Kizim Nasil Sorun Cikartmasa..?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Alsebe tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

26 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Alsebe
  1. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaslar yarin oglende sinavim var bebegimde henuz iki aylik olmadi..Nerden baksaniz 4 saati bulucak benim isim..Emdigi için kimseyede birakamiyorum zaten benden baskasindada durmuyor...Acaba riske atip biberonla mama verip evde birinemi biraksam yoksa bir arkadasimida yanima alip disarda bebek arabasinda bekletsem bilmiyorum...Disarda uyudugu için biraz daha garantili olur aglamaz..Yoksa agladiginda cok agliyor ve susmuyor baskasinda...Sinav biter bitmez arabada emziririm diye dusundum mama vermeden..Gerci mamayida sevip iceceginden emin degilim emziriyorum cunki mama hiç denemedik..?

2. 26 Ekim 2009
  3. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sadece anne sütü alan bir bebeğe neden mama vermek istediğinizi anlayamadım , sütünüzü sağın ve evde bırakın , acıktığı zaman biberonla içirirler sütünüzü.. sadece böyle bir sebepten dolayı mama verilmez çocuğa , sütünüz yetmez o zaman anlarım ama yetiyorsa mamayı aklınıza bile getirmeyin

4. 26 Ekim 2009
  5. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Sureklilik için degildi sadece 4 saat tok tutar diye dusunmustum sutu hiç sagmadim evet onu deniyicem bu aksam tesekkur ederim...

6. 26 Ekim 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.036
    Ödül Puanları:
    463
    benim oğlum 2,5 aylık. her hafta sonu alışerişe o şekilde çıkıyorum. önce emziriyorum sonra da sütü çekip anneme bırakıyorum. 3-4 saat rahat idare ediyor. bence de çekip bırakın mama vermek daha riskli. her bebek her mamayı yemiyor daha çok zorluk çıkabilir.

8. 26 Ekim 2009
  9. antalia

antalia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.bence sanırım ikinci şık daha uygun.benim bebeğim de altı aylık ve benden başka kimsede durmaz.benden sonra sadece annemde durur ama o da ben yanında olursam.ne vakit anneme bırakıp bi kaç saat dışarı çıksam gittiğimle döndüğüm bir olur.iki üç aylıkkken bile yokluğumu farkederdi.en azından sizinle birlikte sınav yerine gelirse hem bebeğiniz mama almaz aralarda emzirirsiniz hemde aklınız bebeğinizde kalmaz.şimdiden alllah yardımcınız olsun.bol şanslar...

10. 26 Ekim 2009
  11. Alsebe

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benimkide aynen oyle sevmeye bile biri alsa kucaklarinda kalmaz bir kere karsi markete giderken kaynanama kizimi uyurken biraktim market karsida ! Kaynanam arkamdan telefon acti uyanmis susturamiyormus tamda kasadaydim surdu biraz doldurana kadar...Dondugumde kaynanam bayilacak durumdaydi dis kapiyi bile acmis ki orda oyalanmiyim diye...Aglayincada fena agliyor kizim kipkirmizi oluyor herkes korkuyor...Disarda bebek arabasinda gezerse uyuyor o yuzdne benimde aklima o sekilde gelmisti tesekkur ederim...