Kızımı nişanlıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve combine tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : combine
  1. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar nisan ayının ilk haftası kızımı nişanlıyorum....ancak şöyle bir dedim var .nişan beş yıldızlı bir otelde olacak ve ben prosedür hakkında fazla bilgili değilim.yani misafirlerin karşılanması nasıl olur,takı merasimi nasıl yapılır.bu ve benim şu anda aklıma gelmeyen beni zor durumda bırakabilecek noktalarda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım rica ediyorum.oğlumun sünnetini de yemekli bir restoranda yapmıştım ama bu farklı çünkü karşılıklı iki aile var ve otelde olacak fikirlerinizi bekliyorum.kafamçokkarıştı

2. 19 Mart 2009
  3. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    beim nişanımda dışarda oldu bir otelde ama biz toplam 40 kişiydik takı mersimi olmdı zaten kanvalidemden başka takı takan olmadı burda adet öyleymiş neyse düğünde kat be kat yaptılar akrabaları
    kayınvalidemlerde nişandan bir gun önce nişan bohçasını getirdiklerinde taktılar takılarını bende etesi gece niaşnda taktım

kapıda durmanız gerekmiyo niz gelen oldukça kalkıp karşıladık ama bizim kalabalık değildi çok dediğim gibi nişan yüüzleri takılınca bol bol oyanadık ama eşimel cok gerildik nişanda ama düğünde tecrube kazandıgımızdan cok keyifliydik
    tebrk ediyorum şimdiden hayırlı olsun mutluluklar

4. 19 Mart 2009
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle hayırlı uğurlu olsun..
    Ömür boyu mutluluklar diliyorum ...
    düğün olacak salonun girişinde iki aile büyükleri karşılar misafirleri...
    takı merasimi artık eskilerde kaldı,şimdiki gençler de istemiyor
    öyle bağrış,çağrış...
    gelin ve damat misafirlere hoşgeldin derken
    takı takmak isteyen takar...yani benim kardeşimin öyle olmuştu...
    Allah kolaylık versin...
    sevgiler...

6. 19 Mart 2009
  7. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196

öncelikle hayırlı olsun allah tamamına erdirsin.Oteldeki merasimlerde de aileler misafirleri kapıda karşılıyor,çift içeri girinceye kadar,sonrasında gelenleri masalarına giderek "hoşgeldiniz "dersiniz.Nişanda genelde sadece aileler takı takıyor yüzükler takıldıktan sonra. kolay gelsin

8. 19 Mart 2009
  9. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin hayırlısıyla inşallah :nazar:
    anne baba olarak misafirleri kapıda karsılarsınız
    nişanlanacak çiftler de geldiklerinde herkese tek tek hoşgeldinle karsılayacakları için takı merasımı için ayakta dikilmelerine gerek kalmayacak diye düşünüyorum öperken takacaklarını takarlar heralde :sm_confused:

10. 19 Mart 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    nişan saatinde orda olup kapıda gelenlere hoşgeldin diyeceksiniz.

takı da kızınızın tarafına geçip yada karşı aileninde dikildiği tarafa geçip gelenlerin tebriklerini kabul ediceksiniz.

karşı aile ne yaparsa aynı yolu izleyin daha iyi olur.

mutluluklar dilerim.

12. 19 Mart 2009
  13. EU1

EU1 Guest

izmirde takı takılmaz dedıgın gıbı
    bı tek dıger aıle kıza bıleklık vs takıyosa takar ya da altınlı bı saat
    bır de aıle buyuklerınden bırı takmak ıstıyosa bı ceyrek altın takar okadar baska bısey takılmaz
    cakkıdı cakkıdı oynanır zaten yemek varsa kokteyl neyse yenır o kadar. tebrıkler mutluluklar canım kızın ıcın.

14. 19 Mart 2009
  15. zenku

zenku Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin...
    benim nişanımda anne ve babalar misafirlerin çoğu gelene kadar yani biz daha çıkmadan kapı girişinde bekleyip gelenlere hoşgeldiniz dediler....daha sonra biz çıktık yüzüklerimiz takıldı dansımızı yaptık ve ardından takıya geçildi...takıda önce erkek tarafı anne baba ve kızkardeş takılarını taktı sonra onların akrabaları...ardından benim annem babam abilerim ve sonrasında bizim tanıdıklarımız taktı...takı sırasında sizin kızınızın yanında durmanız gerekmez hatta yakışık almaz varsa kızkardeşi veya kuzeni durabilir hem takı için iğne falan tutar... nişanda olanları az da olsa özetledim size bizimki böyle oldu...
    sevgiler

16. 19 Mart 2009
  17. beliss

beliss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ablacım öncelikle hayırlısı olsun.allah tamamına erdirsin.nişanı kız tarafı yaptığı için (heralde öyle yapıyorsunuzdur die düşündüm) siz ev sahibi gibisiniz şu durumda.salona herkesten önce siz gidin erkek tarafındanda önce hatta.siz onları bile karşılayın bence çok nazik bir davranış olur.oğlunuz veya eşiniz biraz ilgiliyse son hazırlıklara bir göz atsın.masa dağılımı,ikram edilecek yiyecek içecekler,müzikler,fotoğraf,video.illaki bundan sorumlu bir şef garson vardır onunla sürekli irtibatta olun.herkesi kapıda eşiniz ve dünürlerinizle karşılayın.damada takacağınız hediyenin kimde olduğuna emin olunki son anda telaşlanmayın.

alyansların duracağı tepsiyi siz hazırlayacaksınız sanıyorum.tepsi genelde kız tarafından bir genç kıza tutturulur onu belirleyin,kurdelada kız tarafından bir büyüğe kestirilir.o kişileri belirleyin.gençler yüzükler takılınca önce erkek tarafının sonra sizin ellerinizi öperler.en yakınlardan başka pekte takı takılmaz nişanda.amman sakkın ola ki takı töreni die bişi yapmayın.hele ki 5 yıldızlı bir otelde yapıyorsunuz nişanı.birazcık görgüsüzlük olur.bu devirde pekte yapılan bişi değil artık.zaten nişan kalabalık bir ortam değil.

gençler dans ederkende siz masaları dolaşıp herkese hoşgeldiniz diye masa ziyareti yapabilirsiniz eşinizle.ama dedim ya siz ev sahibisiniz.kontrolu elden bırakmayın ve dünürlerinize bir ihtiyaçlarının olup olmadığını zamanla sorun.çok hoşlarına gidecektir.

söz tepsisi hazırladıysanız onuda erkek tarafına annesine veya anneanne-babaanneye teslim edin.bohça falan varsa da olur.

biraz fazla detaylı oldu galiba ama 3 yıl önce bende yaşadım bunları sonralarıda o kadar çok arkadaşımın nişanında gerek annelerine gerek arkadaşlarıma yardımlar ettimki başı sıkışan beni yada annemi arar hep.

siz kibar ve düşünceli birer cemiyet sahibi olduktan sonra gerisi kendiliğinden gelir.

hayırlısı olsun tekrar size de allah kolaylık versin derim....

18. 19 Mart 2009
  19. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    canım çok teşekkür ederim.Ayrıntılarıyla anlattığın için.Aslında bilmediğimden değil,fakat ilk ve tek kızım çok özenli hazırlandık o yüzden herşey olması gerektiği gibi olsun istiyorum.Yüzümüzün akıyla çıkarız inşallah.......:nazar: