Kızım ve ben

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve sanemg tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sanemg
  1. sanemg

sanemg sanemg Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Meraba arkadaşlar,fikirlerinize ihtiyacım var kafayı yemek üzereyim.
    Dört yaşında bir kızım var.Öyle hareketliki anlatamam size.Hadi onları falan bir kenara bıraktım artık ama kesinlikle beni dinlemiyor.En son haftasonunda üst üste yaşadığımız olaylardan sonra artık dün akşam bende çileden çıktım ve onu çok fena dövdüm.Yapım gereği çok sakinimdir ama birde sinirlenince gözüm hiçbirşey görmüyor.Onu ilk defa dövdüm ve o bakışları unutamıyorum.Bütün gece uyumadım.Beni dinlemesi için elimden gelen herşeyi yapıyorum ama nafile.İşi benim saçlarımı çekip tokat atmaya kadar götürdü.Artık ne yapacağımı bilemiyorum.
    sevgiler
    s.:çok üzgünüm:g:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 24 Şubat 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    yaptığınız yanlış olduğunun farkındasınız, zaten sizin de içiniz acımış.
    ama sinirlerinize hakim olamayıp tekrar şiddet de bulunursanız; çocuk da laf dinletmenin bu olduğunu zannedip o da size şiddet gösterecektir.
    onun için mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışın.

akşamları eşinizi ilgilensin çocukla, siz biraz kendinize vakit ayırın.
    hiç bir şey de yapamasanız kafanızı çıkarın camdan dışarı biraz rahatlayın.

4. 24 Şubat 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    4 yaşında bu çocuk. tabii hareketli olcak. keşke dövmeseydiniz. çok mu kötü dövdünüz. fena dövdüm demişsiniz.
    okurken çok fena oldum. benim kedim var. herşeyi kırar döker. bir fıske vuramam. yani hayvanıma bile bunu yapmıyorum. nasıl yapabildiniz...
    gönlünü alın. bugün alın onu bir yerlere götürün,mutlu olmasını sağlayın...

6. 24 Şubat 2009
  7. kSo

kSo Guest

canım 4 yaşında tabiki hareketli olacak ama dayak çok kötü eğer gerçekten seni çileden çıkartıyorsa bence kızını psikologa götür davranışlarını bir uzman izlesin sanada daha akıllı fikirler verir ama ne olur bir daha dövme bak sonradan çok pişman olmuşsun yazık

8. 24 Şubat 2009
  9. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    cnm keşke yapmasaydın ama olanla ölene çare olmaz
    bugun al kızını gezdır beraber eğlenın gönlunu alın sızde cok pişman olmuşsunuz zaten ınş bıdaha yapmazsınız bı sinir halıdır bu sadece

10. 24 Şubat 2009
  11. rosemm

rosemm first lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım sakin ol önce böyle durumlarda..
    Bak bişeyi farkettinmi acaba o sana şiddet uyguladığı için kızmışsın ve karşılığında ona şiddet uygulamışsın.Yani yaptığına kızdığın şeyi sen ona yapmışsın POeki senden güçlü biride gelip sen naptın al bakalım sana dese nolacak.Olmaz şekerim bu işin çözümü bu değil.Önce durum bu seviyeye gelene kadar çözülecekti bu şımarıklığa dönmüş sanırım en kısa zamanda bununla ilgili okullarda kurslar var onlara katıl ben katıldım çok memnunum.Sonra onu dinle göz temasına dikkat et aynı hizzada olun ve ben dilini kullan yani sen yaramazlık yaptığında ev dağılıyor ve ben seninle oynamak yerine evi toplamak zorunda kalıyorum gibi.Onu suçlamadan sonucunu yaşatın.
    Kitaplar okuyabilirsin bu konuda.Çok yararı olur bu sorununu halledemezsen okulda hem başarısız olur hem çok sorun çıkarır Kolay gelsin kardeşim...

12. 24 Şubat 2009
  13. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım yaaaaaa.keşke vurmasaydınız.....
    ama sızde pişman olmusunuz.....boşuna demiyor büyükler....annelik sabır işi diye...

çocuk bu hareketli olacak tabı..kırıcak dökücek.....laf dınlemiyecek....aman bır daha sabırlı olun ve tekrarlamayın......

14. 24 Şubat 2009
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Nasıl bir düşünceyle çocuğunuza vurabiliyorsunuz.Bence burada dert yanması gerekn kişi kızınız siz değilsiniz.Kusura bakmayın ben hiç sevmem çocuğunu hangi sebepten olursa olsun döven insanları.Sokaklardada görüyorum ve öfkeleniyorum yanımda oğlum varsa dikkatini başka yöne çeviriyorum.Görmesin böyle durumları.Çocuk doğurken bütün riskleri göze alarak doğururuz ve bunun sonucuna katlanmalıyız.Dün oğlumun kendinden bir yaş büyük arkadaşı bizdeydi oğlumla beraber evi altına üstüne getirdiler benim umrumda değil onlar mutlu olsun gülsün sabah her yeri temizledim oğlumu uyuttum şimdi netteyim.Valla canım nasıl bakarsan hayata aynen öyle yaşarsın.Kızın içinde üzüldüm o dayağı haketmediğine inanıyorum dört yaşında çocuk nasıl bir günah işlerki dayak yesin.

16. 24 Şubat 2009
  17. sutlukawe

sutlukawe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    905
    Ödül Puanları:
    198
    yengem kuzenımın 3-4 yaslarındayken yuzune tokat atmaktan yuz felcı olmasına neden oldu..Allah'a sukur hcbısey kalmadı ama yengem gene dowmeye bagırmaya dewam ettı.
    sımdı 3. sınıfa gıdıyo kuzenım we hıcbırseyden cekınmesı korkması yok, en kotu dayak yerım dıyo yanı.. dayak arsızı oldu cocuk..
    uzulmussunuz pısman olmussunuz zaten, cok sınırlendıgınızde kendı halıne bırakın sakınlesmeye calısın. cocuk bu yaramazlık yapıcak..
    ayrıca okypete'nın de dedıgı gıbı benım de kedım war we ne kadar zarar werırse wersın kızamıyorum kıyamıyorum, kaldı kı cocuga yapıcam bunu..
    olur oyle sıkmayın canınızı, ınsallah daha sakın olabılırsınız bıdahakı yaramazlıklarında..

18. 24 Şubat 2009
  19. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    çocuğumuzu dayak ile eğitirsek o zaman asla söz ile onu uyaramayız.o yüzden umarım bir daha yapmazsınız
    birde büyük şehirlerde çocukların oynayabileceği bir yer yok..evinize yakın park varsa haftada 2-3 gün oraya götürün.
    devlete bağlı kreşlerin fiyatını bilmiyorum ama pahalı değildir oraya verin
    oyunlar alın ama bebek türü değil de daha çok el becerisini geliştireceği oyunlar.bunlar onu oyalar sanıyorum..