kızım sokakta gördüğü kişilerden çok korkuyor.

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve tugce32 tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

29 Mart 2009
    Konu Sahibi : tugce32
  1. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 2 yaşındaki kızım son 10 gündür sokakta nerdeyse gördüğü herkesden çok korkuyor ve bana yapışıyor. öyle oluyorki artık yürüyemez hale geliyoruz bende bu duruma çok üzülüyorum aranızda böyle bir durum yaşayan varmı ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum

2. 29 Mart 2009
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim kotu ruya goruyor olabilir mi ya da tvde gorduklerinden mi etkileniyor acaba... cok uzuldum. anne deilim ama ogretmenim. cocuklarla cok ilgiliyim. cok etkileniyor cocuklar herseyden. bir de hayal dunyalarinin da etkisi var. bizim asla aklimiza gelmeyecek basit seyleri buyutebilirler. bazi imgelere kotu anlamlar yukleyebilirler zihinlerinde. bu imgelere benzer yuzler gorunce de korkuyor olabilirler. umarim en kisa zamanda gecer. gecmezse profesyonel yardim alin. kim bilir onun icin ne kadar zordur o korkularla basa cikmak...

4. 31 Mart 2009
  5. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim bende aynı şeyi düşünüyordum şu televizyonda bez bebek dizisini bazen seyrediyor birde reklamlara çok bakıyor , öncesinde çok hareketli ve sosyal tavırları vardı devamlıda sokağa çıkardığımız bir çocuk,gittiğimiz yerlerde herkesle gülüp konuşan bir çocuktu. şimdi çekingen davranışlarını görünce çok şaşırıyorum. korktuğu zaman ne yapmam lazım onuda bilmiyorum acıkcası.genellikle korkma kızım diyorum bazende kızıyorum onu cesaretlendirmek için ama değişen bişey yok.