kızım mı? düşmanım mı ? anlamadım

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve peptyy tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : peptyy
  1. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    17 yaşındaki kızım beni depresyona soktu iyi davranıyorum olmuyor , her derdini dinliyorum olmuyor kızıyorum küsüyorum umurunda ile olmuyor ergenlik diyeceksiniz belki ama hiç bir davranış biçimi ile uzlaşamıyorum kendisiyle sanki o ingiltere kraliçesi bizde hizmetkarlarıyız oğlumu da aynı şartlarla büyüttüm ama biri kuzey biri güney onun aklı başına gelene kadar benim kalan aklım da gidecekmafoldumbenbenneyaptımki

2. 29 Aralık 2009
  3. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ergenlik dönemini her birey farklı atlatıyor.
    Tıpkı kardeşimle ben gibi.Ben ne kadar ılımlı,azla yetinen biri olduysam kardeşim tam aksine hiçbir şeyden memnun olmayan,ak dediğimize kara diyen bir insan.
    İkimizi de aynı anne yetiştirdi ama gelin görün ki çok farklıyız.
    Annem resmen sinir hastası oldu ne yaptıysa nasıl davrandıysa ulaşamadı ona.
    Karşısındaki annesi değil azılı düşmanı.Bekliyoruz olgunlaşmasını.
    Yardımcı olmayı çok isterdim zira kendimize bile faydamız dokunmuyor bu konuda.Ancak örnek teşkil edebilirim size.

4. 29 Aralık 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.871
    Ödül Puanları:
    463
    bir psikologdan yardım alın bence. en azından siz sinir krizlerine girmezsiniz :1hug:

6. 29 Aralık 2009
  7. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    neden böyle yapıyor peki bi derdimi var acaba

8. 29 Aralık 2009
  9. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Onun yaşlarında hepimiz aynı sorunları yaşadık. Normaldir deyip kulak arkası edilmemeli tabiki.

Profesyonel yardım almayı kabul ederse bir doktora götürün bence,hem sizin için hem de onun bu

dönemi daha rahat geçirmesi açısından faydalı olur.

10. 29 Aralık 2009
  11. glaze_butterfly

glaze_butterfly yenigelinmutfakta.blogspo Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Ona şimdi nasıl davransanızda sizin kıymetiniz anlamıycaktır.Tam cocukluktan gençkızlığa adım attığı kendini tanıdığı bir yaş 17 özenti kişiliğinin gelişmesi bence pskoloğa hemen basvurmayın ters etki yapabilir ve emininm gitmek istemeyecektir.Bence siz gidip bi danışın çoğu şeyede özentisi olduğu için alttan alıp yapmak istediği size mantıklı gelmeyen şeylere kesinlikle izin vermeyin.Belki size aşırı tepkiler vericektir ama sabır en büyük erdem ileride katkılarını görürsünüz.Hımm ayrıca onu etkileyecek bi konusmada yapabilirsiniz neden böyle davrandığını ona sizden baska kimsenin yakın olamayacağını vs.bunun gibi şeyleri katarak konusabilir sonrada düşünmesi için rahat bırakabilirsiniz en önemliside kesinlikle eleştirmeyin sizden daha fazla uzaklaşır umarım sorununuz en kısa zamanda çözüme kavusur sağlıcakla kalın..

12. 29 Aralık 2009
  13. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT b&#1108;n&#8706;&#1108; &#1091;&#1108;&#1103;in &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Bencede pskljik destek alın belkide derdinin ne oldğunu uzmandan öğrenebilrsiniz..
    Bu zamanlarda bazı yaşıtlarının yaşadıkları şartlarda yaşamak onların oldğu kdr özgür olmak isteyebilr..
    Ama istediği için buna müsade ediceksiniz anlamına gelmez..
    Uzmandan yardım almanız en mantıklı çözüm olarak görünüyor şimdilik..
    Allah yardımcınız olsun..

14. 29 Aralık 2009
  15. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Offf 17 yaş... en korktuğum dönem benim daha çok vakit var ama şimdiden ergenlik triplerini düşünüyorum, ona ulaşamıyorum diyorsunuz bence de psikolojik destek alın, belki size anlatmadıklarını bir psikoloğa daha rahat anlatır, Allah kolaylık versin

16. 30 Aralık 2009
  17. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardimcin olsun canim.Bir ablayla tanismistim ve depresyon haplariyla yasiyordu.Nedeni 3 cocugun ergenlikten biraktigi izlermis.

Bakalim bende nasil olacak.Kizim sanki sakin bir ergenlik gecirecek ama oglum beni öldürecek gibime geliyor.

18. 1 Ocak 2010
  19. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    aynı şekilde yetişseler bile her çocuk aynı olmuyor.

bence öncelikle siz iyi bir psikolog ile görüşün, uzman görüşü size daha faydalı olacaktır. kızınızla iletişim kurmanızda daha etkili yollar öğrenirsiniz. ayrıca bilmeden yaptığınız hatalar varsa, onları düzeltme imkanınız olur. sorun sadece kızınızdan kaynaklansa bile, kendi ruh sağlığınızı bozmazsınız.

ikna edebilirseniz kızınızın da uzmanla görüşmesi iyi olur. ne kadar erken giderse o kadar iyi...
    boş yere çevresindekileri bu kadar kırmaz en azından.