Kızım kirpiklerimle oynayarak uyuyor gözümü çıkartacak yardım edinnnnn

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve dolunay1919 tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : dolunay1919
  1. dolunay1919

dolunay1919 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım ilayda 2,5 yaşında ve yaklaşık 1,5 yıldır kirpiklerimle oynayarak uyuyor.ilk zamanlar yüzümde başlayan küçük dokunuşlar şimdi adeta kabusa döndü.resmen gözümü çıkartırcasına kirpiklerimle oynuyor ve çoğu zaman uyuttuktan onra aynaya baktığımda gözümün içinde kanlanmalar ve etrafında çizikler oluyor.ne yapacağımı şaşırdım.belki vazgeçer diye uzun kirpikli bir oyuncak bebek aldım kızım bununla oyna diyorum başlıyor ağlamaya hayır senin gözünü istiyorum diyor.denemedim yöntem kalmadı arkamı dönüyorum olmuyor güzel konuşuyorum olmuyor bazen canımı öyle acıtıyorki kaç kere canımın acısından ağlayarak yataktan kalkıyorum.ne olur bana yardım edin acillllllllllllllllllllll

2. 18 Aralık 2009
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Daha başka yöntemlerle kandırın diyeceğim ama aklıma birşeyde gelmiyor ki..
    Mesela ben küçükkken emziği bırakmıyormuşum anaannem ucunu kesip içine solucan koymuş o zaman bir daha ağzıma almamışım..

Dayımın kızı annesini emmeyi bırakmıyordu oda göğüs ucuna saç kılı yapıştırmıştı bir daha da emmek istemedi..

Sizde böyle birşey mi yapsanız ki??kafamçokkarıştı

4. 18 Aralık 2009
  5. goncaekim

goncaekim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya benimkide öyle uyuyor. 17 aylık oldu oğlum. uyku zamanı gelince kavga başlıyor bizde.ya deli gibi sallayıp uyuyor yada gözümle oynayarak.başlarda acıtmıyordu sorun değildi hiç ama şimdi gerçekten kabus.bu alışkanlıkları nasıl değiştirebiliriz bir bilen bize yardım etsin.

6. 19 Aralık 2009
  7. Ayserapay

Ayserapay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    78
    Benim oğlumda yanak özellikle dudak çevreme dokunarak uyuyordu.Bütün gece uykusunda bile istemsiz el hareket halinde olunca taşı bile o kadar ovsanız ufalanır hesabı canım yanıyordu. Sonra yüzümde çıkan sivilceleri bahane ederek sen dokunduğun için yaralar çıkıyor mikrop kapıyor dedim. Biraz mızıkladı ama bıraktı.Babasıda bu süreçte benim çocuğumun sewgisine karşılıksız kaldığımı söyleyerek gel oğlum bana dokun diye kendine çekti.Şimdi onun kulağıyla oynuyor yanımıza geldiğinde.Şimdi oşikayetçi durumdan ama karalı değil tabi vicdan yapıyo.Çoğu zaman elini çektiryor kulaktan ama uyandığımızda el yine kulakta:) Siz siz olun kararlı olun.Gözünüze bandaj pamuk filan bantlayıverin bir iki gece,bırakır.

8. 19 Aralık 2009
  9. dolunay1919

dolunay1919 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aslında bandaj olayı doğru onu düşünmüştüm ama olurmu olmazmı diye tereddütte kaldım bunuda denemekte yarar var ne yapalım bir iki gün eşimle beraber bandajlı yatıcaz inşallah sonuç alabiliriz çok teşekkür ederim

10. 22 Aralık 2009
  11. goncaekim

goncaekim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende deneyeceğim bu bandaj yöntemini.ama işe yarayacağını sanmıyorum.çünkü ben elimle gözümü kapattığımda bile zorla açıyor.açamadığında sinirleniyor vuruyor tırmalıyor daha neler neler. kaydirigubbakcemile bu iş benim gözümde büyüyor ya.ne zaman oğlumun sakince yatıp kendi kendine uyuduğunu göreceğimmafoldumben

12. 10 Ocak 2010
  13. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    bu sıkıntıkıların farklı modelıde bızde
    benım oglumda tırnaklarımla oynuyor tırnaklarımın ıcıne tırnaklarını batırıyor bantlıyorum butun parmaklarımı bu kezde uyumuyor onları acıcam dıye serbest bırakıyorum bu kezde canımın acısından delıye donuyorum oylekı artık tırnaklarım harap halde su ara tırnak etlerımı yollamaya da basladı
    bana ınanılmaz sınır gelıyor o anda bu olayı 4 aydır yasıyoruz son bı aydır sınırlerım harap oldu aglamakdan işkence cekıyorum baska acıklaması yok :KK43:((

14. 20 Ocak 2010
  15. Ayserapay

Ayserapay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    78
    Ben bu olayın sebebini psikoloğa danışmıştım.Anne yoksunluğu hissetmemek için sürekli dokunma hisedermiş çocuklar.Özellikle siz stresli ve yoğun yaşıyorsanız ve bebeğiniz de size güvensizse mesela onu bırakıp gitme hissiyle doluysa(onu bırakıp işe gidiyorsanız yada bakmak için bir kaç saatliğine birilerine bırakmak zorunda kalıyorsanız) geceleri sizi mıncıklayarak geçirmek bir nevi sevgi ve aynı zamanda intikamı oluyor Ümitsiz olmayın ama mümkün olduğu kadar erken bıraktırın zaman ilerledikçe daha zor olur.Birde sizin kokunuzu alması için yanına kokunuzun sindiği bişyler (atlet eşarp vb.)bırakmalıymışsınız bunuda dr. sölemişti ama bu bende işe yaramamıştı.
    Tırnakların için arkadaşım sanada eldiven öneririm

16. 27 Ocak 2010
  17. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimki de elini ağzımın içine sokuyor ve diş etlerim damak dudak bişey kalmıyor bazen kanatıyor valla bütün çocukların böyle huyları var sanırım

18. 9 Şubat 2010
  19. aygxuxl65

aygxuxl65 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sizn bebeklerde yine bir tek alışkanlık var.benim bebekte sizinkilerin bütün alışkanlıkları toplanmış.yatana kadar çin işkencesi çekiyorum.emzirirken uykuya geçecek ya başlangıç:göz oyma,
    2-kirpik yolma 3-saç yolma (her seferinde en az 7 - 8 tel elinde kalır.)4-parmagını burnuma sokma (iğğrenç bir durum.) 5-elini yumruk halinde ağzıma sokup içeride açıyor ve açıp açıp kapatıyor avucunu.olan gıdıklanmayı da siz hesaplayın artık.kendimce çözümler buldum.mesela burnuma pamuk tıkıyorum.onu birakıyor.gözlerime güneş gözlüğü takıyorum gece loş odada ne gülünç değil mi.bi süre uğraşıp vazgeçiyor.ağzıma koli bantı yapıştırıyorum açamıyor.tabi bütün bunları yaparken bizimki sinirden nasıl cebelleşiyor tahmin edemezsiniz.en sonunda sinirden yumruklar başlıyor tekmeler havada uçuşuyor 13 aylık oğlumda. söylene söylene uykuya dalıyor.küfür ediyor galiba kendi dilinde.bu çocuk bana düşman mı ne alayamadım ki.