Kızım okula gitmedi- yardım

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve nazece tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : nazece
  1. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım geçen yıl okula başladı aslında, 1 ay uğraştım, sınıfta bekledim, sınıf kapısında bekledim, bahçede bekledim; ama nafile beni sınıfta yanında istedi sürekli, bütün okul yönetimi ne yaptıysak devam ettiremedik okula. okul açılma zamanı yaklaşıyor yine beni korkular sardı. benden hiçbir yerde, hiçbir zaman ayrı duramıyor, içinde bir korku var ama kimse tam anlamıyla çözemedi, o küçücük beyninde ne fırtınalar kopuyor kimbilir.ne yapacağımı bilmez durumdayım. aynı durumu yaşayanlar oldumu aranızda? varsa eğer çözüm önerilerinizi bekliyorum...:çok üzgünüm::uhm:

2. 10 Temmuz 2007
  3. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben böyle bir durumu hiç yaşamadım ama belki bu konuda birşeyler söyleyebilirim. Ona defter kalem alabilirsin okula gittiği zaman bunlardan daha çok olacağını, orada daha fazla arkadaşlarının olacağını, yeni oyunlar öğrenebileceğini söyleyebilirsin. eğer yakının da onun yaşlarında okula giden bir çocuk varsa oda okulun ne kadar güzel olduğunu ne kadar çok şey öğrendiğini anlatabilir.çocuğu okula giden arkadaşlar bu konuda sana daha yardımcı olabilirler canım bu benim yorumum.umarım okulu sever canım.

4. 11 Temmuz 2007
  5. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilgine teşekkür ederim, zaten geçen yıl 1. sınıfa başladı ve haddinden fazla kırtasiye alışverişi yaptık onun için, yinede devam etmedi okula.:1no2: tabi bu sene mecburuz göndermeye. nasıl olcaksa artık bilmiyorum...

6. 12 Temmuz 2007
  7. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Canım aynı sorunu ben de yaşadım. 5 yaşına kadar bakıcı ile ev ortamında büyüdü kızım. Daha sonra kreşe vermeyi uygun bulduk. İlk günden başlayarak iki aya yakın ağladı. Hem de her gün, her dakika. İnat ettik, vazgeçmedik. Ertesi yıl ana sınıfında da değişen bir şey olmadı. Yine ağlama, yine üzüntü.

Birinci sınıfa başlayınca düzelir dedik, daha da beter oldu. Okulda herkes bizi tanıdı. "Ağlayan kızın annesi" oldum birden. Ne uyku kaldı bende ne de huzur.

Kızım bu yıl dördüncü sınıfa geçti. Hala okulu çok sevmiyor. Ama en azından ağlamalar bitti.

Sana önerim, geri adım atmamandır. Okula gitmek bir zorunluluktur ve bunun bilincine varması için katı olmak zorundasın. Senin duygularını ve hakimiyetini ele geçirdiğini farkettiği an, her durumu lehine kullanır çocuklar. Biraz acımasız gibi görünse de bence doğru davranış budur.

Umarım bu yıl sizin için her şey yoluna girer.

8. 13 Temmuz 2007
  9. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Gerçekten de zor bir durum.

Görümcem de aynı durumu yaşamıştı anaokulu döneminde. Kızı annesinin eteğini bırakmıyordu. Şimdi 2. sınıfa gidecek.

Çocukların annelerine olan aşırı düşünlüklerinin bir korkuyla bağlantısı olduğunu söylüyor uzmanlar. Annenin çocuğu dize getirmek için dediğimi yapmazsan bir daha annen olmam, başkasının annesi olurum, ölürüm, giderim gibi cümleler çocuğun beynine yer ediyor ve çocuk annesini kaybetmekten korktuğu için ondan ayrı kalamıyormuş.

Sizde durum nasıl bilmem ama okula gittiğinde akşam yine evde olacağını korkmaması gerektiğini anlayacağı şekilde anlatırsanız faydası olur sanırım. İmkanının varsa çocuk psikoloğuna da danışırsanız çözülür inşallah. Aslında bu konuda uzman bir üyemiz de var. Ece 73 nikli arkadaşımıza ulaşırsanız o size yardımcı olacaktır.

10. 13 Temmuz 2007
  11. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında bende pes etmezdim geçen sene ama, 7 aylık hamileydim ve sorunlarım vardı, bütün gün okulda ayakta beklemek çok zor oluyodu. tabi bu sene bende pes etmicem. sağol önerin için...

12. 13 Temmuz 2007
  13. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol yağmurcum kum saati çok iyi fikir kesinlikle uygulıcam bende,0 bakalım nasıl olcak

14. 13 Temmuz 2007
  15. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:Zor bi durum valla insan napcanı şaşırır inşallah yeni dönemde aynı sıkıntıyı yaşamazsın.3 yaşında oglum var bende kreşe vermeyi düşünüyorum şimdilik çok hevesli ama bilmiyorum inşallah sorun çıkarmaz:1hug:BYY

16. 13 Temmuz 2007
  17. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende anaokuluna gönderdim ama o zaman böyle sorun yaşamadım. çocuklarımı korkutmam o şekilde hiç bir zaman ,yinede korkuyorlar tabi
    okulun rehber öğrt. yardımcı oldu ama dediklerinin hepsini uygulayamadım hamilelliğimden dolayı.
    inşallah bu sene pes etmek yooook....

18. 14 Temmuz 2007
  19. özlemmm

özlemmm Guest

Sınıfındaki çocuklardan birini eve davet ederek kızınla arkadaş olmasını sağlayabilirsin.Böylece okul açıldığında sınıfta güveneceği ve birlikte vakit geçirmekten hoşlanacağı bir arkadaşı olacağı için okul ona daha sempatik görünebilir,sana olan bağımlılığı azalabilir.