kızım okulda çok pısırık

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve SILANUR2 tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : SILANUR2
  1. SILANUR2

SILANUR2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim 1. sınıfa giden bir kızım var. okulda çok çekingen ve diğer çocuklardan çok dayak yiyor ne yapacağımı şaşırdım bana bir yol gösterim

2. 4 Mart 2010
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Buda vahim bi durum gerçekten. Benim kızımda eminim okulda tam tersi olacak. 3 yaşında, çok sinirli iherşeyi kırıp döküyor, bizi bile dövüyor. Her iki durumda çok kötü. Hem dayak atması hem atılması. Bunlar psikolojinin alanı. Bizim elimizden hiçbirşey gelmiyo ne yazıkki. Benim imkanım olsa kızımı bir psikoloğa götürürdüm mutlaka

4. 9 Mart 2010
  5. eliff1980

eliff1980 Kuzular birdi iki oldu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da pısırık anaokuluna gidiyor şimdi
    geçen sene de psikoloğa götürdüm şimdi daha iyi öğretmeni çok iyi diyor sınıftaki durumu için
    kesinlikle psikoloğa gidin çok faydası oluyor ama söylediklerini yapması zor. ben iki seans götürdüm toplam 160 lira verdim maddi durumumuz da pek parlak değildi ama mecbur hissettim kendimi

6. 12 Nisan 2010
  7. kanada

kanada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    113
    benim de oğlum öyle. ve çok üzülüyorum. birisi elindekini alınca bile seslenemiyor. ve ben okula gitmesini bile istemiyorum. doğduğundan beri böyle. 5,5 yaşında. dr a da gittik. öğretmeni iyi falan diyor ama inanmıyorum doğrusu. tabii öğr. canına minnet. sorun çıkarmayıp pıspıs oturduğundan. canım sıkıldı yine yazarken Allah yardımcımız olsun.

8. 13 Nisan 2010
  9. nurcankocak

nurcankocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uzmana götürmekte fayda var

10. 14 Nisan 2010
  11. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım okurken biri benim duygularımı okuyor gibi geldi. çok zor bir durum. Biz az biraz daha iyiyiz ama çok yolumuz var daha

12. 17 Nisan 2010
  13. kanada

kanada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    113
    evet çok zor arkadaşım. biz yurtdışındayız. bir tane daha türk arkadaşı var. o haber veriyor bana. birisi iterse falan. sonra yorum yapmayayım diyorum dayanamıyorum. çocuğumunda kalbini kırıyorum. inşallah böyle gitmez. neyse canları sağolsun.

14. 17 Nisan 2010
  15. yprk_89

yprk_89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    çocuğa sürekl, telkinlerde bulunulmalı bence sana vuran olursa sende vur falan diye.hanımlar çoook ciddi bi konu çocuğun özgüveni bu yaşta oluşuyo

16. 24 Nisan 2010
  17. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    psikolog bana şöyle bir tavsiyede bulunmuştu: çocuğun eksik davranışı ile ilgili bir hikaye üzerinden ona yol gösterin doğrudan akıl vermeyin. Mesela defalarca deneyen ama sonunda ip atlamayı başaran küçük bir tavşan gibi. Bir de çocuğa uyurken "sen çok başarılısın biz sana güveniyoruz, çok değerlisin, arkadaşlarına rahatsız olduğun şeyleri söyleyebilirsin vb. telkin cümleleri söylemek de faydalı.

18. 24 Nisan 2010
  19. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aslında haddim olmayarak konuşucam. yıllarca anaokulu ve ilköğretim düzeyinde çocuklarla çalıştım.öğretirken öğrendimde ve artık çare bulamadığım yerlerde uzmanların kitaplarına ve danışman arkadaşlara başvurdum. o sırada da şunu öğrendim asıl sorun sessiz çocuklardan değil yaramaz olanlardan kaynaklanıyor. heleki karşısındakiler birazda cüssecede iriyse uslu olan çocuk dahada içine kapanabiliyor. bu konuda öncelikle öğretmeninden de yardım istemenizi önericem.ayrıca evde kızınıza daha fazla zaman ayırarak söz hakkı verin. ne anlattığının önemi yok fikirlerine karşıda olabilirsiniz saçma sapanda konuşabilir ama kendine olan güvenini biraz daha pekiştirecektir bu durum.hatta aynı fikirde olsanızda küçük tartışmalara girin ve sonunda size üstünlük sağlamasına izin verin.ancak sana vurana sende vur olayına kesinlikle girmenizi önermiyorum heleki şikayet etmeyi sakın öğretmeyin daha ileriki yıllarda daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. yüreklendirirken doğru şekilde kendini savunmasınıda öğretin.
    tabi şuda bir gerçek ailesinde hor görülen hırpalanan bir çocukla, sevgi gören dinlenen bir çocuğun anlaşması neredeyse imkansızdır. ancak doğru yaklaşımlarla o çocuklarda yaptıkları hatalardan dönebiliyorlar.lütfen sizden ricam tabiki herkes için önce evladı ancak kendinizinkini savunurken diğerine farkında olmadan zarar verebilirsiniz dikkatli olmanız.ve merak etmeyin çocuklar bu tarz itiş kakış arasında kendilerini savunmayı ve güçlenmeyi öğreniyorlar.