kızım tırnak yıyor yardım

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve irem tuana tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : irem tuana
  1. irem tuana

irem tuana Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar 10 yasında bır kızım var ve tınak ıyor.ınanın oylesıne yıyorkı tırnakları sadece 1yada2 mılım eger bır mesgulıyetı yoksa mutlaka ellerı agzında acı ojede denedım ama bır turlu bırakmıyor ısın dhada kotusu kucuk kızımda ablasından gordugu ıcın oda yemeye basladı napıcam bılmıyorum bana yardım edın.:1no2:

2. 11 Ekim 2008
  3. seyhanaydogdu

seyhanaydogdu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kızım tırnak yiyo 12 yaşında ve bir senedir okadar abarttikietrafındaki derileri bile yiyo.psikoloğa götürmeyi düşünüyorum.kendine engel olamadığını söylüyo ve çok üzülüyo.çok çirkin görünüyo çünkü elleri inşallah düzelir.seni çok iyi anlıyorum bende çok üzülüyorum.

4. 12 Ekim 2008
  5. selduxsx

selduxsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tırnagı cocugum yemıyor ama ben yıyorum cok kotu gercekten umarım bır aönce engel olursunuz ben şimdı annem kızıyorum kucukken nıye engel olmadın dıye

6. 12 Ekim 2008
  7. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    iş birazda kızınızda bitiyor ben de eskiden yerdim tırnaklarım şekilleri berbattı ama okadar bartarark

yapmıyordum bunu sonra kendi kendime bırakacağım dedim bıraktım siz onla konuşun genç kız

olduğunda bu tırnaklarından hoşnut olmayacağını bakımlı tırnakların br bayan için önemli olduğunu falan

söyleyin artık o yaşta kıza nasıl diyeceksiniz siz annesiniz bilirsiniz:)

8. 12 Ekim 2008
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 25 senedir tırnak yiyorum. psikoloğa da götürdü annem küçükken. dr bana başka uğraşlar bul gitar çal vs dedi. gitar değil de diğer dediklerini yapmıştım. bu bir alışkanlık malesef zannetmiyorum bırakabileceğimi. şimdi nişanlanmak üzereyim alyans kötü durur diye uzatayım diyorum ama bilmiyorum yapabilir miyim.

10. 14 Ekim 2008
  11. OiRPATA

OiRPATA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar küçükken bende tırnak yerdim hayal meyal hatırlarım annem karnından tırnak çıkar dedi ve kesmistim yemeyi.. zeytin çekirdegi yutan çocuklar var ise ben küçükken o işide yaptım annem agaç çıkar demisti onuda bırakmıstım:) ne saf kızmısım ben ama iyi olmus bunlara inandıgım..eşim tırnak yiyor ve 13 aylık kızımda babadan görüp oda tırnaklarını ısırıyor.... BİR ÖNERİ piyasada tırnak cilaları var acı oje sürcem diye sürün isterseniz çok acı oldugundan eminim yemeyi keser .. erk çoçuklarınada gece uykuda sürün ne oldunu anlamadan keserler..

12. 14 Ekim 2008
  13. ebruli_30

ebruli_30 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde eşimde biraz var tırnak yeme alışkanlığı hatta tırnak değilde tırnak kenarındaki etleri koparıyor sürekli şimdi 6 yaşındaki oğlumda 4 5 aydır başladı tırnak yemeğe bu yüzden babasına çok kızıyorum çocuklar babayı örnek alıyorlar,,,, yapma diye ama eşimde bırakamıyor ailesi küçükkende bıraktıramamış,,,bir hastalık gibi bişey farkında olmadan her ortamda kemirebiliyolar oğlumda babasıda bende bu konuda ne yapıcam bilmiyorum bulunduğum yerde psikolog da yok artık dilimde tüy bitti yemeyin demekten hem mikrop yuvası hemde çok kötü bir görüntü,,,,

14. 15 Ekim 2008
  15. OiRPATA

OiRPATA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ebruli valla alabiliyorsan o oje den al gerçekten çok acı birsey tırnagını agzına alamazsın acı oldugu için denemekte fayda var ... uyku esmasında sür eger alırsan sonuçta erk çocugu ne olur ne olmaz

16. 20 Ocak 2009
  17. Mopsy

Mopsy MİNİK KİVİM BÜYÜYORR:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 28 yaşındayım ve 1 yaşından sonra tırnak yemeye başladım ama senedir bırakabildim çok şükür.ne denediysem veya annem ben küçükken ne denediyse her yöntem başarısızlıkla sonuşlandı ve ben bu kötü alışkanlıktan hiç kurtulamamıştım ..ta ki kocamla tanışana kadar..ilk görüşte aşkmı desem ne desem onunla buluşmaya giderken özene bözene hazırlanırdım..tırnaklarımda mide bulandırmasın diye uzatıp manikür yaptırdım bikere ..sonrasında tek parmak arada hallediyordum ama görüntü bozuluyordu ..sevgilimden utanıyordum çirkin görüntüden.mükemmel olmalıydım derken bıraktım çok şükür..e şimdide evliyiz ve hala tırnak yemiyorum..unuttum sankii..işallahh bırakırsınız sizde..kendinde bitiyorr

18. 14 Şubat 2009
  19. sezence

sezence Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda yaklaşık 1.5yıldır tırnak yiyiyor.şu an 5 yaşında.her maarka acı ojeyi denedik ama faydası yok neyapılmalı bilemiyoruz.çözüm bulan varsa haber versin lütfen...