kızım yüzüstü yatmıyor

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve erdemix tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : erdemix
  1. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızım hep sırtüstü ve yan yatmaya alıştı yüzüstü bazen uyanıkken yatırıyorum ne yapcağını bilemiyor kafasını kaldırabiliyor. 1.2 dakika sonra korkuyor ağlıyor boyun kasları açısından arada yatırmak gerekiyormuş tabi yalnız bırakmadan ama kızım hiç istemiyor artık yan yatırıncada düz dönüyor kafası düz olurmu acaba hep sırt üstü yatmak istiyor

2. 19 Kasım 2008
  3. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide 2 dak. sonra aglıyo hemde nasıl bende yatırmıyorum yatırmak mı lazım acaba önceden çok seviyodu şimdi kıyameti koparıyo

4. 19 Kasım 2008
  5. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimkide önceden seviyordu, hatta öyle çok rahat uyuyordu ama şimdi debelenip duruyor, en fazla 5 dk. debelendikten sonra ağlıyor. Yatırmak lazımmış aslında boyun ve sırt kasları için 15 dk. sabah 15 dk. akşam yanlarından ayrılmamak kaydıyla yatırmak lazımmış ama benimkide durmuyor malesef.

6. 19 Kasım 2008
  7. EU3

EU3 Guest

benimki hiç yüzüstü yatmadı yan bile zor yatırdım hep sırtüstü yatmayı sevdi kafasının arkası dümdüzdü bi ara ama biraz büyüdükçe kendi dönmeye başladı şuan 2 yaşında kafasıda normal :)üzülmeyin yani her çocuk bir olmuyor

8. 19 Kasım 2008
  9. sherry456

sherry456 Guest

benim kızım daha kırkı çıkmadan yatırdığımda bile çok seviyordu.şu an 4 ayımız bitmek üzere hala çook seviyor yüz üstü yatırınca uzun uyuyor.diger türlü yatırınca çabuk uyanıyor.
    yani her bebek bir olmuyor.
    ama yinede arada yatırmak lazım boyun kaslarının gelişimi için.

10. 19 Kasım 2008
  11. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yüzüstü yatarken uyumak mı benim bebeğim için de bir rüya bu:=)
    bırakın ki uyanıkken bile yatamıor yüzüstü benimki de:=) kafayı kaldırıyor totoyu dikiyor kızım yat dıorum rahat rahat sal kendini yok imkansız:=)) kollarından destek alıp kalmaya çalışıyo ben de dayanamayıp çeviriorum işkence gibi gelio artık :)
    benim de sırtüstü yatmaya alıştı sevio arkası dümdüz kafasının :KK43: nese düzelir dıosunuz içim rahatladı

12. 19 Kasım 2008
  13. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bu surun her bebekte var sanırım..yüz üstü yatırmak Amerikada yasaklandı ani bebek ölümü sendromu yüzünden ailelerde bu şekilde bilinçlendirmeye çalışıyorr..uyumak neysede evet boyun kasları açısından gerekli....bizimkide inatt ama bende inat ettim ve düz kafayı s evmediğimden yüz sütü yatırıyorumm biraz debelensin diye..ve uyurken yan çeviriyorumkii kafa düz olmasın...öle yaptığımdan beri kafasını daha iyi tutaya başladı kafasını daha önce kaldıramıyordu bilee ..yavaş yavaş alıştı ...şimdi dik tutmaya başladı...tenbeller tenbell:))

14. 19 Kasım 2008
  15. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benım kızımda yatmıyordu sımdı yenı yatmaya basladı alısır merak etme cnm

16. 19 Kasım 2008
  17. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizimki de sadece sırt üstü ve yüzükoyun yatıyor,her ikisinde de uyuyo.ilk ayında yan yatırdım hep ama sonradan yan yatmayı sevmedi.şimdi de yan yatıramıyorum.

18. 19 Kasım 2008
  19. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de daha ufakken seviyordu yüzükoyun yatmayi, o da rahatsız olmaya başladı 2-3 haftadır.
    Boyun kasları gelişsin diye gerekliymiş, ben de kendim sırt üstü yatıyorum, onu da üstüme yatırıyorum, epey oyalanıyor, biraz mızıklanmaya başlayınca uçtu uçtu yapıyoruz,, salyalarını üzerime akıtıyor :KK70:, sonra devam yine üstüme yatırıyorum ve de çok eğleniyoruz :))