kızımın açlık problemi...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve serçecik tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

27 Mart 2009
    Konu Sahibi : serçecik
  1. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    :ecrin_bebek:eek:f kızlar ya cıldıracagım..bebgım2700 gr dogdu bugun 41 gunluk ve yaklasık 3700 gr.günde 2-3 kez kakasını 2 kez de çişini yaqpıyor..hersey normal gözüküyor yani..ama kızım sürekli agzıyla meme arıyor..genelde 2-3 saatte bır emzırıyorum..3 saatı gecmıyor bazen gecelerı uyuyorsa 4-5 saatı bulabılıyor..ama kızım uyanık oldugu her vakıtten agzıyla aranıyor..dayanamıyorum emzik verıyor..onu atıyor agzından emmesının üzerinden 10 dk bıle gecmıs olsada mememi evrınce cok buyuk iştahla alıyor..kilosu normal,altına yapması normal..acaba refleks olarak mı emmek ıstıyor dıyorum..ama cok sinirlerim bozuluyor..yanı versem 24 saat boyunca emecek gıbı o derece yani..ne yapacagım bı akıl verın..doktora gıdecegım bu yüzden..tamam her istedıgınde verıyorum ac bırakmıyorum ama bizimkisi bıraz aşırı gibi..:ecrin_bebek:

2. 27 Mart 2009
  3. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ya canım mecburen ne zaman isterse vereceksin ben 2,5 ay boyunca yapışık dolaşmıştım çok zor biliyorum ama emmek istiyor senin göğsünde huzur buluyor... :KK46: :asigim:
    maalesef yapacak birşey yok. Allah güle güle büyütmeni nasip etsin...

4. 27 Mart 2009
  5. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sagol amin..

6. 27 Mart 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğini güle gle büyüt. Benim danamda bana yapışık yaşıyordu. ılk bebekken koltukta sabahlardım. Sağlıklı olsunlar ve emsinler anne sütü kadar güzel birşey var mı?? sütün bol olsun. Emiyorken kilo alımı iyi ise yazık başlama mama

8. 27 Mart 2009
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    işte kilo alımı iyi cok şükür..pekı bu cocuk neden doymuyormus gıbı yapıyor..huysuz kızım benım:)

10. 27 Mart 2009
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben bir ara çamaşırımı yatağının başucuna koymuştum kokumu alsın diye çok yorulduğum için. Kilosu iyi olduğuna göre muhtemelen kendini güvende hissetmek için emiyordur.

12. 30 Mart 2009
  13. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sonucta bebegin reflekslerinden biri emmektir. gögsün yerine elini de emebilir emzigini de belki. eger doyduguna kanaat getiriyorsan seni emzik gibi kullaniyordur . emzige alistirmaya calis ki sen de rahat edesin.

14. 26 Haziran 2009
  15. hayalkaan

hayalkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    doyma olayınız kesınse yalnız kalmama adına oyun yapıyor olabılır,ıkı elınıde agız cevresınde gezdırıp ıkı parmagınıda sokardı agzına benım bebıs emzık verdım onula uyuyor sımdı.dıkkat et emdıkten sonra yapıyora uzun suruyorsa ;sütünü sag ki ne kadar gelıp içtigini gor.emzirince pek anlasılmıyor cunku .zaman uzun suunce sen doydu sanabılırsın kılo yanıltmasın senı kımıa ac olur hep benımkı gıbı ne zaman versen yemege hazır olur..3000 dogdu 33 haftalıkken ,1ay dolmadan 3,520 oldu mama takvıyelıyız biz..süt yetersızdi cunku.dr sıze soyler fakat senden ne kadar süt cıktıgı muhım

16. 15 Temmuz 2009
  17. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    of benimde sıkıntım aynı doğduğundan beri mama takviyesi yapıoruz sütüm az dı balarda...şimdi bir aylık meme aşığı mamada versem yine arkasından meme istiyor.Kimisi sütün az diyo kimisi yeterli diyor ne yapacağımı şaşırdım sağlık ocağının doktoru bugün mamayı kesitirdi yanında emzirdim yeterli görümüyor dedi ama ben sütümün miktarını nasıl anlicam pompayla sağdım bir kere 55 cc zor çıktı.Of kafayı yicem bende yaa..

18. 15 Temmuz 2009
  19. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım aynı şeyi bebişim küçükken bende yaşadım 40 çıkana kdr gece gündüz bende 5dk.da br emzirirdim tuvalete bile zor giderdim peşimden getirirlerdi hemen annesi bu acıkmış diye o an onları boğasım gelirdi hep böyle gidecek zannederdim ama daha sonra düzene girdi hatta şimdi bzen memeyi verdiğimde isyan ediyor içmiyor içmiyo diye oturup ağlıyorum inan zmnla sizinkide düzene girecektir sakın bıkıp usanıp bırakma dünyanın en ulvi görevi bizler için bebeklerimizle bir bütün olduğumuz tek nokta emzirmek Allah analı babalı büyütsün birde tersini düşün hiç emmiyo ve kilo almıyo bence birazda şkretmek lazım sağlıklıysa bırak emsin bu devirde geçecek emin ol