kızım meme emmek istemiyor:( acaba bırakıyormu?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve thanderc tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : thanderc
  1. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    birkaç gündür kızım meme emmek istemiyor. uyurken falan vermeyi denedin öyle idare etmeye çalışıyordum ama dünden beri hiç emmedi:KK43: daha 6 ay 1 haftalık çok üzülüyorum. ek gıdaları istahla yerken neden emmek istemiyor? kucagıma emzirmek için alır almaz kasıyo vücudunu ve aglamaya baslıyor bilgisi olan varsa yada bunu yaşayan nolur yardım etsinmafoldumben 2 yasına kadar emzirmek istiyordum ben

2. 8 Eylül 2009
  3. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım konuyla ilgili detaylı bi bilgim yok ama bazı çocuklar bırakıyorlarmış birden, mesela ben 6 aya kadar hüp hüp emmişim annemi sonra aniden bırakıvermişim memeyi.... belki bi süreliğine emmek istemiyordur, inaşallah emzirmek istediğin müddetçe emzirirsin...
    ek gıdaların tadını aldığı için olabilir mi acaba?? memeden çekmesi güç sarfetmesi gerekli ama hazır gıdalarda öle deil direk yiyebiliyorlar ondanda olmuş olabilirmiki??

4. 8 Eylül 2009
  5. thanderc

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bilmiyorumki bende anlamadım. kucagıma alıyorum emzirmek için kıyameti koparıyor kasıyor kendini ve basıyo çıglıgı. inşallah bırakmaz ya çok üzülüyorum:Saruboceq:

6. 8 Eylül 2009
  7. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah bırakmaz canım... inşallah bu kısa bi süreçtir.:Saruboceq:

8. 8 Eylül 2009
  9. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimki 2,5 aylıkken başlladı aynı şeyi yapmaya.göbeğini kaldırıp kafasını çekiyodu,gözlerimin içine bakıyodu.vermek için zorlayıncada bir iki çekip ağlamaya başlıyodu.sonraları ise sanki zehir veriyorum gibi ağlıyodu ve direniyodu.böyle böyle 4 aylık oluncaya kadar emzirdim ama neler neler yaptım olmadı olmadı olmadı.hep sağıp verdim.şimdi 6 ayı geçti hala sağıyorum hala uğraşıyorum arada emsin diye ama aç bile olsa emmiyor.gözlerinden yaşlar geliyor ağlıycam diye:KK43:üzgünüm canım sanırım seninki de bırakıyor memeyi.neyseki 6 ayı bitirmiş en azından.düşünsene benimki 3 ay anca emdi emmedi :KK43:ama şimdiki aklım olsa başta asla biberon vermezdim ne kadar zorlanırsam zorlanayım.ben ço araştırdım bu konuyu ek gıdalara geçince bırakanda oluyomuş daha çok meme isteyende.ayrıca pamukçuktan,hasta olduğundan hatta annenin takıntılarından bile bırakabiliyomuş bebek.gezerek emzirmek,bebekle beraber yatmak ve banyo yapmak,daha fazla ten teması mesela bebeğin memeye dokunması falan emmesini arttırabiliyormuş.bi dene istersen.mesela ben denedim 1 ay öncesine kadar alıyodu ağzına ama emmiyodu artık ağzına da almıyor:KK43:

10. 8 Eylül 2009
  11. terzi74

terzi74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda 3 aylıkken başladı direnmeye inatla emzirdim 4 aylıkken gündüzleri emmemeye başladı oda kıyamet koparıyordu memeye yattığında geceleri emiyodu 4,5 aylık olunca tamamen bıraktı sağarak veriyordum ama öylede olmuyo sürekli.bi doktor bebeklerde 4 6 ayda olur bu inatla emzirseydin açken ver demişti ama ben zaten kilosu az diye kıyamadım aç bırakmaya sonuçta bıraktı.birkaç gün ek gıdayı azalt açken emer belki.ben çok üzüldüm ama elimden birşey gelmedi.inşallah emmeye devam eder

12. 8 Eylül 2009
  13. terzi74

terzi74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede biberon ve ek gıda sebep oldu bu duruma.bazı bebekler maşallah hem ek gıda yiyo hemde deli gibi meme emiyo ama benimki bu cins çıktı olmadı ters tepti.bide insanlarda çok etkiliyo benim oğlum 2900 doğdu aylık 1 kilo alıyodu hiç toplamadı çok küçük dediler bende gaza geldim başladım ek gıdaya şimdiki aklım olsa vermezdim belki

14. 8 Eylül 2009
  15. thanderc

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    gezerken emzirmeyide denedin gecen gece öyle emdi. ama dün gece uyurken bile almadı. üstelik dogdugundan beri geceleri emerek uyur ama dün gece beni çok zorladı. kucagıma aldım memeyide actım gezerken tutsun diye ama agzını kilitledi emmedi. haliyle emmeyince uyumaktada zorlandı sonar bitkin düştü kucagımda uykuya tam dalınca actı agzını ve emdi ama gece de sabahta uyurken emer diye denedim ama olmadı. sabah 9 da emdi direne direne. simdi denedim yine almıyo. of ya bırakmasın. birsürü sagıp attım buzluga. 10 kap falan var ama daha sagayım bari de atayım bırakırsa biraz onlarla idare ederim. çok moralim bozuldu. acaba hastamı diyorum ama çıglıklar pür neşe oynuo. allahım nolurrr bırakmasın

16. 8 Eylül 2009
  17. thanderc

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ya benim bebegim hiç biberon kullanmadı ve halende kullanmıyorum almıo çünkü. hep kaşıkla besliyorum. sadece suyu alıştırma bardagı aldım hani şu damlatmayıpta çekince gelenlerden. bilmiyorum ya allahım yardım et yarabbim

18. 8 Eylül 2009
  19. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen benimki de 2900 doğdu ve her ay 1 kilo rahat alıyodu.herkes sütün yetmiyo vs vs dedi bende sağıp verdim biberonla geceleri yatmadan mamada verdim.emzikte verdim.off of hep annemlerin yüzünden.aslında dinlememek lazım kimseyi kendi bildiğin en iyisi oluyo:KK43: