kızım ne peynir yiyor nede yogurt

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve serçecik tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : serçecik
  1. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben bu kızla ne yapacagım bilmiyorum günde 1 lt ye yakın süt içiyor.ama yogurt agzına sürmüyor önceleri yogurt corbası yiyordu şimdi ağzına sürmüyor.peyniri de sadece kaşar peyniri olarak omletine koyuyorum orda yiyor.labne peynirini sütüne karıştırıyorum ama geri tükürüyor..ne yapacagım bu kızla..süt bunların yerini alırmı..

2. 20 Mayıs 2010
  3. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba...

öncelikle çok süt bebeklerde kansızlık yapar...
    ikinciside bence fazla zorlamayın. Siz zorladıkca tiksinecektir. Düşünsenize biri size istemediğiniz bişeyi yedirmeye çalışıyor... Yoğurdu ayran olarak deneyin birde... Benim kızım bayılır ayrana. Bardağın içine koyun içine de pipet. Değişik olduğu için belki içer. Ben kızımı sütten kesince geceleri ne vereyim diye düşündüm durdum... Süt içmiyodu mama içmiyodu.Sonra doktora sordum. Süt çocuklarda kansızlık yapar içmediği iyi dedi. Onun yerine devam sütü ver hem besleyici hem doyurucu dedi. Yine de siz bilirsiniz...

4. 20 Mayıs 2010
  5. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda petniri sevmiyoe ama ben yediriyorum zaten yumurta alerjisi var kahvaltıda domates ve yumurta veremediğim için geriye bişe kalmıyo mecburiyetten veriyorum peyniri ama muhallebinin içinde ezince yiyor benimki sade verince çiğnemekten hoşlanmıyor peyniri diğer besinleri çiğnerken sorun yok sanırım peyniri sevmedi

6. 21 Mayıs 2010
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Yalnız değilsin...

8. 21 Mayıs 2010
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızımda çok şükür şuan kansızlık problemi yok..sağlık personeli olduğum için kontrol ettiriyorum arada.ayranı renkli bardakta denedim içmedi ama olmazsa birde pipetle denerim..sagolun tavsiyeleriniz için.