Kızım sürekli "öğğğğ" yapıyor :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve elmalxix turta tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : elmalxix turta
  1. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar ya, benim minmnoş hala anne sütü dışında hiçbi şeyi ağzına almak istemiyor. Bu nedenle de ne kahvaltısını yapabiliyor ne de doğru düzgün ara öğünlerini yiyor. Bi de sanırım tiksindi ek gıdalardan, eskiden severek yediği şeylere bile ağzını açmaz oldu. Denemediğim yol kalmadı ve bu duruma çok üzülüyorum. Özellikle de mama/devam sütü ve muhallebi türevlerine çok tepkili. Sütüm de azaldı eskisi gibi doyurmuyor ama o aç da olsa anne sütü dışında bişey yemek istemiyor. Dün en son uykusunda beni emerken arada biberonla mama verip kandıralım dedik, mamayı tadar tatmaz öğürüyordu nerdeyse. Bi de çıkardığı ses aynen şöyle: "öğğğ"
    Mamasız, muhallebisiz büyüyen çocuk olur mu bilmiyorum ama bu durumu aşmamız için önerilerinizi bekliyorum...

2. 22 Mayıs 2009
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ılgınc benımkıde ara sıra oguruyor ama ben mıdesının karısmasına falan baglıyorum
    daha ıyı takıp et bakalım devam ederse doktora danısırsın

4. 22 Mayıs 2009
  5. EU3

EU3 Guest

canım kolay gelsin, benzer durumu bizde yaşadık bir süre önce, deniz hep severek içtiği biberon mamasını reddetti, diğer yiyeceklerde dediğin gibi öğğğ yaptı denemediğim şey kalmadı, en çokta geceleri zorlandık, uykusu arasında aç olduğu için resmen inliyordu ama biberonu verince hemen itiyordu, biz bunu meyve suyu ile aştık ssadece ona itiraz etmedi, hatta bir ara sırf karnı doysun diye biberon mamasını meyve suyu ile yaptım ama şimdi geçti önceden uykusunda bile almıyordu mamasını şimdi öğünlerini nazlansada yiyor, bazen iştahlı yiyor, gecede devam sütünü veriyorum,

sende itiraz etmediği şeyi bulana kadar dene eminim geçici bir dönemdir,

birde dr sorduğumda idrarında farklı koku alıyormusun diye sormuştu, sanırım öyle birşey olsaydı bir hastalık belirtisiydi ve ona göre bişey önerecekti ama allahtan yoktu ve şimdi daha iyi

ikinizede kolay gelsin

6. 22 Mayıs 2009
  7. elmalxix turta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Minik Kalimero, sen de 6 ay anne sütüyle beslemiştin sanırım. Şimdi ek gıdalara geçişte bi sorun yaşadınız mı? Bir de ben 6. ay dolar dolmaz paldır küldür her şeyi vermeye başladım. Acaba orda mı hata yaptım. Doktoruna göre yapmamışım ya! Bu arada tam ek gıdaya geçeceğimiz sırada doktorumuz mesleği bıraktı ve bu arada 2 doktor gezdik, hiçbiri yavaş yavaş başlat demedi! Son olarak dün aradığımda kahvaltısını sütle hazırlamayı dene dedi! Hala şaşkınım!!!

8. 22 Mayıs 2009
  9. elmalxix turta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol canım önerilerin için. Umarım geçici bir dönemdir. Meyveyi bugüne kadar hep püre olarak verdim, bir de suyunu içirmeyi deneyeyim. Bu arada Allaha şükür idrarından bi koku almadım...

10. 22 Mayıs 2009
  11. EU3

EU3 Guest

ha bu arada ben kahvaltısını devam sütü yerine ıhlamurla hazırlamaya başladım, deneyebilirsin sende

sütü ben sordum sadece gece sulandırıp versem aç kalıyor bebek diyeasla dedi dr 1 yaşından önce cısss, gerçi meyve sulu mamayıda yemeseydigeceleri verecektim ben sulandırılmış süt

12. 22 Mayıs 2009
  13. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım anne sutune halen devam etmeme ragemn ek besınlere gecıste kabızlık gıbı sorunlarımız oldu
    ama ben yavas yavas basladım patates corbasını zamanla sebze corbasına cevırdım
    elma rendesıyle baslayıp meyvelerını cesıtlendırdım
    en son yogurda devam ettık
    ama bunların hepsını evde kendım yapıyorum oglunluk olarak hıc hazır mama, meyve puresı vs yemıyor
    muhallebıde dahıl olmak uzere her yıyecegını kendım hazırlıyorum
    donemsel olarak ogurme oldu ama gectı sonra takıp etmenı onun ıcın ıstedım cok uzun sure devam ederse doktorunla gorusebılırsın
    ben medıpol de huseyın yaylaya goturuyorum memnunum

14. 22 Mayıs 2009
  15. elmalxix turta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu sabah hazırladım ıhlamurla ama yine çöpe gitti. Kendi sütümü sağıp onun içine peynirini bisküvisini ezersem yalayıp yutuyor ama...
    Bu arada ne dersin, kahvaltıda sütü denesem mi. Cesaret edemedim ama annelerimiz falan bize hep verirmiş...

16. 22 Mayıs 2009
  17. elmalxix turta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kalimerocum, muhallebisini formül mamayla mı, sütle mi hazırlıyorsun? Bizimki toz mamanın tadını her koşulda alıp reddedebilme özelliğine sahip de. Bir keresinde kendi sütümle karıştırdım, öyle bile yemedi akıllı bıdığım!

18. 22 Mayıs 2009
  19. EU3

EU3 Guest

ya sen bilirsin süt konusunu tabi ama hiç bir şekilde yemeseydi ben süte başlayacaktım, şu an yine reddetsin mamayı ben veririm. hatta arkadaşımın eşi dr onada sordum yarı yarıya sulandırarak verebilirsin dedi, ablamın çocukları falan hep süt aldılar, bu durum bana birazda mama firmalarından çıkıyor gibi geliyor