kızımı kreşe veriyorum

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve aryener tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aryener
  1. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar.kızım 11 aylık.artık çalışmak istiyorum ve bugün iş başvursu yaptım.büyük ihtimalle olacak.bir arkadaşımın annesinin işlettiği kreşe vermeyi düşünüyorum.kızım gibi bir bebek daha varmış.kreştekilerin hepsi öğretmen.ya yinede endişelenişyorum.verneler varmı aranızda,mesela diyorlarki kreste anyı kızım gibi gelen bebek 9 aylıkmış ve hep mama içiyormuş ama şimdi kereviz bile yiyor diyorlar.yani mamayı bile bıraktırmışlar.oto koltuğuna bizimki hayatta oturmaz serviste ona da alıştıracaklar düzenli uykuyada yani disipline girecek.ya zor olacak ama bununda olması lazım değilmi?eğer yarın cevap verirlerse başlayacağım kreste hazır.artık b ende işimi yapmak istiyorum.ama ben kötü bir annemi olacağım şimdi.yardım edin

2. 27 Ağustos 2009
  3. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    canım ya seni çok ii anlıyorum içinde bi süçluluk duygusu var değil mi ben de bazı iş başburuları yaptım bebeğim 1 yaşında gerçi cevap gelmedi henüz ama ya gelirse bebeğimi nasıl bırakırım diye üzülüyorum şimdiden benim oğluma babaannesi bakacak olmasına rağmen

4. 27 Ağustos 2009
  5. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bence çok erken...memur değilsen ve ihtiyacın yoksa bence en az 2 -3 yaşına kadar kızınla kendin ilgilen....tabi benim fikrimyerimseniben

6. 27 Ağustos 2009
  7. engidi

engidi prenses kizimin kardesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok zor. bende kızım birbuçık yaşındeyken başlamıştım işe. ama çocuk için de zor senin için de. eğer çok zor durumda değilsen birazcık daha sen baksan iyi olur bence de. kreşin dediğin olumlu yanları var tabi. ama olumsuz yönleride var. bi kere çok sık hastalanacak. birsürü çocuk bi arada çünkü. hasta olunca yanında kalabilecekmisin. o bile insanı kahırdan öldürüyo. bakacak kimse olmayınca çocuk hasta hasta gitmek zorunda kalıyo. çok zorlandım ben çok üzüldüm. şuan 11 yaşında kızım. ve 32 haftalık hamileyim. çok ta güzel bi işim var 9 yıldır aynı yerdeyim. ama bırakıcam. dönmiycem doğumdan sonra. aynı şeyleri yaşamak istemiyoum tekrar çünkü.

8. 27 Ağustos 2009
  9. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok karışığım ama ne annem ne kayınvalidem vcar yanımda çok bunaldım.psikolojim çopk bozuldu dayanamıyorum artık ya

10. 27 Ağustos 2009
  11. engidi

engidi prenses kizimin kardesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öğretim görevlisisn sanırım canım. senin ve bebeğin için hayırlısı olsun tabi öncelikle. benimde kimsem yok burda. gerçekten çok zor. şuan seni de anlamaya çalışıyorum. çalışmaya alışmış biri eve bağlanamıyor. ama sabah bebeği uykusundan kaldırıp evin dışına bi yere taşımak falan. sinirlerin
    çok yıpranacak çok üzüleceksin. hayırlı olsun şimdiden sana...

12. 27 Ağustos 2009
  13. hasret...

hasret... elveda istanbul:( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    aryener canım ben de bayramdan sonra işe başlıcam inşallah. bebişimi de çalıştığm kolejin kreşine vercem.aynı binada olcaz yani. üstelik sadece 3 gün çalışcam.ama yine de korkuyorum. senin de korkman gayet normal.üstesinden geliriz inşallah canım...

14. 27 Ağustos 2009
  15. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yaa inanmıyorum...daha küçücük şimdiden çocuğu o ortama sokmanın ne anlamı var.. ii yanları da var tabiki ama bence ne olursa olsun çooookk erken..zaten bikaç yıl sonra kreş,anaokulu falan derken bıkacak...bu yaşta yazıkkkkkk...kıyamazdım ben...

16. 27 Ağustos 2009
  17. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne yapayım peki:KK43: işe dönmeyeyim kendi baaşıma ne yapayım bilemiyorum ki

18. 27 Ağustos 2009
  19. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde kızımın kulağının arkasında nohut bütüklüğünde şişlik var iki kulağınında doktora götürdüm bazındaki kızarıklıktan dolayı dedi sizinde başınıza geldimi böylee bir şey.moralim bozuk ya.ne yapacağımı bilmiyorum.bu konuyu açarken karrlıydım ama şimdi kararsız kaldım.ama bende çok yıprandım bildiğiniz giibi değil offffffffffff