Kızımı emzirmek istiyorum

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Ansaneri tarafından 26 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Ansaneri
  1. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızım doğduğundan bu zamana kadar emzik hiç almadı çok denedim hep çıkardı öğürdü istemedi. Geçenhafta hasta olduğumda doktora gittiğimde ben yokken uyanınca annem belki memeyi alır ağlamasın diye verdi ve kızım artık emziğe alıştı. Ama şimdi çok zor süt emiyo emziğemi bağlı bu durum bilmiyorum çok üzülüyorum ne yapsam bilmiyorum. Ben kızımı emzirmeyi çok istiyorum hamileyken hep emzirmeyi hayal ederdim hep rüyalarıma girerdi emziremezdim gerçek olsun istemiyorum :çok üzgünüm:

2. 26 Temmuz 2008
  3. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canancım emziği verme bi daha bi kaç gün huysuzlanır ama tekrar memeni tam emer
    inş bırakmaz canım ya

4. 26 Temmuz 2008
  5. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dün akşamdan bu yana emziği vermedim ama acayip huysuzlanıyo hiç böle şeyler yapmazdı ama dediğin gibi alışacak umarım emmeye devam eder çok dua ediyorum emmeyi bırakmasın.

6. 26 Temmuz 2008
  7. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    999
    Ödül Puanları:
    93
    emzirmeyi birde uyku halindeyken dene benim kızda bazen yapıyor hatta en son bir hafta hiç emmedi diyebilirim. uyku halindeyken alıp emzire emzire alıştırdım tekrardan bol şans umaırm işe yarar sendede

8. 26 Temmuz 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bide öyle uykudayken denicem geceleri uyku halinde emziriyordumda gündüzleri hiç denemdim bile bu şekilde denicem saol

10. 26 Temmuz 2008
  11. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet özellikle geceleri emzir muhakkak emer gündüzleride 3-4 saat hiç emzirme açıksın 3 saat aç kalmayla bişi olmaz açıkınca bebişin muhakkak emecektir bende kızıma aynısını yapıyorum bazen emmek istemiyo ve bende 3 saat kadar emzirmiyorum sonra da çyle bi emiyokii sen de öyle yap :asigim:

12. 27 Temmuz 2008
  13. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canancım aman öyle kötü şeyler düşünme belki emzikle ilgisi yoktur. Emmek istememesinin sebebi burnunun tıkanık olması da olabilir emerken nerden nefes alacak?
    Doktorlar emziği önermiyorlar ama biz alıştırmıştık, kaşıkla beslenmeye geçince acayip işime yaradı. Kimseye kullan demem ama yemek yedirirken ağzını bi kitliyor bi tek emzik için açıyor artık o aradan ne yedirebilirsem yediriyorum :)
    Kullanmak istemezsende daha kaç gün oldu ki bir iki huysuzlanır ona da alışır. Onun için sen üzülme istemiyorsan emziği de at çok zorlanmaz sanıyorum. Emziren annenin ve bebğinin en büyük düşmanı üzüntüdür

14. 27 Temmuz 2008
  15. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Bende de farklı birşey oldu..

Oğlumun hiç gaz sancısı yoktu sonra birden gaz sancıları başladı..Sancı geldiğinde emmeyi bırakıyor ve bir daha memeyi almak istemiyordu. Bende doyduğunu düşünüyordum ( sancısının gazdan olduğunu çok sonra anladım tabi) ve yatağına bırakıp emziği veriyordum. Emziği aldıktan sonra susuyordu bende uyusun diye yatağa bırakıp odadan çıkıyordum..Arkamdan bakıyordu uzun süre ve emziği her düşürdüğünde ağlardı..Uykuya dalana kadar 8-9 kere emziği ağzına verirdim. Meğer açlıktan da ağlıyormuş. Sonra aşısı için gittiğimde oradakiler emziğin bebeği memeden soğuttuğunu söyledi. O günden beri uykuya dalacağı zaman yattığı yerden emziriyorum. Beni emzik olarak kullanıyor ama benim için önemli değil..Emziği de bazen huysuzlanınca veriyorum ama bıraktıracağım yavaş yavaş. Kendim emzirmeye başladığımdan beri uyanmıyor artık. Bence sende yattığı yerden emzirmeyi dene. Ama bebeğin başının altına yastık koyup yükseltki ortakulak iltihabı riski olmasın.

16. 27 Temmuz 2008
  17. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 gündür emziği vermiyorum geceleri uyku halinde emiyo ama gündüzleri sanki emer gibi memeyi alıyo anında kendini kasıp geri atıyo üzülmemeye çalışıyorum ama onun aç olduğunu düşününce anne yüreği işte dayanamıyorum :KK43:

18. 27 Temmuz 2008
  19. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende yatarak emzirmeye başladım dediğin gibi emzik görevi görüyorum fakat emziği artık hiç vermicem bu durumu anlayalı zaten 2gün oldu 2 gündür emzik ortalarda yok ne kadar ağlarsa da ağlasın vermeyi düşünmüyorum.