kızımda ki asabiyet,huysuzluk ve inatçılık

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve EU1 tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar benim 10 yaşında bir kızım var ama kızım aşırı derecede inatçı ve asabi her konuda benim dediğim olsun istiyor ve herşeye karşı çıkıyor, özelliklede bana karşı aşırı derecede bir huysuzluğu var nasıl davranacağımı şaşırmış durumdayım iyilikle konuşuyorum anlamıyor,bu seferde artık beni kötü davranmaya kadar getiriyor benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım varsa ve çözüm bulmuşlar ise yardımcı olmalarını bekliyorm.Sevgilerimle.CADIARZU

2. 1 Ağustos 2008
  3. helera

helera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar böyle dönemler geçiriyorlar canım,karamsarlığa kapılma,benim kızım da öyle bir dönem atlattı. hep iyilikle yaklaş ki ne yaparsa yapsın onu sevdiğini anlasın,düzelecektir,sıkma canını,biraz sabır.

4. 1 Ağustos 2008
  5. xinya

xinya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben çocuk gelişimi bölümünüokudum bu yaşlarda olur artık kişilikkimliğiniiyice kavramaya çalışıyor ve size yavaşcabüyüdüğünü ispatmak istiyor sana tavsiyeverim ilk önce karşında 10 yaşında birisi değilde biyetişkinle konuşuyomuşun havasını ver mesela ona bişeyler danış en basitiakşam ne yemek yapalım diyipfirkrini alabilirisn yemeği beraber yapma önerisini sunabilirsin bide birsüreliğine ona sorumluluk vermeyi dene mesela artık büyüyosun gençkız olma yolundasın bundan sonra şu bölümün toplarlaması sorumluluğunu almak istermisin gibii

6. 1 Ağustos 2008
  7. xinya

xinya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bide eşinizle birlikte aralarda konuşturma fırsatını verin bırakın yetişkingibidüşünerek sizlerlenasıl konuşucakk ve ciddiye alarak dinleyin mutlaka inanın o asabiyetlik bir süre sonra yok olacaktır