Kızım silikon göğüs ucuna alıştı şimdide bırakmıyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve PRINCESS-in-LOVE tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : PRINCESS-in-LOVE
  1. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    doğumdan sonra göğüs uclarım çok feci oldu mecburen silikon uclarlan emzirdim bebeğimi
    ilk başlarda silikonu almıyordu resmen savaş veriyorduk silikon ile emmesi için
    şimdi şimdi iyileşti göğüs uclarım ve ben silikonu bırakmak istiyorum ama şimdide onsuz emmiyor, bazen uykuluysa göğüsümü alıyor ama yoksa kesinlikle ağzını açmıyor ve ağlayama başlıyor ve silikonu takana kadarda emmiyor
    evde bişey değide yolda izde zor oluyor silikonu takmak, temizlemek vs.
    napsam aceba nasıl bıraktırabilirim fikri olana varmı?

2. 24 Haziran 2009
  3. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda biberona alışınca hemşire olan bir arkadaşıma sormuştum ne yapabilirim diye.
    sakın reçel vs...deneme diye kızmıştı.
    eğer bebeğine gaz ilacı veriyorsan yada vitaminini göğüs ucuna sür ve diline değdirmeye çalış,ozaman alır demişti.
    sonuçta bu ilacıda sadece günde 1 kere verdiğim için nasıl başederimki demiştim.
    sabah vitaminini sürdüm ve tadını beğendiği için aldı göğsümü ama 2-3 dk.dan fazla emmiyor çünkü biberon ona daha kolay geliyor.
    deneyebilirisn canım
    ama unutma VıTAMıN GÜNDE 1 DEFA VERıLıYOR HER DEFASINDA DENEME SAKIN.

4. 24 Haziran 2009
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeklerimizde birşeye alıştılarmı bıraktırmak ne kadar zor.

6. 24 Haziran 2009
  7. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende 6 ay boyunca sılıkon uc ıle emzırdım ama sabahları ve gecelerı en ac oldugu zamanlarda ucsuz verdım agzına
    gunduzlerı huysuzluk yaparsa taktım yapmazsa dırek verdım gogsumu
    hemen bıraktı bızım kucuk bey

8. 3 Temmuz 2009
  9. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben de 10 günlük bebeğimi emziriyorum. ağzına sadece göğüs ucunu aldığı için hep yara oldu. feci durumda. silikon uç kullanıyorum. kısa zamanda iyileşir mi . birde sadece ucu emdiği için hava yutma olasılığı var gibime geliyor. yardımlarınızı bekliyorum

10. 4 Temmuz 2009
  11. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim bebiş dört aylık doğduğunda göğüs uçlarım çok küçük olduğundan ememedi hemen silikon uç aldım ve o zamandan beri onunla emiyor bazaen veriyorum göğsümü ama beceremiyor ve bnmde göğsüm hemen yara oluyor ve yine silikona geçiyorus ama ben şikayetçi diilim ya boşverin silikonla emsin nollcakki valla bebişte memnun bende memnunum açıkçası o silikon vakum yaptığından dolayı hava bırakmıyor biberon gibi diil yane içinis rahat olsun gaz yapmıyor bebeğe:KK66:))

12. 4 Temmuz 2009
  13. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende göğüs uçlarım olmadığı için onunla emzirdim.zor oldu ama emmesi için ne yapalım zaten 7. ayda emmeyi de bırakmıştı.

14. 4 Temmuz 2009
  15. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    cevağlar için sağolun arkadaşlar
    bende artık bırakmayı denemiyorum
    çünkü silikon olmadan emzirmeyi denediğim zaman kıyameti koparıyor napim bende silikonlan emziriyorum
    yedek aldım bikaçtane dışarda olduğumuz zaman daima temiz birtane olsun diye çareyi öyle buldum
    yeterki emsin bebeşim gerisini takmıyorum artık

16. 4 Temmuz 2009
  17. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    ah canım benimde aynı sorunum olmuştu benim sorunum gögüs uçlarımın olmamasıydı bebeğim ememiyordu zorla silikon uca alıştırmıştım o zamanlar çok seviniyordum ama zaman geçtikçe göğüs uçlarım çıktı ama bizimki asla silikonsuz emmiyordu 5aylık olduğunda ara ara uykusunda falan kendi göğsümü verdim sonrada kendiliğinden alıştı bence sende pes etme benim inatçı oğlum bile aldıysa seninkide alır yeterki her fırsatta kendi göğsünü ver önce silikonu tak bi ara ağzını çektiğinde hemen silikonu çıkar kendininkini ver özelliklede uyuklama sırasında eminimki alacaktır

18. 5 Temmuz 2009
  19. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım göğüs ucu ile yolda izde zor oluyor demişsin okurken çok üzüldüm çünkü bence şükretmelisin ki bebeğin en azından seni emiyor ben hep sağarak biberonla veriyorum annesinin göğsünü hiç emmeyenlerde var tatlım daha birkere veremedim göğsümü bilmiyorum bile o duyguyu..Bence bırak evladının nazı geçsin nasıl isterse öyle emsin yeterki emsin ..Sağlıklı günler dilerim