kızım vezikoüretel reflü (vur)

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve elifim29 tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : elifim29
  1. elifim29

elifim29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım doğduktan kısa bir süre sonra yenidoğan sarılığı oldu fakat bu sarılık neredeyse 45 gün devam etti tabi benim endişerim sayesinde 3 günde bir hastanedyiz tahliller :KK43: en son götürdüğüm özel doktor tanısını koyabildi 3. derece idrar reflüsü ( vur) idrar böbreğe geri kaçıyor . tedavisi uzun süreli antibiyotik bebeğime gün de 2 defa bactirim şurup veriyorum ve tabiki çok üzülüyoum .Şuan 6 aylık kızım bu rahatsızlı daha önce geçiren arkadaşlar bu rahatsızlık kesin olarak ne zaman geçiyor:KK43:

2. 27 Nisan 2009
  3. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hiç duymamıştım ama geçmiş olsun Allah şifa versin canımm:Saruboceq:

4. 27 Nisan 2009
  5. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım hastalık hakkında bilgiye sahip değilim ben başlığı görünce çok geçmiş olsun demek için yazıyorum.Allah şifalar versin bebeğine.umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur güzel yavrun.Allah yardımcınız olsun.

6. 27 Nisan 2009
  7. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun.benim bebegimede anne karnındayken vur teşhisi konmuştu dogduktan sonra voidig de vur olmadıgı böbrek çıkış darlıgı oldugu saptandı.bütün hamileliğim boyunca VUR ve tedavi sürecini araştırdım durdum.dediğin gibi idrar böbrege geri kaçıyor ve böbrekte şişme yani hıdronefroz görülüyor.grade 3 imiş seninki benim oğlumda grade 4 ydi ve 3 aylıkken UPD ameliyatı oldu. senede 1 kez kontrole gidicez biz..1 ay sonrada koruyucu doz olarak verdigim bactirimi kesicez.sanırım izmirde sin hangi dr gidiyorsunuz ve hangi hastanede tedavi oldunuz?Bizim dr muz Dokuz Eylül üni. pediatrik nefrolojiden prof Salih kavukçu ameliyatımızı yapan dr muzda Ege üni pediatrik ürolojiden prof Ali Avanoğlu..

Son düzenleme: 30 Nisan 2009
  8. 27 Nisan 2009
  9. elifim29

elifim29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    edam_y ve lostsun iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

10. 27 Nisan 2009
  11. elifim29

elifim29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    toprockk size de çok geçmiş olsun . Bizim teşhisi kesinleştiren ilk dokturumuz Hurşit Apa çok ilgilenmişti gerçekten .Daha sonra seninde bahsettiğin pofr salih beye yönlendirildik .Salih bey antibiyotiği değiştirdi ve çok endişelenmemem gerektiğini söyledi . benim senden öğrenmek istediğim testler yani sondalı film ve böbrek sintigrafisi tekrar ne zaman çekildiniz

12. 27 Nisan 2009
  13. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizim sondalı flim 1 defa çekildi oglum henüz 1 aylık falandı orada VUR olmadıgı görülünce bir daha voding e gerek duyulmadı.sintigrafide 1 defa çekildi.şimdi seneye mart ayında bir kez daha çekilcek sonra başka ne zaman olur bilemiyorum...bu arada salih hocaya güven.. hem iyi bir hekim hemde dünya tatlısı bir insandır.kıbrıstan bile gelen hastaları var..

14. 27 Nisan 2009
  15. elifim29

elifim29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    paylaşımın için çok teşekkür ederim. Salih bey dediğin gibi iyi bir hekim çok ilgilendi bizimle önümüzdeki hafta tekrar götüreceğim kızımı .hepimizin bebeklerine allah şifa versin

16. 28 Nisan 2009
  17. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmişolsun....

18. 29 Nisan 2009
  19. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    benim çoçuğumda da var neyseki erken teşhis konmuş bizimkide 3.derecedeydi ilk öğrendiğimizde geçmiş olsun

Son düzenleme: 30 Nisan 2009