kızıma ne oluyor ???

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve melis08 tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : melis08
  1. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kızıma ne oluyor anlamadım,
    (Bebeğim 23 temmuz doğumlu yani tam 5,5 aylık)
    10 gündür uykuları çok bozuldu. Eskiden emzirirken uyurdu ya da uyumamışsa yatağına bırakırdım, arkasını döner uyurdu. Şimdi ise uykuya dalana kadar çok ağlıyor, bazen 1 saatten fazla mücadele veriyoruz, bununla da kalmıyor, 9'da uyuduysa 12'ye kadar 3-4 kere uyanıp ağlıyor, (aç değil biliyorum) sonra tekrar ya kendiliğinden uyuyor, ya pişpişliyorum uykuya geçemediyse ya da ağlamaktan uykusu kaçıyor aynı kısırdöngü yeniden. Diş desem hiç salyamız yok. Hasta desem değil, zaten genel durumunda hiç problem yok, gayet neşeli, gülüyor, oynuyor, ta ki uyku saati gelene kadar. Uyutmak kabus oldu ben de. Bi de herkes soruyor ne oluyor bu çocuğa diye, dün gece geç saate kadar annemlerdeydik, annem babam paniklediler. Ne olacak bilmiyorum, 15 güne kadar işe başlayacağım, çok endişeliyim.
    Yarın doktorumuzu arayacağım, bakalım ne diyecek.

2. 10 Ocak 2009
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun canım yinede diş olabilir. emiyor gibi görünüp karnı doymuyo olabilirmi? bizde 5.5 aylıkken diş çıkardık hiç öyle salya falan olmadı bizdede.. huzursuzluk ve iştahsızlık oluyo sadece.. şu an 9.dişimiz yolda

4. 10 Ocak 2009
  5. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence korkma
    aslında benim bebegimde 29 temmuz dogumlu ve uyku sorunu bendede var gündüz hiç uyumuyor..bütün gün düşünün yemegimi bile kızımı kanguruya koyarak yapıyorum..ta ki akşam saat sekiz olaan kadar gecede 1 defa uyanıyor emmek için sabah 6 da ayakta...
    dr sordum dr eger nesesi yerindeyse huzursuz deilse demekki uykusu kendine yetiyo dedi..aglaması belki uyumak istemiyor oyun istiyordur benim kızımda uyutunca ağlıyor bazen snra ben pes ediyorum zorlamıyorum bakıyorum memeden bırakınca gülüyor

6. 10 Ocak 2009
  7. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde annemlerdeyiz demişşin belki yerini yadırgıyordur yatagını arıyordur uyumak için

8. 10 Ocak 2009
  9. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Canım teşekkürler cevabın için, annemlere sık gideriz alışık oradaki yatağına hatta orada daha güzel uyur annem sürekli evi havalandırdığı için, eşim nöbetçi olduğu günler ayda 6-7 orada kalırız. Ama evde de aynı, 10 gündür başladı. 5. ay bizde dönüm noktası oldu sanki. Doğduğundan beri gece çok güzel uyurdu, 1 aydan sonra gece kesintisiz 7 saat uyumaya başlamıştı, işte bu aralar bozuldu. Ben de uyutmak istemiyorum belki zorluyorum ondandır diyorum, ama gözü kapalı gözlerini kaşıya kaşıya ağlıyor belli çok uykusu var. Bakalım altından ne çıkacak. Annem belki uykusunu geciktiriyorsun ondan uyumakta zorlanıyor olabilir dedi. Bazen işimi bitireyim sonra uyutayım diyorum. Bugün mızmızlanmaya başladığı anda emzirdim, uzun süredir ilk defa ağlamadan uyudu. Bakalım ne kadar uyuyacak.
    Bazı çocuklar gündüz uykusunu sevmiyor, benimki de çok sevmez, bir şeyleri kaçar diye endişeleniyorlar cadılar.

10. 10 Ocak 2009
  11. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Canım teşekkür ederim cevabın için. Bilmiyorum belki doymuyordur, artık 6. aya yaklaştıkve hala ek gıdaya başlamadık. Kilo alışı 630 gr.dı doktor 5. ay için gerek yok demişti. Ama uyanıkken 3-3.5 saatte bir emiyor. Gece de derin uykuya daldıktan sonra 5 saatte uyanıyor. Ama derin uykuya geçene kadar 5 defa uyanıyordur. Akşam 8.30 da uyuyorsa, 11'e kadar 3-5 defa uyanıyor, emmeden yatıyor. Sanki rüyasında kabus görüyor, ağlayarak uyanıyor. Açlık değil herhalde bir huzursuzluğu var.
    Ben de salyasız diş olmaz sanıyordum, belki dişdir. Ama iştahı yerinde. Bakalım ne çıkacak. Çok yoruldum ama.
    Dişleriniz hayırlı olsun ne tatlılardır şimdi.

12. 10 Ocak 2009
  13. yabgu

yabgu Guest

canım artık onlar bır bırey ve buyuyorlar huyları hergun degısıyor aynısını bende yasadım ve yasıyorum

14. 10 Ocak 2009
  15. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    huyundan yapıyordur canım mesela benim kızım dün gece 2:30'da yattı 3:30,4:30,5:30,6:30,7:30,8:30,9:30,10:30'a kadar kalktı saat başı kalkıp emiyoroldum olası böyle bende perişan oluyorum daha deliksiz 4 saat uyudugu olmadı her bebegin huyu farklı oluyor canım i,nşallah en kısa zamanda düzelir

16. 10 Ocak 2009
  17. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    al benden de o kadar..bi çare bulan yazsın şuraya...kafayı yiyecem

18. 10 Ocak 2009
  19. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ana benim oğlumu anlatmışşın meliscimm
    hatta gece 2de ayağımda sallarken gözlerini kaşıyo kendini kasıyo ayaklarımdan yere atıyo kendini
    oyun oynamak istiyo ozaman prroblem yok ama iş uyumaya gelince yırtıyo kendini
    bende artık zorlamıyorum hatta kaç gündür kendi haline bırakıyorumonunla oyun oynuyorum sonrada elleriyle gözlerini kapatıp uyuyo
    şimdi yine aynısını yaptı gözlerini kaşıyıp mızmızlandı uyutayım dedim ama indi ayaklarımdan şimdi yuvarlanarak inmiş kapının önüne oynuyo