kızım su içmeyi reddediyor ve dogal olarak kabız oldu

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar 7 aylık kızım var 6 ay anne sütü aldı su bile vermedim simdi anne sütü ve ek gıda veriyorum ancak cok zorlanıyorum corba dıdında hiç bir sey yemek istemiyor ve kesinlikle su içmiyor ne yapsam olmadı kac tane suluk denedim olmadı bardakla vermeye calıstım simdi kabız oldu ıkınıyor ama yapamıyor melegim ne yapsam care olarak ne önerirsiniz kabak yemegi yaptım suyundan içti biraz kayısı suyu yaptım içmedi bile dedim ya corba dısında bir sey istemiyor yogurt bile birde diş cıkartıyor ondan olabilirmi nolur yardımcı olun

2. 24 Ekim 2008
  3. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Yoğurt tek başına kabızlık yapabilir içine biraz zeytinyağı koy canım benim kızım da bazen zorlanıyor özellikle armut ,elma püresi veriyorum içine de kuru kayısı atıp blenderden geçiriyorum son çare olarak da şırınga ile poposuna zeytinyağı enjekte ediyoruz

4. 24 Ekim 2008
  5. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    suyu bireronla ver kaşıkla ver belki suluktan içmek istemiyordur. benim kızım önce suluktan istemedi bir süre biberonla verdim sonra suluk kullanmaya başladım

6. 24 Ekim 2008
  7. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda çok zor su içiyor.kaşıkla besliyorum biberonu kabul etmedi.bişey verirken 2 3 kaşığın ardından 1 kaşık su veriyorum o zaman anlamıyor bile.dene istersen

8. 24 Ekim 2008
  9. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım verdiğin besinlerin içine az zeytinyağı kat şüko nun dediği gibi yoğurt çok mantıklı..

10. 24 Ekim 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorunu yaşadık şimdi başka bir arkadaşada yazdım ben bizim bebeğin kullandığı multitabs vitamin ilacının damlalığını kullanarak alıştırdım o damlalıkla oynarken farkında olmadan su da ıhlamurda meyvesuyuda içiyordu böyle bir hafta oynaya oynaya damak tadı alıştı şimdi bardakla bile içiyor.farklı yöntemler bulmak gerekiyor bebeğim su içmeyince kabız olmuştu.Doktor tavsiyesi kabız için yemeklerine bir tatlı kaşığı zeytin yağı,bir kere günde ıhlamur,kayısı kaynatıp verebilirsin kabak,elma iyi geliyor.

12. 24 Ekim 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü alıyorsa su da içmek istemiyorsa zorlama dedi benim dr ben gene de kaşıkla veriyorum aklıma estikçe yarısı dökülüyor ama olsun o da yeter