimi sizlerde uygulayabilirsiniz 9.aydan sonra parmak becerisine sahip olmalari zekanin dogru yonde gelistiginin habercisiymis hani birseyi parmakla tutup agzina goturmek eger el parmaklarini kullanamiyorsa ki bunun dr gore seviyesi ne o zaman baska testlere sokuyorlar sukur kizim zaten cok oncesinden butur seyleri yapiyor ayrica 9.ayina kadar bir bebegin desteksiz oturmasi sartmis fusfuscum bunlari evde kendinde dene dilersen sonucta sende bunun belirlemesini yapabilirsin

10. 9 Şubat 2009
  11. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar activiteleri sizede yazarim mesela bir gun sadece masaja ayiriyorlar alt degistirme masalarina herkez cocuklarini soyup yatiriyor bir uzmanda karsiniza geciyor o plastik bir bebege yapiyor sizde cocugunuzda tekrar ediyorsunuz sonra giydirip size dagitilan meyvali muhallebileri yediriyorsunuz oyun kosesine birakiyorsunuz rahatca oynasin diye bu genelde sali ginleri saat 1-3 arasi............kocaman tahta bir kukla var burnu gozleri kollari cikiyor bebekleri onun etrafina topluyorlar uzuvlarini cikardiklari kuklaya annelerinin yardimiyla cikan parca ekleniyor dogru yerlestimi bebeginizi alkisliyor kuklanin icinden gelen ses ilk gun anlamiyor ama gun gectikce alkis sesini duymak icin bekliyor ..............havuz gunu sinirsiz her gun arkada bebek havuzu var havuz bezini bagliyorsunuz sizde mayonuzu giyip 1saat muzik esliginde sudaki toplari yakalatiyorsunuz ama bir cansimidi gibi korumali bir seye oturtuyorsunuz guvenli yani zaten yanindasiniz isi onun icin ideal her seferinde agliyor kizim cikmak istemiyor ...............babalar eglencesi var ona sadece esim goturuyor tunel gibi buyuk borulardan babakiz emekliyorlar top havuzunda oynayip muzik dinliyorlarmis babalar meyvali yogurt yediriyormus o gun ...............bu tarz seyler elimde aylik plan var kendim gordukcede burdan size yazarim en azindan evde muzigi acip bebislerle dansedip onun gibi emekleyip ona eslik edebilirsiniz haftada birde buyuk ekrandan egitici dvd ler gosteriyorlar ve en guzeli hersey havuzda dahil ucretsiz bu devletin cocuk egitim programi size kalmis ama dr kesinlikle goturun diyor ben 1haftada cok sey degistigini farkettim kizim ben giyinmeye baslayinca yada babasi heyecandan duramiyor anliyor disari cikacagimizi

12. 9 Şubat 2009
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya üşenmemiş ayrıntılı yazmışsın çok sağol
    doktorun yaptıklarını ben yapmasam da defne zaten kendi kendine hepsini yapıyormuş, çok sevindim
    son 2 haftadır özellikle baş ve işaret parmağıyla kibar kibar tutuyor herşeyi
    içiçe geçen küpleri ne zamndır vardı ama son zamanlarda hep onlarla oynuyor, birbirine vuruyor
    geçen gün de banim kol saatimle oynuyordu, babası yastığı üzerine kapattı, bu tuttu attı koca yastığı, 3-4 kere denedik, hepsinde buldu
    bizimkinin de gelişimi iyi demekki, çok sevindim
    tekrar teşekkürler canım, bilgiler için

14. 9 Şubat 2009
  15. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar şanslısınız bizim çevremizde ne bi komşu çocuğu var nede kreşe gönderebilecek maddi durumumuz var :KK43:(( evde dediğin gibi harala gürele günler geçiyo bende çok üzülüyorum ama elimden de bişey gelmiyo

16. 10 Şubat 2009
  17. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    olsun sen varsin ya ona tamamiyla tv kapatip tel.bakmayim sadece oyun oynayacagin 1saat bile yeterli banyoda kopukle oynat legolari sen diz o bozsun internetten cocuk sarkilari indir onlari dinlet eslik etsin Turkiye de krese vermek sorun gorumcemin cocugunun ilk hafta dudagi patladi dikis atildi kres her cocuga 1kisi bakamaz ki demis savunmaya bakin rezalet burda farkli yani kisaca sen kresteki seyleri evdede uygulayabilirsin en iyi arkadasi zaten derdini anlatana kadar sensin senle oynarkende cok eglenecektir zaman olsun yeter

18. 10 Şubat 2009
  19. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar şanslısınız valla..............