Kızım Sarılık Geçirdi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve moonday79 tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : moonday79
  1. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Selam Arkadaşlar

29 Ağustos günü kızımın muayenesi için hastaneye gitmiştik. Kızımda sarılık başlangıcını farketmiştim ve doktor yaptığı testte sarılık değerini yüksek buldu. Ben kızımda gaz problemi var sanıyordum. Doğduğu günden beri sürekli ağlıyordu çünkü. Meme emdikten sonra ağlaması durmuyordu. Benimde göğüslerim yara olmuştu hatta. Meğer kızımda gaz problemi yokmuş. Yeterli beslenemiyormuş ve bu yüzden yani açlıktan ağlıyormuş. Ben emzirdiğimi sanıyordum ama sütüm yeterli gelmemiş. Aynı zmanda kızımda emmeyi becerememiş.

Düzgün beslenemediği için sarılık oldu kızım. Hemen hastaneye yatışı yapıldı ve ışın tedavisi uygulandı. O gün onu o halde görünce çok ağladım. 2 saatte bir pompa ile süt sağıp biberonla kızıma yedirdik. Sabaha kadar gözümü ondan ayıramadım. Dün sabah yapılan testlerde kızımın sarılığının düştüğü görüldü ve öğlende taburcu olduk.

Eve gelirken göğüs pompası ve mama aldık. Şimdi kızımın 3 saatte bir 60 cc süt içmesi gerekiyor. Benden fazla süt gelmiyo ve mecburen mama takviyesi yapıyoruz. Doktordan sütümü artırmak için bazı tavsiyeler aldım. Humana nın bitki çayını ve malt içeçek içiyorum. Umarım sütüm artar ve ek mamaya gerek kalmaz.

Şimdilik emziremiyorum biberondan besliyoruz. Ama olsun yeterki kızım iyi olsun. İnananın anne olduğum gerçeğini o gece çok çok iyi anladım. Şimdi kızım çok iyi. Sütünü içip huzurlu huzurlu uyuyabiliyor. Allah kimsenin başına hastalık vermesin.

senağlamasenağlamasenağlama

2. 31 Ağustos 2007
  3. EU1

EU1 Guest

hayatım geçmiş olsun yeni doğan bebeklerde genelde böyle sorunlarla karşılaşılıyormuş üzülme bak iyileşmiş fıstık

4. 31 Ağustos 2007
  5. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun..çokşükür düzelmiş bebişin alıp eve getirmişsin..şimdi yanında..allahtan doktor erken farketmiş.."anne olduğum gerçeğini o gece daha iyi anladım "yazmışsın..çok duygulandırdı beni bu cümlen..allah onları sağ salim bizlere bağışlasın..

6. 31 Ağustos 2007
  7. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    moonday çok geçmiş olsun canım daha bu kadar kısa zamanda bu velet seni üzmüş ama anneliğin ne kadar kutsal olduğunun iyi bir örneğinide göstermiş. Allah ailenize daha başka kötü şeyler vermesin.
    Sevgiyle kal...

8. 31 Ağustos 2007
  9. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR.
    GERÇEKTEN ZOR BİR GECEYDİ AMA ONU ŞİMDİ HUZURLU UYURKEN GÖRMEK GERÇEKTEN ÇOK RAHATLATICI. GÖĞÜS UÇLARIM BÜYÜK OLDUĞU İÇİN ONU DÜZGÜN BESLEYEMEMİŞİM. BİR DE SÜTÜMÜ AZ OLMASI ÜSTÜNE TUZ BİBER EKTİ.

10. 31 Ağustos 2007
  11. 1_sen

1_sen Guest

canim benim cok gecmis olsun.bu durumu atlatmaniza cok sevindim..Allah hepimizin bebeklerine saglik sihhat versin..umarim bir daha uzulmezsin a.s

12. 31 Ağustos 2007
  13. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun sarılığını sürekli kontrol et tekrar yükselmesin emzirme konusunda bence daha ısrarlı olmalısın kızın emdikçe sütün artar bol sıvı iç su, meyve suyu gibi mamaya güvenme şişkinlik ve gaz problemi yapıyor umarım sütün çoğalır bebişin de doya doya emer

14. 31 Ağustos 2007
  15. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    geçmiş olsun benim ablamın kızıda öyle sarılık geçirdi hastanede yattı kanını değiştirdiler sonra iyileşti ve zayıftı doktorlar inşallah atlabilir dedi ama herşey ALLAHtan çok şükür kurtuldu ve şimdi yaramaz bi kız oldu

16. 31 Ağustos 2007
  17. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun canım inşallah bir daha hastalık yüzü görmez yavrun güle güle büyütürsün meleğini

18. 31 Ağustos 2007
  19. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun allah daha beterinden saklasın fıstığı