kızıma ingilizce öğretmek istiyorum

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve mavixsxeker tarafından 23 Haziran 2008 başlatılmıştır.

23 Haziran 2008
    Konu Sahibi : mavixsxeker
  1. mavixsxeker

mavixsxeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4 yaşındaki kızıma ingilizce öğretmeye başladım 1haftadır gayet iyi gidiyoruz ama profosyonel bir yardıma ihtiyacım var bu konuda bilgisi yada deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ilgilenirseniz sevinirim
    :sm_cool:

2. 23 Haziran 2008
  3. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel düşünüşsün
    bende istiyorum ama benim vaktim var
    zepp in açtığı bir konu var yine bu bölümde eğitim setinin içeriğini incelemedim
    istersen bir ona bak bakalım
    uamrım faydalı olur
    sevgiler a.s.

4. 23 Haziran 2008
  5. mavixsxeker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilgilendiğin için teşekkürler bu yaşlarda çok zeki oluyolar faydalı bilgilerle donansın istiyorum çocuklukta hafızaya alınan bilgiler yıllarca kalıyo umarım bu konuda fayda verecek arkadaşlar da yardımcı olurlar

6. 23 Haziran 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım ben de istiyorum ama bilmiyorum nasıl öğretirim. mesela bi yere gidince lets go diyorum. kedi cat demek diyorum tekrar ettiriyorum pek ezberi ii değil benim gibi. kaç kere söyledim olmadı. bir tek dog köpek bunu öğrendi. bi şeyin türkçesi yanında ing de söylüyorum. pek hevesli de değil. ne boyama, ne ing, ne arapça harfler hiçbişeyi öğretemiyorum. bilmiyorum yöntemini.

8. 24 Haziran 2008
  9. mavixsxeker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorunu ben geçen seneki denemelerimizde yaşadım ne yapmaya çalıştığımı anlamayıp sıkılyodu bu sene biraz daha farkında baby tv de ingilizce şarkı ve konuşmaların etkisi oldu kendisi ne konuşuyorlar ben anlamıyorum anne diyince öğrenmek için doğru zaman olduğunu anladım ve başladıkşu anda what is your name sorusuna doğru cvp veriyo goodmorning goodnight hello milk bu kelimeleri ise zaman zaman ben hatırlatmadan yerinde kullanıyo hayvan isimleri aklıma gelmemişti burdan paylaşımda bulunmak eminim daha iyi sonuç verecektir :enbuyukkk:

10. 25 Haziran 2008
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende bir ara heveslendim benım oğlum şu an 4 yaşında malesef zorla bir şey yaptıramıyorsun istemesi lazım .ing.10 a kadar sayıyor mesela bir şarkı biliyor fakat hadi say bakalım desen hayatta saYMAZ baby tv nin bence faydası var sürekli ing.kulak aşınalığı çok oluyor gerçektende bay,hello gibi sözcükleri hemen kapıyorlar

12. 31 Ağustos 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    oyunlardan ve şarkılardan faydalanmanızı tavsiye ederim. Evin bir köşesini ingilizce köşesi yapıp, minder-masa vb. koyarak. oraya oturduğunuzda sadece ingilizce konuşulması gibi kurallı bir oyun da geliştirebilirsiniz.sengözlerimebaksanab

14. 5 Eylül 2008
  15. senabrnwi

senabrnwi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 2 yaşında oğlum var ve 3 dili öğrenmek durumunda.benden dolayı türkçe babasından dolayı arapça ve babasıyla ortak dilimiz olan ingilizce(ne o türkçe biliyor ne de ben arapça).her ne kadar ingilizce geri planda kalmış olsa da bizi konuşurken dikkatle dinlediğini ve kelimeleri hafızasına kaydettiğini farkettim.türkçe öğretirken kelimeleri arka arkaya tekrarlayınca sıkıldığını ve söylemeyi reddettiğini gördüm.sanırım tek tek objeleri gösterip adını öğretene kadar tekrar etmektense, günlük konuşma içerisinde anlatmak daha doğru.bir süre sonra kendiliğinden söylemeye başlayabilr.tabiiki her çocuk farklıdır ama küçük yaşlarda aynı anda birkaç dili de öğrenebildikleri bir gerçek.

16. 7 Eylül 2008
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşalar magic english diye bir eğitim seti var kitapçılarda bulabilirsiniz bence çok güzel.bir bakın fikriniz olur

18. 31 Mayıs 2014
  19. kuruincir86

kuruincir86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    cizgi film ac yada kendin biliyosan evde heryerde hep ingilizce konus