Kızım kreşe başladı

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve notr tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : notr
  1. notr

notr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    3.5 yaşındaki gözümün nuru biricik kızım pazartesi günü kreşe başladı.tabi biraz zorlandık ama alıştık sayılır.ama benim içim çok huzursuz.sanırım ağlamasından kaynaklanıyor.çokmu erken bir yaşta kreşe verdim acaba yanlış mı yaptım düşüncesi sardı beni.amacım sosyalleşsin ve bişeyler öğrensin istiyordum paylaşmayı falan bilmiyordu.tabi onu çoooook ö<lüyorum ama yanlışmı yaptım duygusundan da kurtulamıyorum.çocuğunu bu yşta kreşe veren anneler yada kreş öğretmenlerinden ve tabi yorum yapmak isteyen herkesten cevap bekliyorum çok üzgünüm ve bu duygudan kurtulmak istiyorum

2. 25 Eylül 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim kızım daha 27 aylık ben de çalışmayı düşünüyorum.bence 3,5 yaş erken değil.bütün gün benimle evin içinde sıkılıyordu zaten.kendi yaşıtlarıyla bir arada bulunması çocuklar için bence çok iyi.dediğiniz gibi paylaşımı öğreniyorlar ve enerjilerini ancak yaşıtlarıyla atabiliyorlar.bence doğru diyorum ama ben verdiğim zaman ne hissedeceğim onu da bilmiyorum.sonuçta tecrübem yok.

4. 25 Eylül 2010
  5. OLCA

OLCA <HaSeT eDeN MuTsUz oLuR>! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde kızım 3 yaşını iki ay geçti henüz
    bende kreşe verdim
    bizim kreş hemen işin yanı saat başı görebiliyorum oda ilk başta zorlandı ama şimdi çok seviyo.
    inan zamanla gelmek bile istemez az sabır

6. 25 Eylül 2010
  7. notr

notr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    çok teşekkür ederim sizlere.belki birazda çevrenin etkisinde kaldım.çok erken verdin ben bu yaşta verilmesine karşıyım diyenlerde oldu.sanki ben biricik kızımı başımdan atmak için kreşe vermiş gibi hissettim.oysa nekadar çok özlüyorum.akşam eve geleceği saat yaklaşınca kalbim yerinden çıkıcak gibi atıyor.

8. 25 Eylül 2010
  9. OLCA

OLCA <HaSeT eDeN MuTsUz oLuR>! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlıyorum seni:1hug: ben ilk çalıştığım zamanlar atletini yanıma çantama almıştım kimse görmeden onu kokluyodum
    bazılarına aşırı gelebilir ama yaşayan bili bunu..
    allah kimseye evlat acısı vermesin düşünmesi hattasöylemesi bile zor..

10. 25 Eylül 2010
  11. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Ev hanımıysanız eğer haftada bir kaç gün yarım gün gönderseydiniz keşke oyun grubu şeklinde çünkü çalışanların başka bir çaresi yok tabi ama çocuklarda haftada 5 gün tam gün den yıllar sürecek öğrenim hayatına başlamış oluyorlar bir yerde erken yaşda.Ben çalışmıyorum kızım 3.5 yaşına geldiğinde haftada 3 yarım gün olarak oyun grubuna göndermeyi düşünüyorum dediğin gibi yaşıtlarıyla vakit geçirsin diye

12. 25 Eylül 2010
  13. MadeinUmuT

MadeinUmuT Guest

Simlamutlu'ya kaıtılıyorum. Aklımdan geçende oydu. Parka gezmeye çıkmış gibi çıksın gitsin oynasın,öğrensin,kaynaşsın ve kreşi öcü görmeden ağlamadan evine gelsin :-)

14. 25 Eylül 2010
  15. notr

notr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    isteksiz değil severek gidiyor ama henüz yeni olmasından kaynaklanan adapte sorunu var onu da aştık sayılır.ya varmı ki öyle yerler haftanın 3 günü ben hep 5 gün olarak biliyorum.evet aslında bende düşündüğümde ömrü okulda geçecek diye üzülüyorum.ama evde de sıkılsın istemiyordum:KK43:

16. 27 Eylül 2010
  17. betay

betay herşey OKYANUS için Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı duyguları yaşıyorum ve canım çok acıyo ve evdeyim ona haksızlıkmı ediyorum yarım gün ama mutsuz 1ayı tamamlıyım diyorum onada sabrım yok gibi inşaallah mutlu olur hep yalnız oynuyomuş bunada ayrıca üzülüyorum of ya

18. 27 Eylül 2010
  19. devran_26

devran_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence çok erken ev hanımısın arada gidebilir ama devamlı sıkılır canım ben öyle düşünüyorumm